Foto: AFPŠcanpix/LETA

“Karus uzvar pilsoņu armijas”. Lielbritānijas ģenerālštāba priekšnieks mudina iedzīvotājus sagatavoties karam 59

Lielbritānijas armijas virspavēlnieks Patriks Sanders mudina iedzīvotājus sagatavoties karam ar Krievijas Federāciju. Viņš norāda, ka Lielbritānija vairs nevar paļauties uz nelielu profesionālu armiju un liela mēroga sauszemes kara gadījumā tai ir jāapmāca “pilsoņu armija”.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

Kā norāda britu prese, ar “pilsoņu armiju” ģenerālštāba priekšnieks domā nevis iesaukuma ieviešanu, pret ko valdība stingri iebilst, bet gan rezerves apmācīšanu un tādas armijas struktūras izveidi, kas ļautu ātri mobilizēt, apbruņot un izvietot lielu skaitu karavīru.

Aizejošais Lielbritānijas ģenerālštāba priekšnieks – viņš amatu atstās jūnijā – jau sen ir iestājies par to, lai apturētu Lielbritānijas armijas samazināšanas procesu. Trīs gadu laikā Lielbritānija būtu jāizveido armiju 120 000 vīru apmērā, ieskaitot “stratēģisko rezervi”, proti, atvaļinātas militārpersonas. Šie pasākumi nepieciešami, lai sagatavotu pilsoņus iespējamam karam ar Krievijas Federāciju, paziņoja Lielbritānijas armijas virspavēlnieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc ģenerāļa teiktā, lai uzvarētu gaidāmajā karā, ir nepieciešams veikt pasākumus, kas garantē sabiedrības kaujas gatavību brīdī, “kad tas būs nepieciešams”. Sanders norādīja, ka tāpēc būtu prātīgi likt pamatus “nacionālajai mobilizācijai”.

“Sagatavošanās pasākumi, lai nepieciešamības gadījumā mūsu valstis varētu pāriet uz militāro režīmu, ir ne tikai vēlami, bet pat nepieciešami jau tagad. Mēs nepaliksim neaizsargāti, un, tāpat kā pirmskara paaudzei, arī mums ir jāsagatavojas, un tam vajadzētu būt visas tautas darījumam,” sacīja militārais komandieris.

“Ukraina ar visu stingrību parāda, ka karus sāk regulārās armijas, bet uzvar civilie kaujas formējumi,” teica ģenerālštāba priekšnieks, uzstājoties Starptautiskajā bruņošanās konferencē Londonā.

2022. gadā, neilgi pēc Krievijas uzbrukuma Ukrainai, ģenerālis Sanders sacīja, ka Lielbritānijai jāatceras pagājušā gadsimta 30. gadu mācība, lai izvairītos no tā, ka tā atkal nebūs gatava karam ar agresoru.

Līdzīgus brīdinājumus un aicinājumus vairāk tērēt armijai ir izteikušas arī citas Lielbritānijas augstākās militārās amatpersonas.

Tikmēr britu medijs “The Telegraph” ziņo, ka pirmoreiz pēdējo 15 gadu laikā ASV atkal plāno izvietot kodolieročus Apvienotajā Karalistē, pieaugot potenciālajam apdraudējumam no Krievijas. Kodolgalviņas, kuru jauda trīs reizes pārsniegtu uz Hirosimu nomestās kodolbumbas jaudu, tiktu izvietotas Lielbritānijas Karalisko gaisa spēku bāzē Leikenhītā, Safolkā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.