Foto: Shutterstock

Tomāti kļuvuši zilgani, izstādītie gurķi nopuva, kaut arī bija labā stādīšanas lielumā. Glābt vai sēt jaunus? 2

Pateicoties aukstajam laikam maija otrajā nedēļā, tomāti kļuvuši zilgani, izstādītie gurķi nopuva, kaut arī bija labā stādīšanas lielumā. Arī siltumnīcā viss nobremzējies. Nezinu – raut ārā vai mēslot?
Jautā Elza Engures novadā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Krimināls
Kalnciemā atrastās cilvēka mirstīgās atliekas, iespējams, atbilst Annas Jansones aprakstam 30
Lasīt citas ziņas

“Gurķiem aukstums sevišķi nevēlams, jo mitrumā un vēsumā tiem sākas puve. Tādus glābt nevar, labāk iesēt jaunus. Ar tomātiem, kas kļuvuši lillīgi, ir cerīgāk – tagad tos vajadzētu likt mierā. Iestājoties siltākam laikam, tie atsāks augt,” iesaka dārzkopis Aivars Presnikovs.

Gurķiem līdz šim bija pavēsi pat neapkurināmā siltumnīcā, kur nu vēl uz lauka. Lai gurķi labi augtu, augsnes temperatūrai jābūt ap 15 grādu. Ja uz lauka tie gājuši bojā, tagad var iesēt jaunus, taču labāk nevis atkal uz lauka, bet podiņos siltā vietā.

CITI ŠOBRĪD LASA


Gurķus var labi paaudzēt siltumnīcā un jūnijā izlikt ārā veselīgus stādiņus. Ja naktīs gaidāmas salnas, tos no siltumnīcas var ienest istabā.


Augu lēnā attīstība izskaidrojama arī ar gaismas trūkumu, jo lietainajās dienās tās ļoti trūka. Ar siltumu un barību vien nepietiek. Saules gaisma vajadzīga, lai notiktu fotosintēze, kas ir galvenais process, kas nodrošina augu augšanu.

Tomāti siltumnīcā patlaban izturēs, taču arī tos, kurus plānots stādīt uz lauka, vēl vajadzētu pasaudzēt. Piemēram, podus ar stādiem var izvietot starp siltumnīcā augošajiem un pagaidīt stabili silta laika iestāšanos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.