Ekonomika
Bizness

Satiksmes ministrijas valsts sekretāres amatā ieceļ Ilondu Stepanovu0


Ilonda Stepanova.
Ilonda Stepanova.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Ministru kabinets (MK) otrdien atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) Iekšējā audita nodaļas auditores Ilondas Stepanovas iecelšanu ministrijas valsts sekretāres amatā.

SM skaidroja, ka kopš pērnā gada 6.aprīļa ministrijā ir vakants valsts sekretāra amats. Pērn 17.aprīlī tika izsludināts atklāts konkurss uz valsts sekretāra amatu, kas noslēdzās bez rezultāta. Lai nodrošinātu labu pārvaldību valsts interesēs un efektīvi izmantotu valsts civildienesta cilvēkresursus, pieņemts lēmums par ierēdņa pārcelšanu valsts sekretāra amatā.

Nepieciešami uzlabojumi kapitālsabiedrību pārvaldībā

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) norādīja, ka Stepanova ir pieņēmusi izaicinājumu kļūt par SM valsts sekretāri laikā, kad transporta un sakaru jomā atrodas būtisku pārmaiņu un izaicinājumu priekšā.

“Ir nepieciešams ieviest virkni uzlabojumu ministrijas un kapitālsabiedrību pārvaldībā, atjaunot zaudēto reputāciju dzelzceļa un ostu darbībā, kā arī ciešā sadarbībā ar pārējām Baltijas valstīm īstenot “Rail Baltica” projektu. Tādēļ augstu novērtēju kandidātes pieredzi valsts pārvaldē un Valsts kontrolē. Nenoliedzami svarīgs faktors ir arī Stepanovas vēlme uzņemties tik atbildīgu amatu,” uzsvēra ministrs.

Linkaits ir izvērtējis Iekšējā audita nodaļas auditores profesionālo pieredzi, zināšanas un kompetences un uzskata par lietderīgu viņas pārcelšanu ministrijas valsts sekretāra amatā.

SM norādīja, ka Stepanovai ir ilggadēja pieredze valsts pārvaldē vadošā amatā, kā arī teicama izpratne par valsts pārvaldes uzbūvi, darbības pamatprincipiem, administratīvo procesu un budžeta plānošanu. Stepanovai piemīt teicamas sadarbības un komunikācijas prasmes, ir pieredze dažādu stratēģisko jautājumu plānošanā un īstenošanā, plaša spektra problēmjautājumu risināšanā.

Uzziņa:

Stepanova no 2015.gada līdz 2019.gada martam bija Valsts kontroles padomes locekle, bet iepriekš – no 1996.gada – viņa strādāja Finanšu ministrijā (FM), kur ieņēma amatus nodaļu un departamentu vadībā. No 2006.gada viņa strādāja par FM Budžeta departamenta direktori, liecina informācija LETA arhīvā.

Iepriekšējais SM valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš, kurš bija ministrijas galvenais ierēdnis kopš 2013.gada, amatu atstāja 2019.gada aprīlī.

Kopš Ozoliņš pameta amatu, valsts sekretāra pienākumus līdz šā gada 17.janvārim pildīja valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa. Savukārt, viņai pārejot darbā uz pašvaldības uzņēmumu “Rīgas satiksme”, šie pienākumi tika uzticēti citai SM valsts sekretāra vietniecei Ligitai Austrupei.

Atklātais konkurss par SM valsts sekretāra amatu 2019.gadā noslēdzās bez rezultāta, jo pretendents, kurš saņēma visaugstāko vērtējumu konkursā – Andulis Židkovs, neguva satiksmes ministra apstiprinājumu politiskās piederības dēļ.

Linkaits skaidroja, ka viņš pieņēmis lēmumu neatbalstīt konkursā uzvarējušo SM valsts sekretāra amata kandidātu, pamatojoties uz Valsts pārvaldes iekārtas likumu, kas paredz, ka vecākajam valsts civildienesta ierēdnim ir jābūt politiski neitrālam.

Saistītie raksti

Ministrs uzskatīja, ka konkursā uzvarējušais amata kandidāts varētu nebūt politiski neitrāls, jo viņš iepriekš kandidēja Saeimas vēlēšanās, kā arī ieņēma partijas “Par!” valdes locekļa amatu.

“Firmas.lv” dati liecina, ka minētā politiskā spēka valdes locekļa amatu Židkovs atstājis 2019.gada jūlijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Levits un pārējā elite varētu atrotīt piedurknes un doties uz lauka palīgā lauksaimniekiem 4
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Valdība nosaka, kad inficēšanos ar Covid-19 uzskatīs par nelaimes gadījumu darbā
2 dienas
LE
LETA
Ekonomika
Cietums par 147 000 000 eiro nevar būt prioritāte! Ģirģens uzskaita nozares, kur nauda vajadzīga daudz vairāk
2 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Vīrusa izplatība neaprobežojas tikai Pierīgā. Covid-19 “ielauzies” jaunā novadā
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: “Te nu mēs esam – vairāku mēnešu garumā saspiestā atspere atsprāga!”
56 minūtes
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidāms arī lietus! Laika prognoze svētdienai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Kā rīdzinieki bauda sestdienu “Pastaigu tirgū” Vērmanes dārzā
1 stunda