Tas atkal būs aktuāli rudenī un ziemā! Tā ārsts komentē masku lietošanu medicīnas iestādēs 26

Valdība 9. maijā nolēma atcelt prasību lietot sejas maskas ārstniecības un ilgstošas sociālās aprūpes iestādēs. Prasība bija ieviesta Covid-19 pandēmijas dēļ, bet tagad Covid-19 epidemioloģiskā situācija gan Latvijā, gan pasaulē kopumā ir uzlabojusies, secināts, ka no šādas prasības var atteikties.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
Mājas
Latvijas Jumiķu apvienības vadītājs: Latvijā jau ir pirmie gadījumi, kad saules paneļi uz jumta ir aizdegušies paši no sevis
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Lasīt citas ziņas

Vienlaikus tiek paredzētas tiesības ārstniecības iestādēm un sociālās aprūpes centriem, atkal noteikt nepieciešamību lietot sejas maskas gan darbiniekiem, gan pacientiem, gan apmeklētājiem, izvērtējot riskus atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai.

“Mēs, mediķi, jau pirms Covid-19, jau pirms pandēmijas, bieži vien arī mazinvazīvākās operācijās un pat ikdienā maskas lietojām,” tā sejas masku lietošanas atcelšanu TV24 raidījumā “Preses klubs” komentēja Andris Skride, profesors un kardiologs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Protams, visiem ir zināms fakts, ka, ja jūtas ne visai labi, uz darbu nevajadzētu iet, tāpat kā fakts, ka, ja cilvēkam ir kāds vīruss, mediķa kabinetā maska var aizsargāt.

Skride aicina padomāt arī no otras puses: pacientam varbūt ir grūtas un neērtas šīs minūtes maskā, tomēr šī maska noteikti var pasargāt ārstu no vīrusu pārneses. Īpaši aktuāli tas atkal būs rudenī, ziemā – būs gripas epidēmija, kura ir katru gadu, iespējams, būs kāds neliels Covid-19 uzplaiksnījums.

“Maskas vienmēr medicīnā paliks. Maskas mēs esam lietojuši vienmēr un vienmēr lietosim. Pat, ja valsts to neliek obligāti, tad slimnīcā mēs lietosim tās arī turpmāk,” apstiprina ārsts.

Skride pastāsta arī savu pieredzi, ka nesen bijis uz konferenci Grieķijā, Atēnās, tur pat šobrīd sabiedriskajā transportā puse lietojuši maskas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.