“Riga” futbolisti pēc vārtu guvuma.

Strīdīga pendele un kompensācijas laikā ielaisti vārti – “Riga” no Kopenhāgenas atgriežas ar -2 0

Latvijas čempione futbolā “Riga” ceturtdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas “play off” jeb izšķirošās kārtas pirmajā mačā viesos ar 1:3 (1:1) piekāpās Dānijas čempionei “Kobenhavn”.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Ļoti līdzīgajā spēlē, kurā Latvijas klubs varēja izraut neizšķirtu 2:2, pēc puslaika bija 1:1, taču pēc tam uz “Riga” vārtiem tika piespriesta šaubīga “pendele”, bet jau kompensācijas laikā Latvijas klubs ielaida arī trešos vārtus, kas pamatīgi sagrāva cerības par kvalificēšanos UEFA Eiropas līgas grupu turnīram.

Vienīgos vārtus rīdzinieku rindās pēc skaistas izspēles 42.minūtē guva Vladimirs Kamešs.

Atbildes mačs pēc nedēļas notiks “Skonto” stadionā Rīgā.

Mača ievadu aktīvāk uzsāka mājinieki, kuri jau pirmajās divās minūtēs divreiz apdraudēja rīdzinieku vārtus. Turpinājumā 13.minūtē no soda laukuma spēcīgi sita Viktors Fišers, bet Roberts Ozols bija vietā, nosargājot vārtus neskartus, taču piecas minūtes vēlāk tas pats Fišers tieši pie soda laukuma līnijas saņēma bumbu un spēris divus soļus raidīja to vārtu tīklā, panākot 1:0.

Atlikušajās minūtēs bumbas kontrolē dominēja mājinieki (70%), bet rīdziniekiem līdz pat 41.minūtei neizdevās uzsist pa pretinieku vārtiem. Taču Rīgas kluba cerības par pamatturnīru atgrieza nesenais jaunieguvums Kamešs, kurš 42.minūtē izrāvās līdz pretinieku vārtiem, un ar augumu nosedzis aizmugurē esošo aizsargu, raidīja bumbu vārtu stūrī, panākot neizšķirtu 1:1.

Otrajā puslaikā aktīvi spēlēt turpināja mājinieki, tomēr lielākā daļa uzbrukumu tika veidoti no laukuma sāniem, bet rīdzinieki soda laukumā centrētās bumbas sagaidīja ar ciešu aizsardzību. 56.minūtē uzbrukumā devās “Riga” spēlētājs Felipe Brisola, bet daudzsološā situācija beidzās, viņam paklūpot soda laukumā. Sešas minūtes vēlāk neveiksmīgi savā soda laukumā nospēlēja “Riga” aizsargs Stefans Paničs, kurš ar plecu pieskārās lidojošajai bumbai, tomēr tiesnesis to traktēja kā spēli ar roku, piešķirot soda sitienu un rīdzinieku vārtiem. To precīzi realizēja uzbrucējs Pieros Sotiriu, panākdams 2:1 mājinieku labā.

Rezultātu izlīdzināt spēles 72.minūtē mēģināja Oļegs Laizāns, tomēr viņa raidītā bumba atsitās pret vārtu stabu, bet desmit minūtes vēlāk bīstamu sitienu izdarīja Mohameds Darami, taču Ozols glāba “Riga” komandu. Atlikušajā laikā lielāku bumbas kontroli ieguva “Riga”, tomēr ar to nepietika, lai izlīdzinātu rezultātu.

Deniss Rakels divas minūtes līdz mača beigām centās apmānīt vārtsargu, cenšoties pārcelt bumbu pāri viņa galvai, tomēr neveiksmīgi. Tikmēr “Riga” uz mājām neizdevās aizvest minimālu deficītu, jo burtiski pusminūti līdz mača beigām, no tuvas distances vārtus guva Darami, panākot 3:1 un ar šādu rezultātu arī noslēdzās spēle.

Atbildes spēle notiks pēc nedēļas “Skonto” stadionā, uzvarētājai divu spēļu summā iekļūstot Eiropas līgas grupu turnīrā.