Foto. Scanpix/Horst Galuschka/dpa

Rīgā nolemts ieviest maksu 17 sabiedriskajās tualetēs; tās aprīkos ar maksājumu karšu termināļiem 49

Rīgas dome atbalstījusi grozījumus Mājokļu un vides departamenta maksas pakalpojumos, paredzot ieviest maksu 17 Rīgas sabiedriskajās tualetēs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa, šāds lēmums pieņemts, lai ierobežotu vandālismu Rīgas sabiedriskajās tualetēs. Vairākas tualetes tiks aprīkotas ar maksājumu karšu termināļiem (POS).

Patlaban tualešu lietošanu bieži apgrūtina gan neapzinīgu līdzpilsoņu vandālisms, kā rezultātā tiek bojāti vai nozagti dažādi elementi un tualetes remonta laikā nav pieejamas, gan bezpajumtnieku ilgstoša uzturēšanās tajās un radītā netīrība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai risinātu šo problēmu, tualetēs, kurās nav apkopēju-dežurantu, plānots uzstādīt POS termināļus, kas ļaus pakalpojumu saņemt, norēķinoties ar karti.

Ar POS termināļiem aprīkos tualetes Aldara parkā, 13.janvāra ielā pie Vaļņu ielas, Dailes teātra laukumā, Esplanādes parkā, Jāņa Asara ielā Grīziņkalnā, Jēkaba laukumā, Kobes dārzā, divas tualetes Kronvalda parkā – Kronvalda bulvāra pusē un pie Elizabetes ielas, divas tualetes Mežaparkā – Atpūtas alejā pie bērnu laukuma un Ostas prospektā, Nordeķu parkā, Radio ielā, Jaunielā pie Rātsnama, Turgeņeva un Gogoļa ielas skvērā pie Zinātņu akadēmijas, Vērmanes dārzā un Ziedoņdārza parkā.

Maksa par šo tualešu apmeklēšanu būs 50 centi. Šī summa izvēlēta, ņemot vērā gan cenu privātā sektora tualetēs Rīgā un kaimiņvalstīs, gan aprēķinus, lai iekasētie līdzekļi nosegtu POS termināļu uzturēšanas izmaksas.

Tāpat kā līdz šim, Rīgā bez maksas turpinās darboties lielākā daļa tualešu, tajā skaitā tualetes ar dežurantiem-apkopējiem Embūtes ielā Dzegužkalnā, Ernestīnes ielā Jaunatnes dārzā, Kr. Valdemāra ielā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Maskavas ielā pie Spīķeru kvartāla, Kokneses prospektā Mežaparkā, Miera dārza parkā, Pērnavas ielā Grīziņkalnā un Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī pie Bastejkalna.

Bez maksas būs pieejamas vasaras sezonas laikā arī biotualetes.

Kā aģentūrai LETA iepriekš atzina Tualešu lietotāju biedrības vadītāja Elīna Kolāte, maksas ieviešana Rīgas sabiedriskajās tualetēs nav izšķiroša, un nepieciešams ierīkot vairāk tualešu.

Viņa skaidroja, ka iecere ieviest maksu sabiedriskajās tualetēs izskanējusi jau agrāk. Turklāt esot skaidrs, kādēļ šāds lēmums pieņemts, jo vandalisma problēma esot ļoti būtiska. Iespējams, uzstādot pie tualetēm POS termināļus, šo problēmu varētu risināt, jo, maksājot ar karti, notiek lietotāja autentifikācija.

Reklāma
Reklāma

Kolāte pieļāva, ka tas varētu ļaut atrast vandaļus. Tāpēc viņai šķiet, ka izmēģināt šādu sistēmu dažās tualetēs var, un pēc tam esot jāvērtē, vai tika sasniegts cerētais rezultāts.

Taču svarīgākais jautājums esot tualešu daudzums Rīgā. To vajagot vairāk, un esot vienalga, vai tās būs par maksu vai bez maksas.

POS termināļus uzstādīs uzņēmums “Hansab”.

“Hansab” ir tehnoloģiju uzņēmums automatizācijas, digitalizācijas un drošības jomās. “Hansab” starptautiski piedāvā automatizētu satiksmes pārvaldības sistēmu “Entringo Traffic” un viedo autostāvvietu pārvaldības sistēmu “Entringo Parking”. “Hansab” grupas ieņēmumi 2022.gadā sasniedza 40 miljonus eiro, no kuriem vairāk nekā puse tika gūta no pakalpojumu sniegšanas.

Latvijas SIA “Hansab” pagājušajā gadā strādāja ar 6,466 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12,4% vairāk nekā 2021.gadā, kā arī kompānija cieta zaudējumus 20 746 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Kompānija “Hansab” reģistrēta 1993.gada septembrī, un tās pamatkapitāls ir 350 670 eiro. Uzņēmums pieder Igaunijas “Hansab Group”.

Gala lēmums par maksas ieviešanu tualetēs būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Uzraksti tualetēs
Mūsdienīgas sausās tualetes

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.