Latvijā
Izglītība

Policija uz nagiem neskatījās un skolēni maskas izvēlējās nenovilkt! Kā sākās pandēmijas eksāmenu sesija2


Maska bija jālieto, kamēr skolēns apsēdās savā vietā. Pēc tam maskas drīkstēja noņemt, taču daļa skolēnu tomēr palikuši maskās visu eksāmena laiku.
Maska bija jālieto, kamēr skolēns apsēdās savā vietā. Pēc tam maskas drīkstēja noņemt, taču daļa skolēnu tomēr palikuši maskās visu eksāmena laiku.
Foto: Karīna Miezāja

Ilze Kuzmina, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Vakar notika šāgada pirmais centralizētais eksāmens viduskolās. Tas bija angļu valodas prasmes pārbaudījums, un to kārtot bija pieteikušies 13 544 skolu absolventi.

Atšķirībā no citiem gadiem eksāmens bija īsāks: pirmā, rakstiskā testa daļa, ilga trīs stundas.

Pēc pārtraukuma bija mutiskā – runāšanas daļa. Skolēniem uz eksāmenu bija jāierodas jau laikus, lai nebūtu drūzmēšanās pie ieejas, dokumentu pārbaude notika tad, kad skolēni jau bija apsēdušies vietās, kur pildīs uzdevumus.

Kā stāsta Rīgas Centra humanitārās vidusskolas direktore Ineta Rudzīte, eksāmens noritējis bez problēmām. “Bērni bija ļoti apzinīgi. Neviens nenokavēja, tā mums ir pirmo reizi,” priecājās direktore. Ja eksāmens nokavēts, to drīkst kārtot, taču nokavētais laiks ir zaudēts uzdevumu izpildei.

Sākusies pandēmijas eksāmenu sesija

Skolēni skolā laisti pa trīs dažādām ieejām. Vai nenotiek drūzmēšanās, to pie skolas uzmanīja arī policijas darbinieki. Maskas bija jālieto, kamēr nonāca eksāmena telpā un apsēdās savās vietās, vismaz divu metru attālumā viens no otra.

Pēc tam maskas drīkstēja noņemt, taču daļa skolēnu tomēr palikuši maskās visu eksāmena laiku.

“Kad pirmā eksāmena daļa bija beigusies, skolēni lielākoties teica, ka uzdevumi bijuši normāli, tikai klausīšanās daļā viens teksts bijis tik ātrs, ka nianses tajā sapratuši tikai labi valodas pratēji, bet tā tas notiek katru gadu, ka ir arī kas grūtāks. Angļu valoda mūsu skolēniem ir mīļākais eksāmens, jo šo mācību priekšmetu mācām padziļināti,” teic direktore.

Centralizēto eksāmenu organizatora – Valsts izglītības satura centra (VISC) – pārstāvis Kaspars Špūle šonedēļ sacīja, ka maskas eksāmenos vajadzētu lietot riska grupu pārstāvjiem, piemēram, tiem, kam ir hroniskas saslimšanas, un drošības dēļ arī tiem, kas ir ar viņiem vienā telpā.

Masku un dezinfekcijas līdzekļu skolā netrūkstot, pie tā, ka telpas jādezinficē un jāvēdina pēc katras norises, pieraduši jau konsultāciju laikā, saka I. Rudzīte.

VISC bija ziņojis, ka, tā kā ik gadu “noplūst” eksāmenu uzdevumi, par ko tiek ierosināti kriminālprocesi, daļā skolu ieradīsies arī policijas darbinieki, kas uzmanīs, vai eksāmenu materiāli ir drošībā.

I. Rudzīte stāsta, ka viņas vadītajā skolā policisti uz nagiem nav skatījušies.

Viņasprāt, tāda kontrole tikai pastiprinātu stresu. Pret policistu klātbūtni eksāmenos iebildusi arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība, kas uzskata, ka dažu negodprātīgu pedagogu dēļ nav jātērē policijas resursi. VISC pārstāvji toties norāda, ka svarīga ir drošība.

Saistītie raksti

Eksāmenu telpā gan policisti iekšā neies. Būtiski arī, ka eksāmenu telpā izmantot viedierīces nedrīkst ne tikai skolēni, bet arī skolotāji. Atļautas vienīgi ierīces, kas nepieciešamas eksāmena norisei, piemēram, teksta atskaņošanai.

Šodien plānots centralizētais eksāmens vācu valodā, sekos pārbaudījumi franču un krievu valodā.

Ceļošanas ierobežojumu dēļ šogad eksāmeni notiks arī piecās Latvijas vēstniecībās ārvalstīs. Tas tāpēc, ka ir skolu absolventi, kas mācās Latvijas skolās tālmācībā, atrodoties ārzemēs. Sākotnēji tika apzināti 27 šādi topošie absolventi. Tomēr galu galā piecās vēstniecībās eksāmenus kārtos tikai septiņi jaunieši.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Rīgas domes vēlēšanās būs 156 vēlēšanu iecirkņi. Balsot varēs jebkurā
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aplaupītā un smagi piekautā sieviete no gūtajām traumām mirusi Daugavpils slimnīcā
9 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Ko vēl traģisku, drausmīgu, nepatīkamu nesīs 2020. gads, ja ne saskaņiešu atkārtotu uzvaru Rīgas vēlēšanās.” Egila Līcīša feļetons 1
10 stundas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ noteikta karantīna visiem 5.jūlija autobusa Liepāja-Rīga pasažieriem
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atgriežoties no Lielbritānijas, pašizolācijā vairs nav jādodas. Publicēts saraksts ar valstīm
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.” Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
4 stundas