Ekonomika
Bizness

Autosporta vieglmetāla disku ražotājs “SMW” pārceļ ražošanu no Krievijas uz Latviju0


“SMW Group” valdes locekle un līdzīpašniece Eleonora Pole ar štancētu magnija sakausējuma disku, kas ražots “MotoGP” komandai.
“SMW Group” valdes locekle un līdzīpašniece Eleonora Pole ar štancētu magnija sakausējuma disku, kas ražots “MotoGP” komandai.
Publicitātes foto

Sandra Dieziņa, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Autosporta vieglmetāla disku ražotājs “SMW” pārceļ ražošanu no Krievijas uz Latviju.

Daļa ražošanas tiks izvietota lielākajā Pierīgas biznesa parkā “Mežgarciems” Carnikavas novadā, kur uzņēmums plāno izveidot specializētu magnija sakausējumu liešanas ražotni, kā arī pētniecības un attīstības laboratoriju inovatīvu sakausējumu un materiālu jomā, investējot vairāk nekā pusmiljona eiro un radot vismaz 15 jaunas darba vietas.

Darbaspēku kompānija plāno piesaistīt no tuvākās apkārtnes – Vecmīlgrāvja, Rīgas, Ādažiem un Carnikavas. Uzņēmums “SMW” vairāk nekā 20 gadus ražo lielgabarīta izstrādājumus no vieglajiem sakausējumiem – magnija, alumīnija, titāna u. c.

Līdz 2018. gadam “SMW” piegādāja štancētas sagataves pasaulē plaši pazīstamiem auto disku augstas klases uzņēmumiem. Tā kā tika piegādātas sagataves, nevis gatavi diski, apgrozījums šajā laikā nav ievērojams.

Tā galvenais eksporta produkts ir pasaulē vieglākie štancētie diski auto un moto industrijai, kas tiek piegādāti “Formulai 1”, “MotoGP” komandām, kā arī dažādiem superauto un elektroauto ražotājiem Eiropā un Amerikas Savienotajās Valstīs.

Kā “LB” skaidro “SMW Group” pārstāvji, pasaulē ir tikai vēl divi ražotāji, kas ražo štancētus magnija diskus – abi atrodas Japānā, kvalitāte ir uzticama.

Magnija disku štancēšanas process ietver lielu “know-how”. “SMW” izmantotais alumīnija metāla sakausējums ir ar augstākām mehāniskajām īpašībām nekā standarta izmantotais.

Saistītie raksti

No trim dažādu vieglo metālu sakausējumu disku ražotājiem (vēl divi Japanā), Latvijas uzņēmums esot lielākais. Uzsākot sērijveida pasūtījumu ražošanu, uzņēmums 2021. gadā plāno vēl straujāku izaugsmi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.