Horoskopi un mistika
Ezoterika

Spēka zīmes rūnas: kā tās izgatavot un aktivizēt?0

Foto: SHUTTERSTOCK

Visa iespējamā informācija glabājas Zemes noosfērā (Ākašas hronikās), taču, sākoties Kalijugai, vairākums cilvēku pārstāja to saņemt tiešā veidā. Nodot informāciju ar rakstu palīdzību – tas mūsu senčiem šķita noslēpumains un maģisks paņēmiens, un tā dažādās kultūrās radās dažādi senie alfabēti. No šīm zīmēm veidoja mandalas, sigillas, amuletus, garu zīmogus. Rakstu zīmju formu stipri ietekmēja materiāls, uz kura rakstīja, un instrumenti, kurus izmantoja rakstīšanai. Ķīnā tā bija otiņa, Divupē – stils, bet pie mums, ziemeļos, rakstus grieza kokā un akmenī, tāpēc rūnas sākotnēji sastāvēja no taisnām līnijām.

Kā darbojas rūnas? Atceramies Skroderdienas Silmačos – Tomulīša: “Jā, es jau nu tos stipros, vecos vārdus… tie, lūk, palīdz.”

Senākais veids, kā rūnas izmantoja, ir Ram rūnas jeb Stiprās Zīmes. Teorētiski katra atsevišķa rūna var tikt izmantota kā amulets, kā Stiprā Zīme, taču starp rūnām ir īpašās rūnas – tādas kā Algiz, Eivaz, kuras sastopamas tikai maģiskajos tekstos, bet sadzīviskajos faktiski netiek lietotas.

Atšķirībā no saviem ebreju un arābu kolēģiem, kuru maģija pārsvarā balstās uz dažādu garu, dēmonu, džinu izsaukšanu, ziemeļu rūnu meistari – erili – pasmeļas spēku sevī. Tas gan neizslēdz faktu, ka katrai rūnai gadsimtu gaitā ir izveidojies savs egregors, pie kura pieslēdzoties… Nu, jā, pieslēdzoties… Ne katram tas izdodas!

Rūnas aktivizē vairākos posmos: griež, izkrāso, dodot tām spēku, visbeidzot – rūnu dziesma (uzruna jeb buramvārdi) precīzi tās pieregulē. Katram meistaram šajā procesā būs savas nianses, kas vienam lieliski strādā, bet citam – vienkārši nedarbojas. Darbs ar rūnām lielā mērā ir individuāls un intuitīvs. Tā ir meditācija, sava veida saruna ar rūnām.

Pie mums pārsvarā lieto Veco Futarku (24 rūnas), Islandē populārāks ir Jaunais Futarks, kurā ir tikai 16 zīmes. Taču eksistē vēl vismaz četru veidu alfrūnas (elfu rūnas), vilku rūnas, vajadzības rūnas, saules rūnas, saišu rūnas, kvadrāta dēlīšu rūnas un vēl vesela virkne citu – vēlāk radušos alternatīvo futarku. Tā kā visas šīs rūnas darbojas viena egregora ietvaros, tās var izmantot vienā amuletā. Bet, piemēram, ungāru vai ainu rūnas kopā ar skandināvu rūnām, visticamāk, nedarbosies vai arī dos ļoti negaidītus efektus.

Aplūkosim rūnu izmantošanu uz konkrēta piemēra bāzes. Pieņemsim, mēs gribam no sava zemes gabala iegūt lielāku ražu. Kā atlasīt rituālam rūnas?

INGUZ. Pati par sevi simbolizē auglību, sēklu, asnu, dabu, kas pavasarī mostas, un …arī ražu.

BERKANA un TEIVAZ. Sievišķais plus vīrišķais – atkal auglība, harmonija.

URUZ. Meža vērša taura spēks, dabas, izaugsmes spēks, pirmatnējā enerģija, augsne, kaut kādā mērā pat ekoloģija.

PERT. Ala, žokļi, lamatas, slēgta telpa, kaps, loterija/veiksme, velkot lozi, vai …zeme kā robeža, kas aizsedz, kurai nevar redzēt cauri, kura pasargā utt.

SOULU. Saule, enerģija, dzīvinošais Spēks.

FEHU. Burtiski vērsis, mājlops, bagātība, kas gūta godīgā darbā – tikums, īpašums.

WUNJO. Saprāts, prāts, prieks, spēks, ko nes sevī pozitīvas emocijas.

GEBO. Sadarbība, draudzība…un uzarts lauks – tīrums.

JERA. Raža, gada cikls, tas, ko var savākt apcirknī un saglabāt jaunajai sējai.

ALGIZ. Atbalsts, aizstāvis, tas, kas pasargā, – palīdz pret kaitēkļiem.

Kur šīs rūnas griež (raksta)? Uz trauka, turzas, kurā sēklas glabā, uz poda, kurā audzē stādus, uz papīra lapas, kuru pēc rituāla sadedzina un pelnus ierok zemē, – pēc tavas izvēles.

Rūnu aktivizēšana

Jāsakopo enerģija. Lai fiziskais ķermenis saprastu, ka mēs darbosimies ar enerģijām, tam jādod zīme – piemēram, ieelpa un izelpa ar vieglu šņākoņu. Ļoti ērti ir domās ieelpot caur mugurkaulu un izelpojot iztēlē vadīt enerģiju vēlamajā virzienā – uz roku, kāju, griezējinstrumenta asmeni.

Rūnas un to formulas aktivizē ar vārdojumu.

Dziedot vārdojumu, spilgti jāiztēlojas savs nolūks, pēc tam doma strauji jāatlaiž – jāaizmirst, lai pēc rituāla to vairs nekoriģētu.

Rūnu meistari (erili) rūnu dziesmu uzskata par īpaši efektīvu, ja atskaņas ir ne tikai rindu beigās, bet rindā blakus ir divi trīs vārdi, kas beidzas ar atskaņām.

Lūk, Spēka dziesmas variants (formula ir improvizēta):

Saistītie raksti

Graudu zemē kaisu, lai četras stihijas to apņem. Audz, graudiņ, stiprs, pret Sauli tiecies, pieņemies Spēkā, tikumā, pārtikā vērties noliktā laikā!

Uzmanību! Šeit atlasīto rūnu nozīmes ir šādas tikai šajā – ražas nodrošināšanas – kontekstā! Citā kontekstā šo rūnu nozīme var tikt interpretēta līdzīgi, bet, iespējams, ne identiski.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Horoskopi un mistika
Dari to, ko pats vēlies! Horoskops 24.maijam
5 dienas
LA
LA.LV
Horoskopi un mistika
Gaidāma veiksmīga nedēļas! Horoskopi no 25. līdz 31. maijam
5 dienas
LA
LA.LV
Horoskopi un mistika
Centies vairāk izmantot savu iztēli! Horoskopi 23.maijam
6 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
9 stundas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
5 stundas