Sports
Citi sporta veidi

Tikmeram nebūs konkurentu ceļā uz LOK prezidenta amatu0


Žoržs Tikmers ir vienīgais pretendents uz LOK prezidenta amatu.
Žoržs Tikmers ir vienīgais pretendents uz LOK prezidenta amatu.
Foto: Juris Kalniņš/Latvijas Avīze

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) biedri uz organizācijas prezidenta amatu virzījuši tikai vienu kandidātu – līdzšinējo ģenerālsekretāru Žoržu Tikmeru, vēsta LOK.

Ceturtdien 20. februārī noslēdzās olimpisko sporta veidu federāciju pieteikumu iesniegšanas termiņš uz LOK vēlētajiem amatiem. LOK biedri ievēlēšanai par individuālajiem locekļiem, prezidentu, ģenerālsekretāru, kā arī par Izpildkomitejas un Revīzijas komisijas locekļiem ir izvirzījušas 72 kandidatūras.

LOK prezidenta amatam ir izvirzīts tikai līdzšinējais LOK ģenerālsekretārs un olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers, līdz ar to diezgan droši var apgalvot, ka viņš kļūs par nāko LOK vadītāju.

Savukārt LOK ģenerālsekretāra amatam ir izvirzīts līdzšinējais LOK Izpildkomitejas loceklis un Latvijas Tenisa savienības (LTS) ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, kurš arī ir vienīgais kandidāts uz šo amatu.

“Esmu gandarīts par olimpisko sporta veidu federāciju atbildīgo attieksmi un vēlmi piedalīties Latvijas vadošās sporta organizācijas darbā, jo savas tiesības izvirzīt kandidātus uz LOK vēlētajiem amatiem ir izmantojušas 36 no 39 Latvijā reģistrētajām olimpisko sporta veidu federācijām”, atzīst LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “72 izvirzīto kandidātu vidū ir izcili sportisti un treneri, olimpisko sporta veidu federāciju un organizāciju vadītāji, uzņēmēji un sporta nozares darbinieki.”

Kā LOK individuālie locekļi ir izvirzīti 40 kandidāti, uz LOK Izpildkomitejas locekļa amatiem ir izvirzītas 32 personas, bet uz LOK Revīzijas komisijas locekļa amatiem pretendē deviņi cilvēki.

Norādītā informācija atspoguļo federāciju elektroniski un personiski līdz 2020.gada 20.februāra pusnaktij iesniegtajos pieteikumos iekļautos kandidātus.

Tāpat olimpisko sporta veidu federācijām, izmantojot pasta sūtījumu ar 20.februāra pasta zīmogu, bija iespēja pieteikt savus kandidātus. Par šiem kandidātiem LOK vēstīs tuvāko dienu laikā, taču maz ticams, vai kandidātu saraksts būtiski mainīsies.

Saskaņā ar LOK Izpildkomitejas 2020.gada 4.februāra lēmumu Nr.6.4.2., pilni kandidātu saraksti tiks vienlaicīgi publicēti LOK oficiālajā mājaslapā internetā www.olimpiade.lv, ne vēlāk kā piecu darba dienu laikā pēc pieteikšanas termiņa beigām, tas ir līdz 27.februārim.

Izvirzīto amatu pretendentu iesniegtās programmas un cita aktuālā informācija tiks publicēta LOK oficiālajā mājaslapā internetā www.olimpiade.lv, šā gada 6.martā.

LOK Ģenerālās asamblejas pārskata – vēlēšanu sesija notiks 2020.gada 20.martā plkst.10 veisnīcā “Radisson BLU Daugava”, Kuģu ielā 24, Rīgā.

Saistītie raksti

LOK Ģenerālās asamblejas laikā notiks LOK prezidenta, ģenerālsekretāra, Individuālo locekļu, Izpildkomitejas un Revīzijas komisijas locekļu vēlēšanas, kā arī tiks apstiprināts 2019.gada pārskats un 2020.gada Ieņēmumu – izdevumu tāme.

Pēc LOK darbības atjaunošanas 1988.gadā tai ir bijuši divi prezidenti. No 1988. līdz 2004.gadam LOK prezidents bija Vilnis Baltiņš, bet no 2004.gada LOK prezidents ir Aldons Vrubļevskis.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Rūdolfs Balcers aicina – palieciet mājās un mazgājiet rokas
23 stundas
LA
LA.LV
Sports
Latvijas Hokeja federācija krasi samazinās darbinieku skaitu 1
1 diena
LE
LETA/LA.LV
Sports
Džokovičs seko Federera pēdās un ziedo miljonu eiro
1 diena

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
VIDEO. Covid-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei
26 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Tukumā uguns no atkritumiem pārmetusies uz blakus esošo angāru, deg arī kūla
1 stunda
IE
Ināra Egle
Latvijā
Vai neievēro pašizolāciju? Iedzīvotāji ziņo par Saeimas deputātu atrašanos ārpus dzīvesvietas
1 stunda
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Krievija uz laiku slēgs sauszemes robežas
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī apstiprināti 25 Covid-19 gadījumi. Trīs cilvēki stacionēti ar smagu slimības gaitu
10 stundas