Foto: Zuma Press/Scanpix/LETA

Rīgā no jūnija būtiski pieaugs ūdensapgādes un kanalizācijas tarifs 0

Rīgā no 1.jūnija par 21,4% pieaugs kopējais ūdensapgādes un kanalizācijas tarifs, sasniedzot 1,93 eiro par kubikmetru pašreizējo 1,59 eiro vietā, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) lēmums.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Mājas
Vārītus rīsus nedrīkst uzglabāt ilgāk par vienu dienu! 10 bieži pieļautas kļūdas gatavojot, kas var izraisīt saindēšanos ar pārtiku
Lasīt citas ziņas

Tostarp ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,02 eiro par kubikmetru, kas ir par 0,17 eiro vairāk nekā līdz šim, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs būs 0,91 eiro par kubikmetru, kas ir par 0,17 eiro vairāk nekā līdz šim.

Savukārt notekūdeņu attīrīšanas pakalpojumu tarifs būs 0,42 eiro par kubikmetru, kas ir par 0,09 eiro vairāk nekā līdz šim.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jaunos tarifus plānots piemērot Rīgā, Baltezerā, Garkalnē, Berģos, Maksteniekos, Langstiņos, Upesciemā, Krustkalnos, Valdlaučos, Dreiliņos, Rumbulā, Ulbrokā un daļā Garkalnes pagasta (“Alīses”, Remberģi 1″, “Remberģi 2”, “Selgas”).

Iepriekšējie “Rīgas ūdens” tarifi apstiprināti 2018.gadā.

SPRK apstiprinātie tarifi nedaudz atšķiras no “Rīgas ūdens” sākotnēji iesniegtā piedāvājuma pērnā gada beigās. Uzņēmums bija plānojis ūdensapgādes pakalpojumu tarifu noteikt 1,02 eiro par kubikmetru, kanalizācijas pakalpojumu tarifu – 0,93 eiro par kubikmetru, bet attīrīšanas pakalpojuma tarifu – 0,43 eiro par kubikmetru.

Regulatorā iepriekš informēja, ka ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu izmaiņas saistītas ar elektroenerģijas, siltumenerģijas, gāzes izmaksu un citu ekspluatācijas izmaksu pieaugumu, pamatlīdzekļu nolietojuma un nemateriālo ieguldījumu vērtības norakstījumu pieaugumu, kā arī ūdenssaimniecības pakalpojumu apjomu samazināšanos.

SPRK norāda, ka lielākais izmaksu pieaugums ir trīs izmaksu pozīcijās – elektroenerģijas izmaksās, jo ievērojami pieaugusi elektroenerģijas iepirkumu cena, personāla izmaksās, jo kopš 2018.gada pieaugusi gan minimālā, gan vidējā alga valstī, un pamatlīdzekļu nolietojumā, jo komersants pastāvīgi veic ieguldījumus ūdenssaimniecības infrastruktūras atjaunošanā un paplašināšanā

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Rīgas ūdens” apgrozījums 2020.gadā bija 55 656 154 eiro, peļņa – 8 097 791 eiro. Finanšu dati par 2021.gadu vēl nav publiskoti.

Uzņēmums reģistrēts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 127,587 miljoni eiro. Kompānija pieder Rīgas pilsētas pašvaldībai.

SAISTĪTIE RAKSTI