Sports
Citi sporta veidi

LOK būs jauns vadītājs – Vrubļevskis nekandidēs uz piekto termiņu0


Ilggadējais LOK prezidents Aldobs Vrubļevskis martā atstās šo amatu.
Ilggadējais LOK prezidents Aldobs Vrubļevskis martā atstās šo amatu.
Foto: Latvijas Olimpiskā komiteja

Līdzšinējais Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis nolēmis nekandidēt uz organizācijas prezidenta amatu 20.martā gaidāmajās vēlēšanās.

Par savu lēmumu Vrubļevskis paziņoja trešdien LOK Sporta komisijas sēdē, klātesot visiem olimpisko sporta veidu federāciju pārstāvjiem.

Lēmums nekandidēt uz piekto prezidenta amata termiņu pieņemts, vadoties pēc personiskiem un sistemātiskiem iemesliem.

“Personiski – 32 gadi LOK vadībā, tajā skaitā 16 gadi prezidenta amatā ir ilgs laiks. Laiks rada gan rutīnu, gan nogurumu, arī pieredzi, kas ļauj vienkāršāk izdarīt šķietami sarežģītas lietas”, skaidro Vrubļevskis.

“Zinu kā vajag būt, bet redzu, ka ne viss notiek kā vajag. Tādēļ saprotu, ka nedrīkst turpināt to darīt kā “ar gariem zobiem”. Jādara ar prieku tas, ko vislabāk zini un proti. Un man ir, kur ieguldīties olimpiskās kustības attīstībā gan Latvijā, gan starptautiski.”

“Sistēmiski – LOK vēlēšanas martā, nevis rudenī, novērsīs LOK četrgades darba izvērtēšanu, vadoties tikai un vienīgi no vienu olimpisko spēļu rezultāta Tokijā. LOK darbu nedrīkst vērtēt tikai pēc medaļām olimpiskajās spēlēs. LOK darbība ir daudz plašāka. Tās ir arī LOK aktivitātes olimpiskā mantojuma saglabāšanā un olimpisko vērtību popularizēšanā, programmas “Sporto visa klase” un “Olimpiskā diena” attīstība, Olimpiešu koris, Uļas fonds, Olimpiskā Enciklopēdija, LOK 100-gades sagaidīšana 2022.gadā, LOK stratēģija “Olimpiskā kustība Latvijā – 2030” u.c.

Tādēļ tas ir svarīgi nostiprināt jeb restartēt LOK komandu tieši šobrīd, piešķirot tai jaunu pilnvērtīgu mandātu nākošajam olimpiskajam ciklam, kad gatavojamies diezgan lielām pārmaiņām, ko Izglītības un zinātnes ministrija sporta nozarei sola 2021.gadā.

Jau ziņots, ka LOK Izpildkomiteja otrdien pieņēma lēmumu LOK Ģenerālās asamblejas pārskata – vēlēšanu sesiju rīkot 2020.gada 20.martā, vienlaicīgi ar 2019.gada pārskata un 2020.gada budžeta apstiprināšanu.

Izskatot šo darba kārtības jautājumu, LOK Izpildkomiteja secināja, ka tā spiesta darboties nepilnā sastāvā, jo pēdējā laikā to pametušas vairākas personas. Dažās sporta federācijās notikušas vadītāju maiņas un tādēļ vairāki sporta veidi Izpildkomitejā faktiski vairs netiek pārstāvēti. Tādēļ nepieciešams “restarts” LOK Izpildkomitejas darbā.

Nākamos LOK prezidenta amata kandidātus var izvirzīt olimpisko sporta veidu federācijas.

Saistītie raksti

“Es labprāt sastrādāšos ar jebkuru LOK vadītāju, kuru ievēlēs olimpisko sporta veidu federāciju vairākums. Tās ir demokrātiskas vēlēšanas, kur pat viena balss var izšķirt rezultātu”, atzīst Aldons Vrubļevskis.

Aldons Vrubļevskis ieņem Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta amatu kopš 2004.gada, pirms tam, no 1988. līdz 2004.gadam, strādājot par LOK ģenerālsekretāru.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Sports
Mediji: Olimpiskās spēles tiks pārceltas par tieši vienu gadu
12 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO. Ģimenes pieaugums, kāzu jubileja – aizvadītā nedēļa Latvijas sportistu dzīvē
14 stundas
LA
LA.LV
Sports
Pļaviņš/Točs no Ēģiptes: Galvenais, lai visi veseli un vīruss izmirst
1 diena

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
Raidījums: Lemberga lieta – starp retajām mutvārdu procesā skatāmajām vīrusa laikā
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“airBaltic” atlaižamo saraksts kļūst garāks; Gauss sola visus paņemt atpakaļ
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. “Divi un divi”. Publiskās vietās turpmāk – uzturēšanās ierobežojums 1
7 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“de facto”: Drīzumā cer piegādāt vairākus miljonus respiratoru; pamodušies arī viltvārži
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Maskavas iedzīvotājiem nosaka pašizolācijas režīmu
1 stunda