Agro kāpostu dēsti gatavi stādīšanai uz lauka.
Agro kāpostu dēsti gatavi stādīšanai uz lauka.
Foto: Dainis Bušmanis

Stāda kāpostus! Dārza darbu kalendārs no 13. līdz 19.maijam 0

Ielūkojamies Mēness kalendārā. Kādiem dārza darbiem laiks labvēlīgs – kad stādīt, kad ravēt, kad ražu vākt? Bet kad dārzu labāk netraucēt?

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

13.05. (līdz pusdienai). Ziedu diena. Sēj un stāda vasaras puķes, to skaitā gladiolas, dālijas, kannas, begonijas. Dala un pārstāda ziemcietes, pastāvīgā vietā košumkrūmus no konteineriem. Sēj nektāraugus. Pārstāda ziedošos telpaugus. Vāc tējām pavasara ziedus. Pļauj zālienus.

13. (no pusdienas)– 14.05. Lapu dienas. Sēj lapu dārzeņus un zālājus. Stāda kāpostus, puravus, sīpolus lokiem. Dala, pārstāda un stāda hostas, dekoratīvās stiebrzāles un citus krāšņumaugus, kā arī kokus un krūmus no konteineriem. Pārstāda telpaugus. Laista.

CITI ŠOBRĪD LASA

15.–17.05. Augļu dienas. Sēj gurķus, kabačus, ķirbjus, zirņus, pupas un pupiņas, vasarāju labības. Stāda zemenes un augļukokus no konteineriem, siltumnīcās tomātus, papriku, baklažānus, gurķus.

18.– 19.05. (līdz pēcpusdienai), 20.05. Sakņu dienas. Apstrādā un mēslo augsni. Stāda kartupeļus, sīpolus, vasaras ķiplokus, topinambūrus, sakņu selerijas. Sēj bietes, burkānus, redīsus, kāļus, rāceņus, turnepšus.

19.05. (pēcpus- diena). Nelabvēlīga diena. Ravē un rušina, lai ierobežotu nezāles. Pļauj nezāles.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.