Foto – AFP

Spānijā šodien protestēs pret taupības pasākumiem 0

Spānijā šodien gaidāma protesta akcija pret ārkārtīgi nepopulārajiem taupības pasākumiem.

Reklāma
Reklāma
ASV vairs nevēlas pagaidu pamieru Ukrainā: Venss nāk klajā ar jaunu paziņojumu 42
Glābt vairs nebūs iespējams: Krieviju gaida spēcīgs trieciens jau pēc diviem mēnešiem
“Uzvaras” dienā Putinam uzvaras noskaņojuma nebūs! Ukrainas prezidenta biroja pārstāvis diktatoram sola skarbu 9. maiju
Lasīt citas ziņas

Demonstrācija iecerēta Madridē pie Spānijas parlamenta ēkas, kuru mītiņa dalībnieki plāno aplenkt. Gatavojoties kārtības nodrošināšanai, jau pirmdienas vakarā pie parlamenta ēkas policija izvietoja barjeras, un ir pastiprināti drošības pasākumi. Mītiņa sākums iecerēts plkst.18.30 pēc Latvijas laika.

Finanšu krīzes dēļ miljoniem cilvēku Spānijā palikuši bez darba un daudzās ģimenēs būtiski krities dzīves līmenis. Cerībā uzlabot tautsaimniecības stāvokli Spānijas valdība veikusi sāpīgas ekonomikas reformas, tostarp algu samazināšanu un pievienotās vērtības nodokļa paaugstināšanu, taču demonstranti uzskata, ka vissmagāk taupības pasākumi skāruši nabadzīgākos iedzīvotājus. Pēdējo mēnešu laikā vairākas demonstrācijas Spānijā pāraugušas sadursmēs ar policiju, un likumsargiem nācies likt lietā gumijas lodes un stekus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā vēsta Spānijas plašsaziņas līdzekļi, otrdien paredzētajā demonstrācijā par kārtību gādās vairāk nekā 1300 policistu. Saskaņā ar Spānijas likumiem – ja pie parlamenta ēkas notiek demonstrācija un tās dēļ tiek traucēts deputātu darbs, nekārtības cēlājiem var tikt piespriests līdz pat gadu ilgs cietumsods.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.