Foto. LETA © Edijs Pālens

Ieteikumi drošai skrejriteņu lietošanai Dziesmu un deju svētku laikā – ar izpratni un atbildību pret pārējiem 3

2023. gada 28. jūnijs, Rīga – Tuvojoties vērienīgajiem XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, “Bolt”, lielākais Eiropas skrejriteņu operators un kā viens no šo svētku atbalstītājiem, vērš uzmanību skrejriteņu drošai un atbildīgai lietošanai. Svētku laikā mikromobilitātes piekritējiem galvenajās pasākumu norises vietās būs pieejamas speciāli ierīkotas novietnes gan nomas, gan privātajiem skrejriteņiem. Tāpat “Bolt” aicina iepazīties ar praktiskiem ieteikumiem drošai skrejriteņu lietošanai un novietošanai.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Lasīt citas ziņas

Sagaidāms, ka tuvākajās nedēļās Rīgas ielas piepildīs vairāki desmiti tūkstoši svētku dalībnieku, tāpēc, ņemot vērā satiksmes ierobežojumus un sastrēgumus atsevišķās galvaspilsētas zonās, pieprasījums pēc “Bolt” skrejriteņiem pieaugs. Lai Rīgas iedzīvotāji un pilsētas viesi justos droši, pārvietojoties pa galvaspilsētas ielām ar elektrisko skrejriteni, “Bolt” atgādina par būtiskiem drošas braukšanas pamatprincipiem. Noteikumu ievērošana veicina drošu skrejriteņu lietošanas kultūru, kas balstās lietotāju izpratnē un atbildīgā rīcībā.

1. Ievērojiet ceļu satiksmes noteikumus
CITI ŠOBRĪD LASA

Izvēloties pārvietoties ar skrejriteni, aicinām izmantot velo joslas, ievērot drošu attālumu no citiem transportlīdzekļiem un izvairīties no straujiem manevriem. Ja izvēlaties pārvietoties pa ietvi, dodiet ceļu gājējiem un izvēlieties drošu distanci un ātrumu. Īpaša uzmanība skrejriteņu lietotājiem jāpievērš arī pirms sabiedriskā transporta pieturām, kā arī gājēju pārejām. Tām tuvojoties, braukšanas ātrums ir jāsamazina. Tāpat vairākās zonās Rīgas centrā un apkaimēs ir spēkā esošie automātiskie ātruma ierobežojumi līdz 15 km/h.

2. “Bolt” skrejriteņu noma pieejama tikai pilngadīgām personām

Tikai pilngadīgas personas drīkst iznomāt “Bolt” skrejriteni, un šie noteikumi ir spēkā jau kopš 2019. gada. Mums ir svarīgi, lai sabiedrība noteikumus ievērotu, tāpēc aicinām arī vecākus pārrunāt ar bērniem, ka skrejriteņu izmantošana atļauta tikai no 18 gadu vecuma.

3. Uz viena skrejriteņa tikai viens braucējs

Vienlaicīgi uz skrejriteņa drīkst būt tikai viens cilvēks. “Bolt” atgādina, ka braukšana divatā uz viena skrejriteņa ir stingri aizliegta. Pārvietoties uz skrejriteņa divatā ir ārkārtīgi bīstami un ir pret “Bolt” skrejriteņu nomas lietošanas noteikumiem un Ministru kabineta Ceļu satiksmes noteikumiem. “Bolt” sistēma spēj izsekot un brīdināt par šo pārkāpumu katru reizi, kā arī fiksēt, vai viens un tas pats lietotājs šo noteikumu pārkāpj atkārtoti. Atkārtotos gadījumos lietotājiem var tikt piemērots aizliegums turpmākiem braucieniem ar “Bolt” nomas skrejriteņiem.

4. Saglabājiet uzmanību visa brauciena laikā

Brauciena laikā svarīgi saglabāt nepārtrauktu modrību un uzmanību. Sekojiet līdzi gājējiem, šķēršļiem uz ceļa un citiem transportlīdzekļiem. Lai nenovērstu uzmanību no ceļa, brauciena laikā nedrīkst izmantot tālruni.

5. Skrejriteni ir stingri aizliegts vadīt alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē

Braucieni ar skrejriteni alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē ir bezatbildīga un ļoti riskanta rīcība, kas var apdraudēt ne tikai paša skrejriteņa lietotāja, bet arī citu satiksmes dalībnieku drošību. Pret šādu pārkāpumu “Bolt” ietur nulles toleranci. Kā uzņēmumā pastāvīgi, tā arī, sadarbojoties ar policiju, ir iespēja šādus pārgalvīgus lietotājus bloķēt un turpmāk tiem liegt pieeju skrejriteņu nomas pakalpojumiem.

6. Pēc brauciena skrejriteni jānovieto pareizi

“Bolt” iestājas par pareizu skrejriteņu novietošanas kultūru. Pabeidzot braucienu ar skrejriteni, svarīgi pārliecināties un nodrošināt, lai tas netraucētu pārvietošanos citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, tajā skaitā gājējiem, autovadītājiem un velosipēdistiem. Mobilajā lietotnē darbojas funkcija, kas, izmantojot mākslīgo intelektu, seko līdzi pareizai skrejriteņu novietošanai. Beidzot braucienu, jāpārbauda, vai skrejritenis nav novietots uz taktilajām joslām un neaizšķērso ieejas/izejas durvis vai iebrauktuves/izbrauktuves. Vispareizāk skrejriteni novietot paralēli ietvei vai ēku sienām. Tāpat nepieciešams pārliecināties, vai skrejritenis ir novietots stabili un nevar apgāzties.

Domājot ne tikai par atbildīgu un pareizu skrejriteņu novietošanu, bet arī par dalībnieku un apmeklētāju ērtībām, Dziesmu un deju svētku galvenajās norišu vietās būs pieejamas speciāli ierīkotas skrejriteņu novietnes, kurās būs iespējams bez maksas novietot skrejriteņu nomas un privātos skrejriteņus.

Skrejriteņu novietņu atrašanās punkti un pieejamība Rīgā:

Reklāma
Reklāma

“Rimi” Olimpiskais Centrs, Grostonas ielā 6B – autostāvvietā. Pieejama atklāšanas koncerta laikā 2. jūlijā, pl. 14.00 – 00.00.

Mežaparks, Mores ielā, Rīgā – BMX trase no Mores ielas puses. Pieejama: 4. jūlijā 08.00 – 22.30; 5. jūlijā 06.00 – 02.00; 6. jūlijā 06.00 – 02.00; 7. jūlijā 07.00 – 00.00; 8. jūlijā 06.00 – 02.00; 9. jūlijā 15.00 – 06.00.

Mežaparks, Siguldas prospektā – autostāvvietā starp Velmes un Viļa Olava ielām. Pieejama: 4. jūlijā 08.00 – 22.30; 5. jūlijā 06.00 – 02.00; 6. jūlijā 06.00 – 02.00; 7. jūlijā 07.00 – 00.00; 8. jūlijā 06.00 – 02.00; 9. jūlijā 15.00 – 06.00.

Grīziņkalna parks. Pieejama: 3. jūlijā 07.00 – 22.00; 4. jūlijā 06.00 – 01.00; 5. jūlijā 06.00 – 01.00; 6. jūlijā 06.00 – 02.00; 7. jūlijā 08.00 – 03.00; 8. jūlijā 18.00 – 08.00.

Esplanāde. Pieejama no 3. jūlija līdz 9. jūlijam, no pl. 09.00 līdz pl. 21.00.

Karte ar atrašanās punktiem pieejama: ŠEIT

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.