Velojosla ‘Optiskā ilūzija’
Velojosla ‘Optiskā ilūzija’
Foto: South West News Service/Scanpix

“Optiskās ilūzijas” velojosla atkal jāmaina, jo cilvēki nemitīgi krīt 13

Viena no Lielbritānijas bēdīgi slavenākajām velojoslām beidzot tiks sakārtota, pēc tam, kad tur savainojās vairāk nekā 100 cilvēku, raksta “metro.co.uk”.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13
Lasīt citas ziņas

Josla tika atzīta par “visbīstamāko Lielbritānijā” lielā ievainoto skaita dēļ. Vietējie iedzīvotāji ievainojumos vaino ceļa krāsas “optisko ilūziju”.

Fotoattēli parāda, ka velojosla no pirmā acu uzmetiena šķiet līdzena, bet patiesībā iet pāri paaugstinātai gājēju pārejai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gājēji Keinšemas Haistrītā netālu no Bristoles vairākkārt ir paklupuši uz “slēptās” apmales, kas, viņuprāt, izskatījās kā plakana līnija, jo tā ir nokrāsota baltā krāsā.

Ar Batas un Ziemeļaustrumu Somersetas padomes lēmumu šī josla tik izveidota 2022.gada martā, kopš tā brīža tur ir ievainojumus guvuši vairāk nekā 100 cilvēki. Padome cenšoties labot situāciju velojoslu nokrāsoja spilgti sarkanā krāsā, lai izvairītos no turpmākām traumām, jo tā joprojām saņem vidēji gandrīz trīs sūdzības mēnesī. Padome ir apstiprinājusi, ka tā mainīs līniju marķējumu, cerot atrisināt problēmu.

Nepārtrauktās baltās līnijas marķējums velojoslas malā tagad tiks aizstāts ar lauztu baltu līniju, lai “labāk norobežotu to no apmales”. Kā arī tiks uzzīmētas dubultās dzeltenās līnijas blakus apmalei starp velojoslu un brauktuvi, lai sniegtu papildu norādes gājējiem, šķērsojot šoseju.

Padome cer, ka seku mazināšanai līmeņu izmaiņas būs skaidrākas gājējiem un novērsīs turpmākus kritienus.

Ziņojumā, kas šonedēļ tika publicēts padomes tīmekļa vietnē, teikts: “Lai gan incidentu skaits kopš atklāšanas ir acīmredzami samazinājies, tā joprojām ir aktuāla problēma ar salīdzinoši nemainīgu incidentu līmeni mēnesī.”

Gūtie ievainojumi – lūzumi, zaudēti zobi un ievērojams daudzums zilumu.

Kāds garāmgājējs komentēja, ka ne jau visi raksta ziņojumus padomei, ka šeit negadījumi notiek katru dienu.

Kāds cits piebilda, ka esmu redzējis dažus diezgan nepatīkamus kritienus, strādājot vienā no High street veikaliem.

Velojosla ‘Optiskā ilūzija’
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.