Kultūra
Mūzika un deja

“Sinfonietta Rīga” maija vidū noslēgs sezonu0

Publicitātes foto

Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” 16. maijā Lielajā ģildē rīko sezonas noslēguma koncertu, portālam LA.lv pavēstīja kamerorķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Baiba Freimane.

Svinīgi gaišajā programmā romantiķa Šūmaņa “Pavasarsimfonija”, angļu komponista Maikla Tipeta “Divertisments par Sellinger’s Round” tēmu un Karla Fīlipa Emanuela Baha Čellkoncerts la minorā. Pie diriģenta pults būs orķestra mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē un koncerta īpašais viesis – Latvijā dzimušais un ārvalstīs koncertējošais čellists Maksims Beitāns.

Īpaši gaidīta intriga sezonas noslēguma koncertā ir sadarbība ar čellistu Maksimu Beitānu, kurš savu karjeru attīsta ārpus Latvijas. Mērķtiecīgais un perspektīvais mūziķis dzimis Jelgavā, studijas sācis Latvijā, bet vēlāk turpinājis Lielbritānijas Karaliskajā Mūzikas koledžā un Šveices konservatorijā Lugano. Kopš bērnības Maksims ar panākumiem piedalījies daudzos starptautiskos konkursos. Viņa sniegums būs dzirdams Johana Sebastiāna Baha talantīgā dēla Karla Fīlipa Emanuēla Čellkoncertā la minorā. “Vētras un dziņu” laikmeta pārstāvis, kuram šogad svinam 300. gadskārtu, uzskatīja, ka mūzikas uzdevums ir sniegt dziļu emocionālu pārdzīvojumu klausītājiem, tāpēc Maksima temperaments un viņa 17. gadsimtā darinātā čella skanējums iekrāsos vakaru muzikāli košos toņos.

Šīs koncertsezonas laikā kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” saņēmis vienu no augstākajiem apbalvojumiem mūzikā – prestižo Grammy balvu – par dalību igauņu komponista Arvo Pērta darbu albumā “Adam’s Lament”. Maijā un jūnijā orķestris sniegs koncertus Rīgas festivāla ietvaros, savukārt jūlijā kamerorķestris kopā ar spožiem viesmāksliniekiem uzstāsies Senās mūzikas festivālā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Starp lauksaimnieka ikdienu un pasaules rekordiem ūdens motosportā. Slakteru dzimtas stāsts trijās paaudzēs
2 stundas
Ieva Ēvalde
Ekonomika
“Jaunie vecāki laimīgi brauc mājās ar jaundzimušo, bet jāskatās uz krematoriju!” Ko valmierieši domā par to, ka kļūst par “bēru galvaspilsētu”? 1
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Pamēģiniet iztikt ar 300 eiro, šo cilvēku dzīve kļūst par izdzīvošanu,” Arhibīskaps Vanags par pensijām, NĪN un korupciju Rīgā
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Beirūtas sprādzienā bojāgājušie šodien tiks apglabāti masu bērēs; 60 cilvēki vēl joprojām pazuduši
3 stundas
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
5 idejas, kā izgaismot dārzu saviem spēkiem: gaisma no metāla kārbas, burkas vai pudeles
1 stunda