Latvijā
Sabiedrība

Rīdziniece nokļuvusi naudas aizdevēja slazdā un spiesta pārdot dzīvokli par sviestmaizi3

Foto – DANIEL SCHWEINERT/Shutterstock

Rīdziniece Margarita nokļuvusi naudas grūtībās un viņai steidzami bija nepieciešams naudas aizdevums. Lai iegūtu vajadzīgo summu 3400 eiro, šā gada gada martā noslēdza līgumu ar SIA “Latvijas Hipotēka” par darījumu ar nekustamo īpašumu. Lai saņemtu nepieciešamo naudas summu, kundze bija spiesta uzņēmumam pārdod savu nekustamo īpašumu zem kadastra vērtības, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”

Līgumā paredzēts, ka dzīvokli gan iespējams atgūt. Tiesa gan, maksājot uzņēmumam par to vairāk, jo parakstījusi līgumu, ka dzīvokli faktiski pārdod par 4900 eiro un ka 1500 eiro samaksāti skaidrā naudā, lai gan saņēmusi no uzņēmuma vien 3400 eiro. Kundze skaidrā naudā 1500 eiro gan neesot nedz saņēmusi, nedz samaksājusi. Viņai paskaidrots, ka tā esot summa, kas jāmaksā par dažādiem pakalpojumiem, tāpēc dokumentos parādās, ka izmaksāta skaidrā naudā.

Rezultātā Margaritai dzīvoklis vairs nepiederēja, bet viņai tas bija jāīrē no uzņēmuma, maksājot 100 eiro katru mēnesi.

Uzņēmuma pārstāvji sacījuši, ka pēc trim mēnešiem varēs noslēgt kreditēšanas līgumu, ja Margarita varēs pierādīt, ka ir pietiekami daudz ienākumu un ja maksās īri bez kavējumiem.

Saistītie raksti

Kad Margarita ieradusies pēc trim mēnešiem, lai noslēgtu kreditēšanas līgumu un varētu sākt izpirkt savu dzīvokli, jo maksājusi laikā īri, uzrādīja izziņu no darba devēja par ienākumiem, saņēma atteikumu, jo viņai nepietiekot legālo ienākumu. Tika piedāvāts turpināt īrēt dzīvokli vēl trīs mēnešus. Aicināta noslēgt jaunu līgumu. Izrādījies, ka, pašai nezinot, parakstījusi vienošanos, ka atsakās no dzīvokļa izpirkšanas tiesībām.

Kad sapratusi, ka vairs nav tiesīga izpirkt savu dzīvokli, lūgusi, lai paziņa to izdara, kura pirkuma līgumu vispirms parādījusi juristei. Juriste pēc ieraksta zemesgrāmatā secinājusi, ka SIA “Latvijas Hipotēka” dzīvokli ir ieķīlājusi “WestKredit” un Pirkuma līgumā nav norādīti vairāki klientam svarīgi nosacījumi. Iespējams, pircējam varētu nākties maksāt krietni lielāku summu nekā 4900 eiro vien.

Plašāk pievienotajā video

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Glābēji palīdzējuši no meža uzkļūt trim sēņotājiem
22 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Par ko mēs maksājam?” Daugavpiliešiem gadiem ilgi duļķains dzeramais ūdens
22 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Prusaki burgeros!”Policija aiztur viltvārdi “McDonald’s” formastērpā
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Tveici pēcpusdienā pārtrauks lietus un negaisa mākoņi
7 minūtes
Raivis Šveicars
Ekonomika
“Izskatās pēc politiskā teātra un spekulācijām.” Eksperti par OIK parlamentārās izmeklēšanas komisiju
21 minūtes
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Ar Ukrainu viss būs kārtībā 1
13 stundas
Uldis Šmits
Pasaulē
Uldis Šmits: Izmantosim izdevību
12 stundas
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Aprit 50 gadi, kopš pirmais cilvēks izkāpa uz Mēness
12 stundas