Krieviem būs grūti sasniegt savus galvenos stratēģiskos mērķus – ieņemt Ukrainas austrumu apgabalus 43

Ukrainas militārā izlūkdienesta vadītājs jeb “GUR šefs” Kirilo Budanovs ir sniedzis interviju ārzemju laikrakstam “The Telegraph”, tajā viņš izklāsta, kā viņš redz pašreizējo situāciju Krievijas bruņotajos spēkos un Ukrainas armijas plānus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Tv24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” Jānis Slaidiņš, NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks, izklāsta svarīgāko no Budanova intervijas.

Intervijā Budanovs norādīja, ka Ukraina šobrīd atrodas sarežģītā situācijā, jo jākaro pret pārspēku, bet agresoram arī ir problēmas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šīs problēmas tik uzskaitās – Krievu profesionālā armija daļēji tika iznīcināta pirmajā kara gadā, un šobrīd uzbrukumā tiek mesti slikti sagatavoti karavīri.

Krievi pielieto daudz vairāk artilērijas, nekā tie spēj saražot, bet šobrīd viņiem ir no kā paņemt – Ziemeļkorejas.

GUR šefs norādīja, ka krieviem būs grūti sasniegt savus galvenos stratēģiskos mērķus – ieņemt Ukrainas austrumu apgabalus, viņi uzbruks līdz marta vidum, un tad jauda būs samazinājusies. Krieviem vajadzēja divus gadus veikt uzbrukums Avdijivkai – vai tas ir spēcīgās un lielās armijas panākums?

Slaidiņš piekrīt, jo Avdijivka ir apgabala pilsētiņa un šos divus kara gadus ir izturējusi uzbrukumus.

Šobrīd Krievijas bruņoto spēku skaits Ukrainā ir ap 510 000 un iepriekš tika ziņots par 640 000, skaits ir izmainījies vairāk nekā par 100 00. Mēnesī iestājas ap 30 000, bet Kremlis neefektīvi izmanto savs resursus, Slaidiņš paskaidro, ka ar to Budanovs domāja šos bezjēdzīgos uzbrukumus, kas nes Krieviem milzīgus dzīvā spēka un kaujas tehnikas zaudējums.

Kremlis cenšas viest neticību Ukrainas iedzīvotājos un bruņotajos spēkos.

Un uz jautājamu , kad varētu būt jaunais Ukrainas uzbrukums, Budanovs minēja 2025.gadu.

Slaidiņš norādīja, ka stratēģija, ko šogad pielietos Ukraina, būs triecieni Krievijas dziļumā, ja būs labas ziņas, tad arī Krimas tilts iebruks, triecieni pa Krievijas militārajiem objektiem un aizsardzība. Tagad galvenais ir nepieļaut vairāk teritorijas zaudējumus!

Reklāma
Reklāma

Šogad galvenais uzsvars uz aizsardzību, bet pārējo ietekmēs tas, kāda būs palīdzība no Rietumiem un kā Krievija cels savu kapacitāti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.