Latvijā
Rīga

Rīdzinieki sāk akciju Kr. Barona ielas apstādījumu saglabāšanai0

Foto: LETA/Ieva Lūka

Vairāki aktīvi Rīgas iedzīvotāji sākuši akciju Krišjāņa Barona ielā esošo apstādījumu saglabāšanai, paužot gatavību personīgi uzņemties rūpes par puķu podu stādījumiem, aģentūrai LETA pastāstīja biedrības “Pilsēta cilvēkiem” aktīvists Māris Jonovs.

Vairāki iedzīvotāji sociālajos tīklos ievietojuši fotogrāfijas pie kāda no Barona ielā esošajiem puķu podiem, tādējādi paužot gatavību ierīkot un kopt konkrētu puķu podu pašrocīgi. Pēc Jonova teiktā, šādā veidā iedzīvotāji vēlas pievērst pašvaldības uzmanību, rosinot meklēt līdzekļus apstādījumu saglabāšanai.

“Daudzi puķu podi aizsedz neglītas stāvvietas un krustojumus padara kaut cik cilvēcīgus. Protams, tas ir absurdi, ka iedzīvotājiem pašiem jādara tas, par ko viņi ar saviem nodokļiem jau ir samaksājuši, bet, ja reiz pašvaldība nevar pildīt savus pienākumus, esam gatavi to darīt,” pauda Jonovs.

Palīgā aktīvistiem devies arī Rīgas domes deputāts Andris Bačkurs (LA), kurš, kopā ar aktīvistu grupām “Par kokiem Rīgā” un “Pilsēta cilvēkiem” sācis parakstu vākšanu, rosinot Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam meklēt risinājumus apstādījumu saglabāšanai.

Kā ziņots, finanšu trūkuma dēļ Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja lēmusi tuvākajā laikā no Krišjāņa Barona ielas aizvākt tajā esošos puķu stādījumus.

Puķu podos esošie stādījumi tiks atdoti SIA “Rīgas meži”, kuri tos iestādīs tajos galvaspilsētas dārzos un parkos, kuros tiem būs piemērotāki augšanas apstākļi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

Uldis Šmits
Pasaulē
Brīvs no “LGBT ideoloģijas” – “brīvs” no Eiropas naudas? Pirmo reizi līdzekļu piešķiršana saistīta ar Eiropas pamattiesību ievērošanu
41 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Jaunais koronavīruss atgriezies četros novados, bet divos konstatēts pirmo reizi
51 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Jaunā paaudze kopumā kļūst aizvien kreisāka. Publicists Vents Zvaigzne par sabiedrības izaicinājumiem Latvijā un Eiropā 3
Intervija 4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Tikai 6% iedzīvotāju prot peldēt, sabiedrības peldētprasme ir absolūti nepietiekama.” “Peldēt droši” dibinātāja par skarbo realitāti
1 stunda
LA
LA.LV
Pasaulē
Kā romantisks kāzu video pārvērtās par Beirūtas sprādziena liecību
17 minūtes