Foto: SHUTTERSTOCK

Starptautiskā konferencē meklēs veidus, kā izmantot medicīniskās laboratorijas Latvijas veselības aprūpes sistēmas uzlabošanai 6

2023. gada 15. februārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgā gaidāmajā starptautiskajā konferencē “Veseli Latvijā šodien un rīt: vai izmantojam laboratoriju potenciālu?” nozares profesionāļi meklēs veidus, kā izmantot medicīniskās laboratorijas veselības aprūpes sistēmas uzlabošanai. Konferenci sadarbībā ar veselības nozares uzņēmumiem un profesionāļiem organizē Veselības aprūpes darba devēju asociācija (VADDA), to atklās veselības ministre Līga Meņģelsone.

VIDEO. Šoferis iemūžina sadursmi ar alni – šoferis dzīvnieku pamanīja pēdējā brīdī 21
FOTO. Dārta Daneviča dēla dzimšanas dienā veltī sirsnīgus vārdus Kaupo tētim Artusam Kaimiņam
“Trauma bija pārāk smaga, stacionēšana – novēlota” – latviešu orgānu donore Alīna pēc nāves izglābusi piecus cilvēkus 11
Lasīt citas ziņas

Dalībai konferencē reģistrēto dalībnieku, kuru vidū ir veselības nozares speciālisti no dažādām veselības aprūpes iestādēm Rīgā un reģionos, lēmējvaras pārstāvji, kā arī Latvijas medicīnas nākotne – studenti, skaitam pārsniedzot vairāk nekā 200 cilvēkus, jāsecina, ka mūsu aktualizētā tēma pašreiz izrādījusies īpaši nozīmīga.

Laboratoriskās diagnostikas jomā pēdējo gadu laikā strauja attīstība notiek visā pasaulē, un esam gandarīti par dalībai konferencē piekritušo diskusijas dalībnieku – Latvijas veselības nozares profesionāļu atsaucību. Tāpat novērtējam, ka konferencē piedalīsies pasaulslavenās “Mayo Clinic Laboratories” vadītājs William G. Morice no ASV, kurš savā pieredzē Baltijas valstīs dalīsies pirmo reizi. Latvijas medicīnisko laboratoriju iespējas un loma veselības aprūpes izaugsmē, COVID-19 krīzē gūtā mācība, īsā laikā mobilizējot tehniskos un darbinieku resursus, valsts un privātā sektora sadarbības potenciāls nākotnē – tās ir tikai dažas no tēmām, par ko diskutēs gan vietējie, gan ārzemju speciālisti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdz ar plašo dalībnieku interesi, reģistrācija dalībai konferencē “Veseli Latvijā šodien un rīt: vai izmantojam laboratoriju potenciālu?” pagarināta līdz 2023. gada 13. februārim.

Veselības aprūpes sistēmas Eiropā un pasaulē saskaras ar iepriekš nepieredzētiem izaicinājumiem, jo strauji pieaudzis pieprasījums pēc kvalitatīvas veselības aprūpes. To nosaka gan tas, ka Rietumvalstu sabiedrība pakāpeniski noveco, gan arī tas, ka COVID-19 pandēmijas ierobežojumu dēļ daudzas slimības arvien biežāk tikušas ielaistas, kā rezultātā  nākas pielikt milzu pūles, lai atjaunotu to situāciju, kas bija tikai pirms 3 gadiem. Pat pie neierobežota finansējuma tik īsā laikā nav iespējams sagatavot lielu skaitu medicīnas profesionāļu, tāpēc visā pasaulē tiek meklēti veidi, kā ar pieejamajiem resursiem strādāt efektīvāk, tajā pašā laikā nepasliktinot pacientu pieredzi.

“Arī Latvijas veselības aprūpes nozare ir lielu izaicinājumu priekšā, un, lai tā spētu turpmāk attīstīties, ir jāmeklē jauni veidi, kā strādāt un sasniegt mērķus. Pēdējo gadu laikā Latvijā strauju attīstību pieredzējusi laboratoriskā diagnostika, kas ir viens no finansiāli efektīvākajiem slimību diagnostikas veidiem. Savlaicīga slimību diagnostika ļauj ātrāk un precīzāk uzlabot cilvēku veselības stāvokli, un no savlaicīgas slimību ārstēšanas ieguvējs ir ikviens – gan pacienti, gan ārsti, gan arī sabiedrība, kas par veselības aprūpes sistēmas sekmīgu funkcionēšanu maksā ar nodokļu starpniecību,” teic VADDA izpilddirektore Ināra Pētersone.

Lai panāktu jūtamu uzlabojumu Latvijas veselības aprūpes sistēmas funkcionēšanā, ir nepieciešams izmantot ikviena nozares pārstāvja potenciālu – pozitīva rezultāta sasniegšanai svarīga valsts un privātā sektora sadarbība. To, ka kopīgu mērķu sasniegšanai iespējams sekmīgi sadarboties, pierādīja iepriekšējie 3 gadi, kad visi iespējamie nozares resursi tika iesaistīti COVID-19 pandēmijas ierobežošanā. Konferencē tiks meklēti risinājumi, kā šo sadarbību efektīvi turpināt un uzlabot, un kā neatkārtot tās kļūdas, kas tika pieļautas pandēmijas sākumposmā.

Laboratoriskās diagnostikas jomā pēdējo gadu laikā strauja attīstība notiek visā pasaulē, tāpēc konferencē piedalīsies vadošo medicīnisko laboratoriju pārstāvji no ASV un Šveices, kuri iepazīstinās ar to, kā mūsdienīgas laboratorijas var palīdzēt uzlabot veselības aprūpes sistēmu darbu un kāda būs laboratoriskās diagnostikas nākotne tuvāko 5 līdz 10 gadu laikā.

Konferenci “Veseli Latvijā šodien un rīt: vai izmantojam laboratoriju potenciālu?” atklās veselības ministre Līga Meņģelsone un VADDA un “Veselības centra 4” valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds, diskusijās piedalīsies medicīnas profesionāļi kā “Centrālās laboratorijas” valdes locekle asociētā prof. Jeļena Storoženko, “E.Gulbja Laboratorijas” laboratorijas ārsts Dr. Jānis Stašulāns, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas laboratorijas vadītāja Dr. Dagne Grāvele, “Roche Pharma Latvia” ģenerālmenedžeris Dr. Rauls Vēliņš, ģimenes ārsts un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas viceprezidents Ainis Dzalbs, “Centrālās laboratorijas” un “Veselības centru apvienības” valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa, Latvijas ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece, Veselības uzņēmumu grupas “Repharm” padomes priekšsēdētāja vietnieks Dins Šmits, “E. Gulbja Laboratorija” laboratorijas speciālists Mikus Gavars, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols, RAKUS Laboratorijas dienesta vadītāja vietnieks Juris Šteinbergs, RSU Sabiedrības veselības institūta direktore Anda Ķīvīte-Urtāne un citi nozares profesionāļi.

Ko Latvija var paveikt medicīnisko laboratoriju darba pilnveidē, kā arī nākotnes tendencēs par medicīnisko diagnostiku pasaulē viedoklī dalīsies konferences ārzemju viesi Dr. Bill Morice (MAYO Clinic Laboratories, ASV), Dr. Martin Zoche (Molecular Tumor Profiling, University Hospital of Zürich, Šveice).

Iepriekš reģistrējoties, uz konferenci aicināti arī citi veselības politikas veidotāji un lēmumu pieņēmēji, veselības nozares profesionāļi, medicīnas un veselības vadības studenti, mācībspēki, nevalstisko organizāciju pārstāvji un ikviens interesents.

“Veseli Latvijā šodien un rīt: vai izmantojam laboratoriju potenciālu?”

15.februāris, plkst.12:00 – 16:15

Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas iela 3, Rīga.

Konferences tiešraide LETA ziņu portālā www.leta.lv un VADDA Facebook lapā https://www.facebook.com/VADDA.Latvia

Reģistrācija dalībai konferencē “Veseli Latvijā šodien un rīt: vai izmantojam laboratoriju potenciālu?” pagarināta līdz 2023. gada 13. februārim – dalību var reģistrēt ŠEIT vai rakstot uz [email protected].

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Šoferis iemūžina sadursmi ar alni – šoferis dzīvnieku pamanīja pēdējā brīdī
FOTO. Dārta Daneviča dēla dzimšanas dienā veltī sirsnīgus vārdus Kaupo tētim Artusam Kaimiņam
“Trauma bija pārāk smaga, stacionēšana – novēlota” – latviešu orgānu donore Alīna pēc nāves izglābusi piecus cilvēkus
FOTO. Staro no laimes! Keita Midltone soctīklos publicē kādu ļoti īpašu fotogrāfiju
Latvijas veikalos joprojām agresorvalsts pārtika
Lasīt citas ziņas
“Tie mājieni tika doti!” Bijusī VID Iekšējās drošības pārvaldes darbiniece atklāj, kā tika iespaidota lēmumu pieņemšanā
“Trauma bija pārāk smaga, stacionēšana – novēlota” – latviešu orgānu donore Alīna pēc nāves izglābusi piecus cilvēkus
Vairākās vietās Latvijā pārspēti gaisa temperatūras rekordi. Kur bija vissiltāk?
Krievijā ierosināta krimināllieta pret Starptautisko krimināltiesu, kas izdeva Putina aizturēšanas orderi
Stropos sākas rosība – neierastie laikapstākļi pamodinājuši bites. Kas tagad darāms dravā?
18:24
Koalīcija vienojas atcelt IIN avansa maksājumu pašnodarbinātajiem
18:19
FOTO. Daumants Kalniņš un iemīļotie Valmieras teātra aktieri uz Dzintaru koncertzāles skatuves
18:14
FOTO. Daumants Kalniņš un iemīļotie Valmieras teātra aktieri uz Dzintaru koncertzāles skatuves
Koalīcija vienojas atcelt IIN avansa maksājumu pašnodarbinātajiem
VIDEO. Demija Mūra publicējusi aizkustinošu mirkli no bijušā vīra, aktiera Brūsa Vilisa dzimšanas dienas svinībām
TV personības Roberto Meloni dzīvē noticis ļoti bēdīgs notikums
Izskanējušas ziņas par it kā “Vagner” šūniņu Baltijā. VDD komentē, vai grupējums rada apdraudējumu Latvijai
Live
TEKSTA TIEŠRAIDE. KARŠ UKRAINĀ. Krievijas uzbrukums tuvojas kulminācijai, Ukraina var sākt pretuzbrukumu
LU plāno būtiski samazināt fakultāšu skaitu
Publicēts pasaules laimīgāko valstu saraksts. Kurā vietā ierindojas Latvija, bet kurā valstī mīt vislaimīgākie cilvēki?
“Ar aifoniem ir cauri. Vai nu izmest, vai atdot bērniem.” Kremļa darbiniekiem aizliedz lietot “iPhone” tālruņus
Latvijas veikalos joprojām agresorvalsts pārtika
Frontē noder ne tikai auto, bet arī skūteri! Latvijas ziedots skūteris izglābj kāda ukraiņu karavīra dzīvību
Tecina bērzu sulas, sēj, pārstāda garšaugus. Kokiem griež potzarus. Kas darāms dārzā no 20. līdz 25.martam?
Tuvākā diennakts būs relatīvi silta, bet lietaina. Prognoze otrdienai
Lietuvā mājputniem konstatēta augsti patogēnā putnu gripa, kas ir īpaši lipīga
FOTO. Dārta Daneviča dēla dzimšanas dienā veltī sirsnīgus vārdus Kaupo tētim Artusam Kaimiņam
Pedagogi plāno streikot aprīlī. “Vairs nekādu kompromisu, jo viss maksimālais ir izdarīts”
Blakussēdētājs Maskavas metro ieskatās kaimiņa telefonā un nosūdz viņu policijai par “armiju diskreditējošiem” attēliem
Agrie lielziedu puķzirņi. Padomi sēšanā un jaunāko šķirņu saraksts
“Tas ir slikts signāls! Pēc viņu piedāvātā miera plāna Ukraina daudz zaudēs,” tā eksperts komentē Ķīnas prezidenta vizīti Maskavā
Taras automāti – kā sistēma attaisnojusi sevi pirmā gada laikā un ko gaidīt turpmāk?
FOTO. Staro no laimes! Keita Midltone soctīklos publicē kādu ļoti īpašu fotogrāfiju
10 padomi par tomātu sēklām un stādiem
Latvijas policija sadarbībā ar Ukrainas kolēģiem aiztur telefonkrāpnieku grupu
Nozieguma anatomija. Tapusi izrāde par kara noziedznieku Viktoru Arāju