Rīgas centrālais gadu mijas gaismas noformējums "Ziemassvētku gaismas taka"

Tūkstošiem gaismiņu un īpašas svētku dekorācijas: sestdien darbu sāks Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš 26

Sestdien, 2.decembrī, jau 23.reizi durvis vērs tradicionālais Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā. Savukārt, Pirmajā adventē, 3.decembrī, plkst. 17:00 notiks oficiālā tirdziņa atklāšana un Doma laukuma Ziemassvētku egles iedegšanas svētki. Tirdziņš Doma laukumā darbosies līdz 2024.gada 7.janvārim. Tajā varēs sajust Ziemassvētku atmosfēru iegādāties dāvanas un baudīt plašu kultūras programmu.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 119
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt
Lasīt citas ziņas

Ziemassvētku tirdziņš ik gadu kļūst par satikšanās vietu gan rīdziniekiem, gan pilsētas viesiem. Tirdziņu rotās tūkstošiem gaismiņu, īpašas svētku dekorācijas un skanēs Ziemassvētku mūzika, radot priecīgu un svētkiem raksturīgu noskaņu.  Doma laukumā varēs apskatīt un iegādāties suvenīrus, mājražotāju un amatnieku darinājumus, kā arī baudīt dažādus ēdienus un dzērienus no vairāk nekā 80 tirgotājiem.

Latvijas amatniekiem piedāvās dzintara rotas, adījumus, ādas izstrādājumus, koka rotaļlietas, sveces, aitādas izstrādājumus, kā arī dažādus ēdamus un dzeramus produktus – medu, produktus  no kaņepēm, ievārījumus, mērces, sīrupus, karstos un aukstos dzērienus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņā būs iespējams nobaudīt kā tradicionālus svētku ēdienus un dzērienus – piparkūkas, pelēkos zirņus, štovētus kāpostus un karstvīnu,  tā arī plovu, boršču, beļģu vafeles, pildītas pankūkas, Latvijā ražotus dažādu augļu vīnus u.c. gardumus.  Doma laukuma sarkanajā namiņā varēs pavadīt laiku pie kamīna un baudīt karstos dzērienus.

Tirdziņš ik gadu domā arī par tā mazākajiem apmeklētājiem. Līdzīgi kā aizvadītajos gados Doma laukumā nedēļas nogalēs būs sastopams Ziemassvētku vecītis un rūķi. Tāpat varēs vizināties karuselī, nosūtīt vēstuli Ziemassvētku vecītim, klātienē apskatīt dzīvas aitiņas, kā arī doties izjādēs ar ponijiem.

Dažādas skaistas Ziemassvētku eglītes

Atklāšanas dienā 3.decembrī plkst. 17:00 ikviens interesents ir aicināts uz Doma laukumu, lai piedzīvotu Rīgas lielākās eglītes maģisko iedegšanu.  Pasākuma laika uzstāsies arī Māris Sirmais un koris “Latvija”, kā arī bērnu ansamblis “Knīpas un Knauķi”. Pirms tam plkst. 15:00 notiks ikgadējais visai ģimenei paredzētais  Ziemassvētku vecīšu skrējiens un gājiens “Santa’s Fun Run and walk”, kura maršruts vedīs caur Vecrīgas ielām.

Tirdziņā paredzēta plaša kultūras programma. Tā priecēs apmeklētājus ar tradicionālām un tautiskām izklaidēm, kā arī deju vakariem dīdžeju pavadībā. Plašākai kultūras aktivitāšu klāsts plānots tieši nedēļas nogalēs.

Piektdienās Latvijā labi pazīstami DJ kā Artis Volfs, All-Viss, DJ Aspirīns un citi priecēs apmeklētājus ar jautru noskaņu un mūzikas pavadījumu ziemas dejām sniegā. Sestdienās un svētdienās uzstāsies dažādi tautas un pašdarbības kolektīvi, kori, plānota bērnu vokālo ansambļu uzstāšanās. Brīvdienās neatņemama tirdziņa sastāvdaļa ir Ziemassvētku vecītis un autentiskie tirdziņa rūķi.

Reklāma
Reklāma

Jaunā gada sagaidīšanas pasākumā 31.decembrī plkst. 20:00 uzstāsies dziedātāja Katrīna Dimanta & ZELTRAČI, savukārt plkst. 22:00 vakaru ar kopīgām dejām līdz pat 02:00 naktī aicinās pavadīt DJ Toms Grēviņš.

Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa darba laiks:

Pirmdiena – ceturtdiena no plkst. 11:00 līdz 21:00

Piektdienās un sestdienās no plkst. 10:00 līdz 22:00, karstie dzērieni līdz plkst. 23:00

Svētdienās no plkst. 10:00 līdz 20:00

24.decembrī no plkst. 10.00 līdz 18.00;

25. un 26. decembrī no plkst. 10.00 līdz 20.00;

31. decembrī no plkst. 10.00 līdz 2024.gada 1.janvāra plkst. 02.00

1.janvārī no plkst. 12.00 līdz 20.00.

Ziemassvētku vecīša namiņa darba laiks:

Ceturtdienās un piektdienās no plkst. 16:00 līdz 21:00

Sestdienās no plkst. 12:00 līdz 20:00

Svētdienās no plkst. 12:00 līdz 18:00

24.decembrī no plkst. 12:00 – 16:00

25. un 26.decembrī no plkst. 12:00 – 18:00

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.