Slaidiņš: Baltkrievijā “Vagner” kaujinieku skaits samazinājies līdz 400, tikmēr šī grupējuma algotņi no Āfrikas tagad parādās arī pie Harkivas 65

“Vagner” kaujienieku skaits Baltkrievijā pašlaik ir samazinājies līdz 400, tā TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” pastāstīja NBS majors un Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš, atsaucoties uz Baltkrievijas opozīcijas un Ukrainas Nacionālās pretošanās centra informāciju.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Veselam
saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes 16
Lasīt citas ziņas

“Iepriekš tas skaitlis bija 500 līdz 550. Viņi joprojām ir iesaistīti Baltkrievijas bruņoto spēku un rezervistu apmācībā. Tātad visa taktiskā apmācība, un liels uzsvars ir uz dronu pilotēšanu,” pastāstīja Slaidiņš. Viņš atgādināja, ka “Vagner” grupējuma algotņiem ir labas iemaņas dronu pilotēšanā.

“Tad, ka uzbruka “Vagner”, – tie jau bija tie lumpeņi, cietumnieki, bet tie īstie kaujinieki jau ar droniem… Pie Bahmutas savulaik skatījāmies, kāda bija shēma, kā viņi pārvietojas un kā gūst panākumus. Bez droniem jau tagad nenotiek neviena operācija – tās ir acis, var redzēt visu, tā ir izlūkošana, artilērijas koriģēšana un viss,” precizēja NBS majors TV24 raidījumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat Slaidiņš zināja stāstīt, atsaucoties uz mediju “Forbes”, ka Krievija vervē algotņus vismaz 21 pasaules vastī, lai tie iesaistītos kaujinieku grupējumā “Vagner”, ko pirms dzīvības zaudēšanas aviokatrastrofā vadīja Jevgēņijs Prigožins. “Kā redzam, tad visvairāk iekrāsota šajā pasaules kartē ir Āfrika,” teica Slaidiņš, demonstrējot grafiku ar pasaules karti.

“Bet tā arī ir! Tagad arī pie Harkivas parādās kaujinieki no Āfrikas, kuri tāpat kā Otrajā pasaules karā ir nodēvēti par Āfrikas korpusu,” ironiski smaidot teica Slaidiņš. “Tā ir iesaukts, tas nav oficiāli! Bet tas ir Āfrikas korupuss, un ir pietiekami daudz kaujinieku, bet tur jau būs cilvēki, kas nāks par naudu. Tur viņiem dzīves līmenis nav visai augsts – tajās valstīs, kur Krievija ir izvērsusi šo vervēšanu. Protams, grabinot naudas žūksni, viņi dabūs šos kaujiniekus! Viņus jau arī šauj. Tā varētu būt pietiekami liela problēma, jo viņi paliks arvien vairāk,” skaidroja Slaidiņš TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā”.

Baltkrievijas armija izrādīja ārzemju žurnālistiem lauka nometni, ko piedāvājusi Krievijas algotņu grupējumam "Vagner"
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.