Skolas autobuss – sapņu māja

FOTO, VIDEO. Sviedri, asaras un smags darbs, lai skolas autobusu pārvērstu par sapņu māju; un rezultāts ir fantastisks 11

Kāds kanādiešu pāris, kas meklē mūžīgus piedzīvojumus, ir pārsteidzis sociālo tīklu lietotājus pēc tam, kad 30 sekunžu garā video izrādīja savu jauno māju uz riteņiem, ziņo “Newsweek“.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

Pagājušā gada janvārī vietnē “Instagram” @the.queen.beep kontā viņi skatītājiem izrādīja savu jauno mobilo mājokli, kurā ir visas ērtības, tostarp guļamzona, vannas istaba, virtuve ar plīti un cepeškrāsni un pat terase uz bijušā skolas autobusa jumta.

“Esiet sveicināti mūsu mājās. Ir pagājuši divi mēneši, kopš mēs dzīvojam savā mazajā mājā uz riteņiem; braucam no Kanādas uz Meksiku…” viņi atklāja video, norādot, ka veltīja laiku, smagu darbu, sviedrus un asaras, lai pabeigtu brīnumainās pārvērtības. Tāpat palīdzējuši arī draugi un ģimenes locekļi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc tam, kad vietnē “Facebook” viņi atrada ideālu skolas autobusu, 30 gadus vecie kanādieši, izmantojot “YouTube” pamācības, sāka savu “dari pats” projektu, un pēc sešiem mēnešiem piešķīra vecajam skolas autobusam jaunu dzīvi.

 Autobuss kļuva par īstu māju

“Izķidājām iekšpusi, noņēmām visus vecos sēdekļus un armatūru, lai atbrīvotu vietu jaunajam izkārtojumam. Tas bija nogurdinošs process, taču arī pats jautrākais! […] Mēs pārdevām, ziedojām vai atkārtoti izmantojām tik daudz priekšmetu, cik vien varējām, lai samazinātu atkritumu daudzumu,” viņi teica. “Mēs atradām kaudzi vecu rotaļlietu, konfekšu, kas bija iebāztas starp sēdekļiem.”

Pēc tam pienāca laiks autobusa izolācijai un citiem labiekārtošanas darbiem, kas, viņuprāt, bija ļoti svarīgi, lai mazā mājvieta būtu mājīga, droša un ērta. Viņi tika galā ar santehnikas un elektriskajām sistēmām, sākot no virtuves izlietnes uzstādīšanas līdz saules paneļu elektroinstalācijai.

Kad visas garlaicīgākās daļas bija beigušās, pāris sāka veidot interjeru.

“Interjera dizaina fāze, iespējams, bija aizraujošākā, taču izaicinošākā daļa. Mēs vēlējāmies maksimāli izmantot telpu, vienlaikus saglabājot funkcionalitāti un stilu. Izgatavojot pielāgotas mēbeles, veidojot uzglabāšanas risinājumus un pievienojot personiskus pieskārienus, mūsu autobuss kļuva par īstu māju,” pāris atklāja “Newsweek”.

Reklāma
Reklāma

Viņi piebilda: “Neskatoties uz neveiksmēm un neparedzētiem šķēršļiem ceļā, mēs joprojām esam uzticīgi savam redzējumam. […] Mēs katru izaicinājumu uztvērām kā iespēju mācīties un augt.”

Izmaksas

Autobusa izmaksas bija aptuveni 7200 ASV dolāru, bet ar visiem remontdarbiem un jaunajām mēbelēm tās kopā sastādīja vairāk nekā 40 000 ASV dolāru.

Saskaņā ar “Forbes” datiem mājas celtniecības izmaksas Amerikas Savienotajās Valstīs 2023. gada decembrī bija vidēji 329 000 USD.

Katra diena bija jauns izaicinājums

“Mēs izmantojām palīdzību no visiem, kuriem varējām,” sacīja pāris. “Piemēram, mēs pasūtījām picas un uzaicinājām draugus uz “Sip and Sand” ballīti, lai viņi palīdzētu mums nomazgāt un noslīpēt autobusu pirms krāsošanas.” Tāpat viņiem ļoti paveicās ar draugu-galdnieku, kurš nāca palīgā, kad viņiem trūka laika un līdzekļu.

Pēc vairāku mēnešu smaga darba un centības māja-autobuss bija gatavs ceļam. Bija grūti, viņi sasnieguši arī lūzuma punktus, taču, neskatoties uz visām likstām, pārim izdevās pabeigt savu sapņu māju.

“Autobuss joprojām ir mūsu pilnas slodzes mājas, bet, kad pienāks diena, kad mēs to pārdosim, nevēlamies, lai mūsu ceļojumu gars izzustu. Katra diena bija jauns izaicinājums, taču tas viss bija tā vērts,” viņi sacīja.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.