Latvijā
Izglītība

Studenti: Rektora amata kandidātu cīņa grauj LU tēlu0


Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks (no kreisās) un Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns Gundars Bērziņš sacentīsies par to, kurš vadīs LU nākamos piecus gadus.
Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks (no kreisās) un Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns Gundars Bērziņš sacentīsies par to, kurš vadīs LU nākamos piecus gadus.
Foto: Evija Trifanova/LETA un Zane Bitere/LETA

Visai netīrā cīņa starp rektora amata kandidātiem ir grāvusi Latvijas Universitātes (LU) tēlu, šādu viedokli šorīt Latvijas Radio pauda LU Studentu padomes priekšsēdētāja Alise Paula Zīverte.

Studentu padome ir ļoti vīlusies par to, kāda izvērtās cīņa starp rektora amata kandidātiem, jo tā vairāk bijusi vērsta pagātnē, nevis runāts par LU attīstības perspektīvām. Kandidātu cīņai tādai navajadzētu būt, piebilda Zīverte.

Studentu padome, kurai rektora vēlēšanās ir 75 balsis no 300, pēc ilgām debatēm nolēmusi atbalstu sniegt esošajam rektoram Indriķim Muižniekam. Abi kandidāti ir vienlīdz spēcīgi, izteicās Zīverte, atzīstot, ka lēmums par atbalstu Muižniekam netika pieņemts vienbalsīgi.

Kā ziņots, šodien notiks LU Satversmes sapulce, kurā paredzētas LU rektora vēlēšanas, aģentūra LETA uzzināja universitātē. Uz rektora amatu vēlēšanās esošais LU rektors Indriķis Muižnieks konkurēs ar universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekānu, profesoru Gundaru Bērziņu.

Muižnieku rektora amatam izvirzījusi Medicīnas fakultāte, Materiālu mehānikas institūts, Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūts, Latviešu valodas institūts, Cietvielu fizikas institūts, Bioloģijas institūts, Bioloģijas fakultāte, Ķīmiskās fizikas institūts, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte, kā arī Botāniskais dārzs.

Savukārt Bērziņu šim amatam izvirzīja Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte, Datorikas fakultāte, Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāte, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, kā arī Juridiskā fakultāte.

Pirms vēlēšanām starp pusēm iezīmējās asa, tostarp gana netīra cīņa, piemēram, tika paziņots, ka LU esot saņēmusi trauksmes cēlāja ziņojumu par Bērziņa promocijas darba atbilstību akadēmiskās ētikas un kvalitātes kritērijiem. Bērziņš pēc šāda soļa pieļauj iespēju vērsties tiesā saistībā ar LU vadības izdarīto kaitējumu viņa reputācijai.

Satversmes sapulces dienas kārtībā ir sapulces organizācijas komisijas priekšsēdētāja ziņojums, Muižnieka atskaite, LU Senāta priekšsēdētāja Māra Kļaviņa atskaite, rektora vēlēšanas, Senāta vēlēšanas, kā arī Akadēmiskās šķīrējtiesas vēlēšanas.

Saistītie raksti

Saskaņā ar LU Satversmi rektoru uz četriem gadiem ievēlē amatā LU Satversmes sapulce. Rektoru var ievēlēt amatā divus amata termiņus pēc kārtas.

Latvijas Universitātes rektora amata kandidātu debates
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.