SPECIĀLIZLAIDUMS. Valsts prezidenta vēlēšanas Latvijā: viedokļi, debates, notikumi 111

Ziņa papildināta ar foto galeriju no Saeimas pl. 10:07.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

Šodien, 31.maijā, ir sasaukta Saeimas sēde, lai atklātā balsojumā vēlētu Latvijas jauno Valsts prezidentu. Sēde sāksies plkst.9:00. Valsts prezidenta vēlēšanām Saeimā pārstāvētās partijas ir pieteikušas trīs kandidātus.

Valdošajā koalīcijā ietilpstošais “Apvienotais saraksts” augstajam amatam virza savu dibinātāju, uzņēmēju Uldi Pīlēnu, premjera partija “Jaunā vienotība” prezidenta krēslam piedāvā ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (JV) kandidatūru, bet opozīcijā esošā frakcija “Progresīvie” prezidenta postenim virza publiskās pārvaldības eksperti Elīnu Pinto.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī portāls LA.LV un TV24 translēs tiešraidi no Saeimas, sākot no pl.8:30 – 16:30.  Tiešraides laikā visas dienas garumā notiks sarunas ar Valsts prezidenta amata kandidātiem, Saeimas frakciju līderiem un būsim klāt rezultātu pasludināšanā!

Saeimas ārkārtas sēdē vēl Latvijas Valsts prezidentu

Jau ziņots, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija Saeimai ir iesniegusi ziņojumu, kurā informējusi, ka Valsts prezidenta amatam izvirzītie kandidāti atbilst Latvijas Republikas Satversmē un Valsts prezidenta ievēlēšanas likumā noteiktajām prasībām.

Valsts prezidenta vēlēšanās pirms balsojuma ir iespējamas debates. Balsošana notiek ar vēlēšanu zīmēm.

Latvijas Valsts prezidenta vēlēšanas 2023!

Ja pirmajā vēlēšanu kārtā neviens no kandidātiem neiegūst vismaz 51 balsi, par visiem kandidātiem balso otrreiz. Ja arī tad neviens netiek ievēlēts, vēlēšanas turpinās, katrā nākamajā kārtā izslēdzot kandidātu, kurš iepriekšējā kārtā ieguvis vismazāk balsu. Ja pēdējā vēlēšanu kārtā kandidāts nav ieguvis 51 balsi, rīkojamas jaunas vēlēšanas.

Līdzinējais Valsts prezidents Egils Levits sākotnēji bija izvirzīts kandidēšanai uz otro Valsts prezidenta termiņu, taču viņš īsi pirms oficiālās kandidātu pieteikšanas 13.maijā tomēr atsauca savu kandidatūru 10.maija vakarā, līdz ar to Valsts prezidenta vēlēšanās oficiāli pieteikti ir trīs kandidāti – Pīlēns, Rinkēvičs un Pinto.

Uz Saeimas sēdi, kurā šodien notiek Valsts prezidenta vēlēšanas, ieradušies visi 100 parlamenta deputāti.

Reklāma
Reklāma

Visi deputāti vienkopus parlamenta sēdēs piedalās ļoti reti, tikai svarīgāko jautājumu izlemšanā, piemēram, pirms nedēļas Saeimas sēdē lēmumi pārsvarā tika pieņemti ar 80 – 85 deputātu balsīm, bet balsojumā par Krišjāņa Kariņa (JV) otrās valdības apstiprināšanu pērn decembrī nobalsoja 91 deputāts.

Seko līdzi Valsts prezidenta vēlēšanām TV24 tiešraidē un portālā LA.LV!

LA.LV Aptauja

Kuram, Tavuprāt, jābūt jaunajam Latvijas Valsts prezidentam?

  • Uldis Pīlēns.
  • Edgars Rinkēvičs.
  • Elīna Pinto.
  • Cits variants.
  • Nezinu.
  • Man nav viedokļa.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.