Andris Sprūds
Andris Sprūds
FOTO: LETA

Sprūds: ES nekavējoties jālemj par Krievijas Centrālās bankas iesaldētās peļņas novirzīšanu militārajam atbalstam Ukrainai 65

Eiropas Savienībai (ES) nekavējoties jālemj par Krievijas Centrālās bankas iesaldētās peļņas novirzīšanu militārajam atbalstam Ukrainai, jo šie aptuveni 3 miljardi eiro gadā kopā ar Eiropas Savienības un tās dalībvalstu piešķirto atbalstu sniegtu Ukrainai papildus tik steidzami nepieciešamo munīciju un pretgaisa aizsardzību, pirmdien pēc ES Ārlietu padomes sanāksmes norādījis aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Putins brīdina NATO dalībvalstis Eiropā nespēlēties ar uguni 58
Kokteilis
FOTO. “Neizsakāmi lepojamies!” Madaras Raabes un Kiviča meita godam pārstāvējusi Latviju starptautiskā līmenī
Lasīt citas ziņas

Sanāksmē attālināti piedalījās arī Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba un aizsardzības ministrs Rustems Umerovs.

“Ņemot vērā steidzamību, kādā Ukrainai nepieciešama munīcija un pretgaisa aizsardzības sistēmas, Latvija atbalsta ikvienu iniciatīvu, kas veicina ātras militārās piegādes Ukrainai – tostarp militārās iegādes globālajos tirgos,” norādījis Sprūds.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvija militārajam atbalstam Ukrainai ik gadu līdz 2026.gadam atvēlēs 0,25% no IKP.

Runājot par militārās industrijas attīstību, Sprūds sanāksmē uzsvēris nepieciešamību no ES Miera mehānisma atbalstīt Ramšteinas formāta dažādās koalīcijas Ukrainas atbalstam. ES finanšu instrumentu atbalsts koalīcijām dotu papildu stimulu Eiropas militārās industrijas attīstībai.

Aizsardzības ministra iniciētās dronu koalīcijas mērķis ir gan atbalstīt Ukrainu bezpilota lidaparātu un elektroniskajā karadarbībā, gan attīstīt Latvijas dronu ražošanas industriju. Šogad dronu koalīcijai tiks atvēlēti vismaz 10 miljoni eiro Latvijā ražotiem droniem.

Latvija martā pievienojās Čehijas vadītajam kopīgajam artilērijas munīcijas iepirkumam. 155 milimetru munīcijas lādiņu iegādei Latvija piešķirs finansējumu par kopējo summu ap 10 miljoniem eiro.

Tāpat sanāksmes laikā Latvija informēja par vienošanos ar Ukrainu par ilglaicīgu atbalstu un drošības saistībām, kuru abu valstu prezidenti parakstīja 11.aprīlī Trīs jūru iniciatīvas samita ietvaros Viļņā. Vienošanās paredz visaptverošu militāro un nemilitāro palīdzību Ukrainas aizsardzībai pret agresiju, kā arī Latvijas atbalstu Ukrainas ceļā uz dalību Eiropas Savienībā un NATO.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.