Pasaulē
Citur

Tramps brīdina Krieviju neiejaukties ASV vēlēšanās0


Donalds Tramps.
Donalds Tramps.
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps otrdien ticies ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu un brīdinājis Krieviju neiejaukties 2020.gada ASV prezidenta vēlēšanās, pavēstīja Baltais nams.

Paziņojumā Baltais nams apliecināja, ka Lavrovs kopā ar ASV valsts sekretāru Maiku Pompeo informējuši Trampu par “Savienoto Valstu un Krievijas divpusējo attiecību stāvokli”.

Pompeo un Lavrovs kopīgajā preses konferencē runāja par sadarbību vairākās jomās, tomēr visasākie izteikumi tika pausti par iejaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanās.

“Mana nostāja bija skaidra. Tas ir nepieņemami, un es skaidri apliecināju Krievijai to, ko mēs sagaidām,” sacīja Pompeo.

Kā savukārt norādīja Lavrovs, ASV apsūdzības, ka Krievija ir iejaukusies 2016.gada vēlēšanās, ir “nepamatotas”.

Vašingtonu pārņēmis “aizdomu vilnis”, neraugoties uz to, ka ASV īpašā prokurora Roberta Millera ziņojumā “nav pierādījumi par jelkādu slepenu norunu” ar Krieviju, norādīja Lavrovs.

Kā teikts Baltā nama paziņojumā, Tramps mudinājis Krieviju atrisināt konfliktu ar Ukrainu un uzsvēris atbalstu jaunam globālam bruņojuma kontroles līgumam ar Krieviju un Ķīnu.

Ticis runāts arī par jautājumiem, kas ir saistīti ar Ķīnu, Irānu un Ziemeļkoreju.

Saistītie raksti

Pompeo un Lavrovs apliecināja, ka attiecībā uz situāciju Sīrijā puses saglabās atklātus sakaru kanālus. Viņi arī pauda pārliecību, ka Sīrijā jārod politisks risinājums.

Tikšanās bija apstiprinājums tam, ka “ir noderīgi runāt vienam ar otru, lai arī cik tas būtu sarežģīti”, sacīja Lavrovs.

LA.lv