Sandris netīšām avārijā Apskādē pašvaldības ūdens hidrantu, bet nesaprot, kāpēc OCTA prasa pašam atmaksāt tūkstošiem eiro

Sandris netīšām avārijā apskādē pašvaldības ūdens hidrantu, bet nesaprot, kāpēc OCTA prasa pašam atmaksāt tūkstošiem eiro 26

Autovadītājs pēc ceļu satiksmes negadījuma Talsos, kurā saskādēja pašvaldībai piederošo ūdens hidrantu, neizpratnē, kāpēc paša OCTA polises apdrošinātājs vēršas pret viņu, pieprasot atmaksāt vairāk nekā 5 tūkstošus, ko apdrošinātājs, kompensējot nodarīto skādi, iepriekš ieskaitījis pašvaldības kontā.

“Paldies, Latvija! Tev mani nevajadzēja. Kopš šodienas es Latvijā būšu ciemiņš” – Gobzems atvadās
VIDEO. Neapmierināta kaimiņiene “nopļauj” jaunā pāra kāzas
Zināms, cik ilgs būs Latvijā gaidāmais karstuma vilnis, kas sāksies Jāņos
Lasīt citas ziņas

Autovadītājs bažījas, ka pašvaldības remontdarbu tāme, ko vietvara iesniedza apdrošinātājam, ir “uzpūsta” – norāda uz tāmes pozīcijām, darbiem, kas realitātē nav veikti.

Talsu iedzīvotājs Sandris stāsta, ka aizvadītajā vasarā ap pulksten 2.00 naktī, braucot pa Raiņa ielu Talsos, nesavaldīja savu automašīnu, kā rezultātā ietriecās ielas malā uzstādītajā hidrantā un pēcāk arī privātmājas žogā. Gan žogs, gan hidrants tika paskādēti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēlāk Talsu novada pašvaldība, kam pieder ūdens hidrants, ar remontdarbu tāmi vērsās pie Sandra OCTA apdrošinātāja “ERGO”, pieprasot kompensēt autovadītāja nodarīto skādi.

Ieskaitījis naudu – 5,7 tūkstošus eiro – pašvaldības kontā, “ERGO” regresa kārtībā vērsās pret savu klientu Sandri, pieprasot viņam atmaksāt kompensācijas summu.

Sandris nav ar mieru maksāt darbiem, kas realitātē nav veikti. Tiekoties pie ūdens hidranta, kam, kā sapratis, jau bija jābūt salabotam, viņš “Bez Tabu” demonstrē uz tāmē minēto un reāli veikto darbu nesakritībām. Pirmkārt, viņš norāda, ka uzstādīts lietots korpuss, lai gan tāmē noteikta jauna uzstādīšana. Tāpat nav veikti remontdarbi zonā ap hidrantu.

“Mani tas šokēja! Vērsos pie “ERGO”, lūdzot objektīvi izskatīt šo tāmi, salīdzinot ar to, kas ir izdarīts. Protams, nesanāca ar viņiem rast kompromisu,” Sandris.

“ERGO” komunikācijas vadītāja Agnese Grīnberga “Bez Tabu” klāstīja sekojošo:

“Mums primāri ir pienākums atlīdzināt zaudējumus cietušajai pusei. Vairumā gadījumu tiek sagaidīta nauda no apdrošinātāja, tad tiek veikti remontdarbi. Skaidrs, ka mēs izvērtējam ekspertu sagatavotās tāmes.

Vērtējam, kādi bijuši izdevumi līdzīgos gadījumos, skatāmies, kurš ir tāmes sastādītājs. Pievēršam uzmanību, vai tas ir reģistrēts uzņēmums vai privātpersona. Tāpat skatāmies, vai tāmi pārbaudījis kāds eksperts. Varam pārbaudīt eksperta sertifikāta numuru.

Attiecīgi, ja ir sertificēts eksperts, kurš tāmi pārbaudījis, vairumā gadījumu apdrošināšanas sabiedrībai nav pamata neuzticēties tāmei.

Protams, vainīgā persona ir tiesīga vērsties pie cita, neatkarīga eksperta, kuram var lūgt sagatavot alternatīvu tāmes izvērtējumu.

To var iesniegt apdrošināšanas sabiedrībai, lūdzot izvērtēt, vai tāme bijusi pamatota. Tomēr, ja cietusī puse iesniegusi eksperta izvērtētu tāmi, būtībā apdrošināšanas sabiedrībai nav iemesla neticēt sertificēta eksperta izvērtējumam,” saka “ERGO” komunikācijas vadītāja Agnese Grīnberga.

Talsu novada pašvaldībā nenoliedz, ka tāmē uzskaitītie nepieciešami remontdarbi patiesi nav pabeigti, tomēr pašvaldība cer, ka drīzumā darbus izdosies pabeigt.

“Hidrants ir pasūtīts, bet ārkārtējās situācijas dēļ tas vēl nav piegādāts. Šobrīd uzlikts lietots hidranta aizsargvāks, bet tas būs līdz brīdim, kamēr piegādās jauno hidrantu.

Ar būvnieku noslēgta garantijas vēstule, kas apliecina, ka, kolīdz hidrantu piegādās, to uzstādīs. Ņemot vērā to, ka jaunais hidrants vēl nav uzstādīts pilnā komplektācijā, nav līdz galam paveikti pārējie darbi,” Talsu novada pašvaldības pārstāve Inita Fedko

Talsu novada pašvaldībā informē, ka remontdarbu izmaksas būs zemākas, pārpalikumu atdos “ERGO” , līdz ar to Sandrim būs jāatmaksā mazāka naudas summa.

No vilka muka, pret lāci atdūrās
Tiesa, Sandris varēja aiztaupīt sev galvassāpes. “ERGO” pret savu klientu vēršas ar regresa prasību, jo autovadītājs pēc ceļu satiksmes negadījuma aizmuka no notikuma vietas.

“Regresa tiesības OCTA gadījumos ir tikai un vienīgi atsevišķās situācijās. Piemēram, ja šoferis vadījis transportlīdzekli alkoholisko, psihotropo vai narkotisko vielu iespaidā. Tāpat, ja transportlīdzekļa vadītājam nav bijusi atbilstošas kategorijas vadītāja apliecība. Vai arī gadījumos, kad transportlīdzekļa vadītājs pametis negadījuma vietu,” skaidro “ERGO” komunikācijas vadītāja Agnese Grīnberga.

Sandris nenoliedz, ka sagrēkojās. Vēlāk, kad sanākusi skaidrošanās policijā, likumsargi esot vaicājuši, vai aizmukšana no negadījuma vietas bijusi saistīta, piemēram, ar alkohola lietošanu pie stūres. Sandris stāsta, ka neesot vēlējies mukt no problēmām.

SAISTĪTIE RAKSTI

Sākotnēji esot piegājis pie privātīpašuma, kuram sabojāja sētu. Saimnieki neesot bijuši mājās, un, tā kā ar auto varēja pārvietoties, aizbraucis tālāk. Tiesa, policija bija jāizsauc, jo tika sabojāts arī hidrants, tātad – trešās personas manta.

Talsu novada pašvaldībā informē, ka vietvara vērsās Valsts policijā, jo sākotnēji hidranta sabojātājs nebija zināms. Domē ir pateicīgi likumsargiem par darbu. Ja nebūtu izdevies atrast aizmukušo šoferi, visticamāk, hidrantu nāktos labot par nodokļu maksātāju naudu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Paldies, Latvija! Tev mani nevajadzēja. Kopš šodienas es Latvijā būšu ciemiņš” – Gobzems atvadās
VIDEO. Neapmierināta kaimiņiene “nopļauj” jaunā pāra kāzas
Zināms, cik ilgs būs Latvijā gaidāmais karstuma vilnis, kas sāksies Jāņos
Cik ilgi šādu kara tempu un intensitāti var izturēt Ukrainas armija? Atbild Rajevs
Rīgas dome atklāj, kas turpmāk notiks ar Vanšu tiltu
Lasīt citas ziņas
Rīgas dome atklāj, kas turpmāk notiks ar Vanšu tiltu
IZM rosina vēl vairāk samazināt speciālās izglītības iestāžu skaitu
“Paldies, Latvija! Tev mani nevajadzēja. Kopš šodienas es Latvijā būšu ciemiņš” – Gobzems atvadās
FOTO. Pašmāju slavenības rotājas un svin Līgo svētkus
Cepts jāņusiers ar sēnēm – sātīga un garda uzkoda
23:14
Vai var izmazgāt pieneņu traipus?
22:34
Alkohols smadzenes sasniedz 30 sekunžu laikā. Kā tas ietekmē katru mūsu orgānu?
21:15
Vai latviešu brīvprātīgie karavīri Ukrainā svinēja Jāņus? “Par mājām atgādina pie sienas pieliktais Latvijas karogs”
Cik ilgi šādu kara tempu un intensitāti var izturēt Ukrainas armija? Atbild Rajevs
Atis Klimovičs: Savienība starp Lielbritāniju, Poliju, Ukrainu un trim Baltijas valstīm – nav peļama ideja!
Jūlijā un augustā ar gāzes pieejamību būšot lielas problēmas. Vai tā ir patiesība? Atbild ekonomikas ministre
Kā Jāņu nakts pagāja ugunsdzēsējiem un glābējiem?
ES piekrīt piešķirt Ukrainai un Moldovai kandidātvalsts statusu
Pieci eiro dienā vai mēnesī? Kā jauniešus radināt pie finanšu pratības?
Sestdien laiks kļūs karstāks
Vai no alus tiešām var izaugt “alus vēders”?
VIDEO. Ko par latviešiem ārzemēs stāsta mirušo piemiņas kultūra?
Latvijas uzņēmumi neprasa striktu darbinieku atgriešanos birojos, tā vietā izvēloties jauktu modeli
Pirmajā svētku brīvdienā policija apturējusi 31 autovadītāju alkohola reibumā
4 gardu ēdienu receptes pāri palikušajam Jāņu sieram
Inga Akmentiņa-Smildziņa: Skolotājiem un vecākiem jāmācās veidot cieņpilnas attiecības
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs