Foto: Timurs Subhankulovs

Rēzijai Kalniņai un Aināram Rubiķim sava kultūras telpa 0

Anita Bormane, “Kultūrzīmes”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 3
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

29. augustā ar Rēzijas Kalniņas un Andreja Osokina poētisko izrādi tiks atklāta mūzikas un drāmas telpa “OratoriO”. Jauno kultūras pasākumu norises vietu Rīgā, Sporta 2 kvartālā, ieskandinās trīs dažādas koncertprogrammas, šajā sezonā solot vēl vairāk izcilu radošu savienību uzstāšanos.

29. augustā mūzikas un drāmas mājvietā satiksies divi mākslinieki – aktrise Rēzija Kalniņa un pianists Andrejs Osokins. Viņi radījuši kopīgu poētisku izrādi, kurā savīsies dzeja un mūzika.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latviešu komponistu Jāņa Mediņa, Emīla Dārziņa, Jāzepa Vītola, Ādolfa Skultes, Volfganga Dārziņa, Jura Karlsona un Pētera Vaska skaņdarbi vienā vakarā skanēs kopā ar Daces Micānes-Zālītes poētisko darbu “Zalktenes divas saules”.

“Vārds ir skaņa, un mūzika ir skaņa. Tas ir dialogs starp cilvēkiem, starp vīrieti un sievieti. Tas ir mūžsenais stāsts par klausīšanos un sadzirdēšanu, starp redzēšanu un ieraudzīšanu,” par “OratoriO” ieceri stāsta Rēzija Kalniņa.

Tieši viņa būs tā, kura kopā ar diriģentu un dzīvesbiedru Aināru Rubiķi saimniekos jaunajās telpās – radīs un vadīs mākslas dialogu.

5. septembrī uz “OratoriO” skatuves kāps dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo un elektroniskās mūzikas guru Oriole. Izskanēs viņu jaunā programmu “7 skumjas zvaigznes un Alabamas mēness”.

“Ir tik saviļņojoši, ka Rīga turpina skanēt, ka Rīgā top gan jauni mākslas projekti, gan jaunas telpas to norisei. “OratoriO” kļūs par unikālu platformu radošiem eksperimentiem, par dažādu mākslinieku un dažādu žanru tikšanās krustpunktu,” teic Katrīna Gupalo.

Savukārt 12. septembrī uz skatuves tiksies talantīgās māsas Balanas – čelliste Margarita un vijolniece Kristīne, kurām kopīgajā programmā “Kinomūzika” pievienosies Andrejs Osokins.

“Man ir liels gods ar latviešu klaviermūziku un, protams, līdzās apburošajai Rēzijai Kalniņai atklāt jaunu mūzikas un drāmas telpu pašā Rīgā sirdī. Vietu, kur klausītāji varēs izbaudīt dažādu mākslas veidu sinerģiju. Iespēja dzirdēt māsas Balanas jāizmanto tieši šoruden, kamēr abas talantīgās mūziķes uzturas Latvijā. Pavisam drīz viņas atkal būs noslogotas ārvalstu koncertturnejās,” aicina Andrejs Osokins.

Reklāma
Reklāma

Vērts pamanīt

• 29. augustā un 29. septembrī 18.00 Rēzija Kalniņa un Andrejs Osokins – Poētiskā izrāde

• 5. septembrī 19.00 Katrīna Gupalo un Oriole – “7 skumjas zvaigznes un Alabamas mēness”

• 12. septembrī 19.00 Māsas Balanas un Andrejs Osokins – Kinomūzika

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.