Foto: Zane Bitere, LETA

Ienāk jauns starptautisks pārtikas veikalu tīkls “Spar” un sāk izvērsties Kurzemē 9

Sandra Dieziņa, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Vai mežā kritušu koku drīkst sazāģēt un vest to mājās, lai izmantotu malkai? 95
FOTO. Princis Harijs karalienes nāves dienā bijis tik saniknots, ka noraidījis sava tēva Čārlza ielūgumu uz vakariņām. Kas starp abiem notika? 27
Lasīt citas ziņas

 

“Spar” par ienākšanu Latvijā paziņoja šā gada pavasarī. Šā zīmola veikali jau vairāk nekā 90 gadus pazīstami gan Eiropā, gan Āzijā, un tas bija tikai laika jautājums, kad “Spar” ienāks Latvijā. Zīmīgi, ka Baltijas apgūšanu “Spar” sāk tieši ar Latviju, jo abās kaimiņvalstīs šā zīmola veikali vēl nedarbojas.

CITI ŠOBRĪD LASA

 

Franšīzes princips

Saldus “Spar” veikala platība ir 720 kvadrātmetri, un tas piedāvā ikdienā nepieciešamās preces. “Spar Latvija” mārketinga direktors Oskars Millers pastāstīja, ka Saldus veikalā būs jauna beķereja un svaigās gaļas vitrīna, tāpat pircējiem būs iespējams iegādāties “Spar” zīmola preces, kas aizņem aptuveni 20% sortimenta.

Uz jautājumu, cik daudz vietējo ražotāju būs pārstāvēti “Spar” veikalos, precīzu informāciju gan nesaņēmām. Tiesa, jaunais spēlētājs uzsver, ka Latvijas veikalu plauktos nonāks gan “Spar” ekonomisko, gan premium, bio un eco līniju produkti. Uzņēmums plāno sniegt iespēju arī vietējiem ražotājiem piedāvāt savu produkciju “Spar” veikalos un palīdzēt tiem palielināt produktu īpatsvaru, kā arī būt pirmajiem, kuri savos veikalos piedāvās vietējo ražotāju jaunumus.

“Spar” darbosies pēc franšīzes principa, un tas nozīmē, ka saviem partneriem veikals piedāvās tehnoloģijas un savas zināšanas, kā arī inventāru un pieeju partneru produkcijai. Visticamāk, ar “Spar” zīmolu turpmāk darbosies arī tie veikali, kas tagad strādā ar citiem zīmoliem.

Jau iepriekš vēstīts, ka interesi par sadarbību ar “Spar” izrāda mazumtirgotāji Rīgā un reģionos. Tuvāko piecu gadu laikā pavisam “Spar” Latvijā plāno atvērt vismaz 200 veikalus.

Mēs pielāgosimies situācijai reģionos

Mazumtirgotājs “SPAR” pielāgo gan preču klāstu, gan piedāvājumu reģioniem, un ir grūti atrast divus identiskus veikalus, šodien, pirmā “SPAR” veikala atklāšanā Latvijā, Saldū, norādīja SIA “SPAR Latvija” valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers.

Foto: Zane Bitere, LETA

Vilcmeiers aģentūrai LETA sacīja, ka “Saldū piedāvājumus ir viens, bet, ja veikals atradīsies Latgalē vai Vidzemē, “SPAR” sortiments var atšķirties, piesaistot vietējos ražotājus. “SPAR” pielāgojas apkaimei, un viens no uzņēmuma principiem ir būt saskarsmē ar vietējo apkaimi un iesaistīties sociālās aktivitātēs reģionā”.

Šodien atvērtā “SPAR” veikala Saldū, Rīgas ielā, platība ir 720 kvadrātmetru, un tajā atrodas arī beķerejas zona. Saldus “SPAR” ir vidēja izmēra veikals, kas ir “SPAR” tīkla populārākais veikala formāts, un “SPAR” produkcija tajā veido apmēram 20% no veikalu sortimenta.

Vienlaikus Vilcmeiers sacīja, ka “SPAR” veikala sortiments laika gaitā var mainīties, pielāgojoties klientu vēlmēm.

“SPAR” tīkla veikali atšķiras galvenokārt pēc to lieluma un atrašanās vietas, kā arī sortimenta dažādības. Vilcmeiers norādīja, ka Latvijā plānots arī mazo veikalu formāts “SPAR Express”, kurā atrodamas ikdienas gaitās noderīgas preces, tāpat arī sagaidāmi vēl vairāki vidēja izmēra formāta “SPAR”, kas būs arī Latvijā visplašāk pārstāvētais formāts. Tāpat arī Latvijā plānots vairāk nekā 1000 kvadrātmetru plašais “EUROSPAR” veikals.

Nākamais vidēja izmēra “SPAR” veikals tiks atvērts augusta beigās Liepājā, savukārt rudenī plānoti nākamie veikali, kas vispirms atradīsies dažādos Latvijas reģionos, tomēr konkrētas adreses Vilcmeiers neatklāja.

Jau ziņots, ka sākotnēji veikalu Saldū bija plānots atvērt jūlija beigās, tomēr karš Ukrainā un no tā izrietošās loģistikas ķēžu problēmas veikalu atvēršanu aizkavēja.

“SPAR” sāka darbību 1932.gadā ar vienu veikalu Nīderlandē, savukārt patlaban tīklā darbojas vairāk nekā 13 500 veikalu 48 pasaules valstīs. 2020.gadā tika atvērts 181 jauns veikals un sasniegts 39,8 miljardu eiro apgrozījums.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “SPAR Latvija” reģistrēta 2021.gada jūlijā, un kompānijas pamatkapitāls ir 250 000 eiro. Kompānijas kapitālā 50% pieder Aleksandram Svarevskim, 27% – SIA “GECO”, kuras īpašnieki vienādās daļās ir Oļegs Lūkins, Dainis Šulcs, Andris Lūkins un Gints Caune, savukārt 10% kompānijas kapitālā pieder SIA “Prodimpekss Loģistikas Grupa”, kuras vienīgā īpašniece ir SIA “Līna loģistika”, kas vienādās daļās pieder Oļegam Lūkinam, Caunem un Šulcam. Vienlaikus 8% “SPAR Latvija” kapitāldaļu pieder Valērijam Ivasenko, bet 5% – Vilcmeieram.

 

Sīva konkurence pārējos nebiedē

Pirms jaunu veikalu atvēršanas iedzīvotāji nereti teic, ka Latvijā veikalu jau ir pietiekami daudz, un bažījas, vai pietiks pircēju. Ko par jauno spēlētāju saka konkurenti? “Maxima Latvija” korporatīvo komunikāciju projektu vadītāja Laura Bagātā atzīst, ka mazumtirdzniecības nozarē konkurence vienmēr ir bijusi sīva un uzņēmums ar to rēķinās.

“Mūsu prioritāte ir pircēja intereses, un atvērtā tirgū ieguvējs no konkurences ir tieši pircējs,” skaidro Laura Bagātā. Vienlaikus viņa piebilst, ka “Maxima Latvija” sadarbojas ar 500 Latvijas ražotājiem, kas ļauj veikalos nodrošināt vietējos produktus.

Komentējot jaunā spēlētāja ienākšanu, SIA “ELVI Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine atzīmē, ka Latvijā pārtikas mazumtirdzniecības tirgus jau ir samērā piesātināts un pircējiem ir plašas izvēles iespējas. “Protams, jauns zīmols centīsies iekarot savu nišu kopējā tirgū, un pircēji var cerēt uz to, ka papildu konkurences apstākļos būs izdevīgākas cenas, bet reālo ietekmi uz mūsu ekonomiku un tautsaimniecību daudz noteiks tieši tas, kā šis veikalu tīkls plānos savu sortimentu, kā īstenos sadarbību ar Latvijas ražotājiem,” tā Vārtukapteine.

Jau tagad esot skaidrs, ka brīdī, kad beigsies pircēju ievilināšanas akcijas darbības sākšanas laikā, jebkura zīmola veikalos cenas būs atbilstošas reālajām tirgus cenām un kļūs ļoti līdzīgas.

SAISTĪTIE RAKSTI

“Ja lielāko daļu produktu, ko ikdienā pērkam, veidos ārvalstu imports, tas var būtiski ietekmēt Latvijas ražotājus un par lētākām cenām veikalos varam samaksāt ar vietējo uzņēmumu likvidēšanu un bezdarbu Latvijas cilvēkiem, kas nodarbināti ražošanā. Īstermiņā pircēji noteikti iegūs un konkurence būs papildu dzinulis visu uzņēmumu attīstībai,” skaidro “Elvi Latvija” komercdirektore.

Arī citi tirgotāji iepriekš norādīja, ka konkurence tirdzniecībā darbojas pircēju labā, jo katrs tirgotājs cenšas uzrunāt pircējus ar viņiem saistošu piedāvājumu. Jāatgādina, ka pēdējos gados Latvijā ienākuši vēl citi jauni mazumtirgotāji – “Mere” un “Lidl”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Vai mežā kritušu koku drīkst sazāģēt un vest to mājās, lai izmantotu malkai? 95
FOTO. Princis Harijs karalienes nāves dienā bijis tik saniknots, ka noraidījis sava tēva Čārlza ielūgumu uz vakariņām. Kas starp abiem notika? 27
Slepenas pazemes pilis ar mākslīgiem dārziem un peldbaseiniem, pārtikas krājumi pieciem gadiem – miljardieri gatavojas apokalipsei
Vai tiešām sašķobījusies Raimonda Paula veselība? Krauze atklāj, kā patiesībā jūtas komponists 16
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
FOTO. VIDEO. Policija brutāli izrēķinās ar Krievijas iedzīvotājiem, kuri izgājuši ielās, protestējot pret mobilizāciju 43
Pēc mobilizācijas izsludināšanas Krievijā Putins aizbraucis atpūsties 11
Krievu, kurš protestēja pret tanka T-34 Narvā pārvietošanu, deportē no Igaunijas
Slepenas pazemes pilis ar mākslīgiem dārziem un peldbaseiniem, pārtikas krājumi pieciem gadiem – miljardieri gatavojas apokalipsei
Latvijas kosmosa industrijas pirmie soļi kosmosā
21:59
Mediķi pauduši pārliecību, ka tas esot neatgriezeniski… Kungam ļoti nepaveicās ar to koronavīrusu
21:47
Cirsmu skaits Latvijā turpina pieaugt
21:27
Vai tiešām sašķobījusies Raimonda Paula veselība? Krauze atklāj, kā patiesībā jūtas komponists 16
VIDEO. Igaunijas mežos pamanīts liels retums – lācene ar četriem mazuļiem 2
Putinam bija interese par vienu cilvēku… Erdogans atklāj ukraiņu gūstekņu atbrīvošanas aizkulises
VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Atklāj, cik Krievijas pilsoņi jau lūguši patvērumu Latvijā mobilizācijas dēļ
Mūžībā aizgājusi kādreizējā NEPLP vadītāja Aija Dulevska Cālīte
Putins nav atļāvis Krievijas ģenerāļiem atkāpties no Hersonas, jo tas izskatītos pēc pazemojošas sakāves 56
Naktī nezināmi vandaļi Krievijas karoga krāsās nokrāsojuši uzrakstu “Bolderāja” 24
ASV draud Krievijai ar smagām sankcijām aneksijas gadījumā
“Pēc Vairas Vīķes-Freibergas neviens prezidents nav uzstādījis Latvijas ilgtermiņa attīstības plānus!” norāda Ēķis 31
“Ir jāceļ minimālās algas, lai izvilktu darbinieku no verdzības stāvokļa!” Feldmans skaidro, kā rīkojās igauņi 41
Bijušais mājas vecākais atklāj, ka iekaustīts, kad mēģinājis pārliecināt iedzīvotājus par nepieciešamību veikt ēkas siltināšanu
“Neturēt vaļā logus, netecināt ūdeni, mazgājot zobus!” Eksperti stāsta, kā mājsaimniecībām taupīt energokrīzes laikā 194
Ainārs vēl 23. februārī bij galvenais tiltu būvētājs uz Maskavu! Egila Līcīša feļetons
FOTO. “Apbrīnas vērtais ozolkoka parkets un 1938. gada trauku bufete!” Kādā mājā dzīvoja Prezidenta pils galvenais elektriķis
Izmantojot hidrauliskos instrumentus, Rīgā no avarējuša auto atbrīvo cietušo
“Krieviem jāpaliek un jācīnās pret Putinu.” Lietuva nedos patvērumu Krievijas pilsoņiem, kas bēg no mobilizācijas 23
Vai šī būs diena, kad beidzot laikapstākļi mūs lutinās? Prognoze sestdienai
Palestīniešu fermeris netīšām uzgājis lieliski saglabātai Bizantijas laiku ēkas grīdas mozaīkai 3
Ķīpsalā top viedā pilsēta, kurā būs gudrās stāvvietas, viedais apgaismojums un citi risinājumi
Plaušu veselības rādītāji. Kad klepus kļūst bīstams?
Rīgā atvērta automatizētā picērija – pica top 3 minūšu laikā
Azovstaļ gūsteknis pirms un pēc gūsta – tik šausminoši, ka trūkst vārdu, veroties fotogrāfijā 53
Ārste skaidro, kāpēc nav vērts laboratorijās pārbaudīt ērces: “Nevienam to neiesaku”