Slaidiņš: “Pašreizējā Baltkrievijas armija nerada draudus Ukrainai nevienā no virzieniem, bet novērtēt par zemu vēl nevar” 88

“Pašreizējā Baltkrievijas armija nerada draudus Ukrainai nevienā no virzieniem, tomēr novērtēt par zemu šo iespēju vēl nevar, līdzīgi tāpat kā nedrīkst novērtēt par zemu spēku, kas piemīt stulbiem cilvēkiem lielās grupās,” tā TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” norādīja NBS majors un Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš, raidījumā detalizētāk stāstot par padomju laikos un pašreiz esošo Baltkrievijas armijas karavīru skaitu un militāro tehniku.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

“Jebkas, kas stāv tev tur pretim, ir jāuztver par iespējamo draudu,” turpināja teikt Slaidiņš. “Salīdzinot ar PSRS laiku šo Baltkrievijas militāro apgabalu, kur bija 200 tūkstoši, tad pašreizējais apjoms nav ne tuvu tam. Lukašenko runā par 75 tūksošiem karavīru, ka ir, bet reālais skaitlis varētu būt 48 tūkstoši, – tas viss, ieskaitot civilos darbiniekus, virtuves strādniekus un visādus citādus kroņa zupas strēbējus,” tā Slaidiņš raksturoja Baltkrievijas armijas apmēru agrāk un tagad.

Pat, ja Baltkrievija spēs mobilizēt 500 tūkstošus karavīru, kā šī valsts ziņoja, tad ir jautājums, vai viņi tos spēs apģērbt, sagādāt katram ekipējumu. “Tas šobrīd viņiem ir nereāls scenārijs, ka viņi varētu šo pusmiljonu apģērbt. Turklāt – vai viņi ekonomiski pavilks? Tas nozīmē, ka viss darbaspēks tiks iesaukts bruņotajos spēkos. Tas var radīt arī dziļu krīzi. Mēs zinām tos protestus Baltkrievijā, tur liela daļa nav priecīga par šo te Lukašenko režīmu. Un tad dot viņiem ieročus rokā? Ta kā īsti nekas no tā nebūs,” uzskata NBS majors Slaidiņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Reāli kaujas gatavībai šobrīd varētu būt gatavi ap 5 tūkstošiem Baltkrievijas bruņoto spēku karavīri, pieļauj Slaidiņš. “Jā, uz papīra šī kaujas organizācija izskatās diezgan nopietna – tās ir 4 mehanizētās brigādes, tostarp gaisa desantnieki, speciāloperāciju spēki. (…) Ja runājam par desantniekiem un speciālajiem spēkiem, tad tie šobrīd ir tie nopietnākie,” skaidroja Slaidiņš TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā”.

Savukārt runājot par kaujas tehniku Baltkrievijā, Slaidiņš pastāstīja, ka šobrīd “papīri liecina”, ka Baltkrievijā kaujas spējīgi ir 446 tanki no 1276. Tie ir T-72B un T-72B3 modifikācijas tanki. “Bet ir jautājums – cik [tankus] ir savākuši krievi? Krievi pagājušajā gadā vienu brīdi veda no Baltkrievijas, lai pastiprinātus savus spēkus ar Baltkrievijā ražotajiem tankiem. Tāpat bruņojumā ir vairāki simti kājnieku kaujas mašīnu, arī tās devās uz Krieviju, lai piešķirtu tām vienībām, kas karo Ukrainas frontē,” sacīja NBS majors.

Tāpat Baltkrievijā ir attīstīta militārā rūpniecība. “Protams, viņi neražo kaut ko milzīgi daudz, bet uzsvars ir uz bruņutehniku, dažādu bruņutransportieru, bruņotu džipu ražošanu. Daudz kas ir sadarbībā ar Ķīnu. Tātad tas ir tāds hibrīds. Arī remontē viņi krievu tankus, ta kā šī militārā rūpniecība viņiem ir,” apstiprināja NBS majors Slaidiņš TV24 raidījumā, sīkāk stāstot par Baltkrievijas armijas karavīru skaitu un militāro tehniku.

Plašāk skatieties pievienotajā video!

Pilnu TV24 raidījumu “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” variet skatīties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.