Laukos
Mežsaimniecība

Uldis Mierkalns: “Publiskajā telpā ir parādījusies informācija, ar kuru ir mēģināts panākt maldinošu priekšstatu”0


SIA “PATA” valdes priekšsēdētājs Uldis Mierkalns
SIA “PATA” valdes priekšsēdētājs Uldis Mierkalns
Publicitātes foto

Uldis Mierkalns, SIA “PATA” valdes priekšsēdētājs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Tehnoloģisko koksni pēc vienlīdzīgiem kritērijiem “Latvijas valsts meži” (“LVM”) piedāvā nopirkt arī citiem uzņēmumiem. Tās iegādes pamatnosacījums ir konkurētspējīga cena, arī citi nozares uzņēmumi regulāri iegādājas “LVM” tehnoloģisko koksni.

“PATA” nav vienīgais uzņēmums, kas iegādājas tehnoloģisko koksni, un “PATA” nav arī nekādu ekskluzīvu tiesību to iegādāties no minētā uzņēmuma.

Lai novērstu tālāku nepatiesību un sagrozītas informācijas izplatīšanu par “PATA” grupu, nepieciešams izskaidrot, ka esam vairāku meža nozares uzņēmumu grupa, kas nodrošina pilnu meža apsaimniekošanas ciklu – no meža stādīšanas līdz koku pārstrādei un realizācijai.

Tostarp “PATA” uzņēmumu grupai jau šobrīd ir ražotnes, kurās gan var un gan tiek pārstrādāta daļa no iepirktās tehnoloģiskās koksnes.

To ir svarīgi ņemt vērā, jo publiskajā telpā ir parādījusies informācija, ar kuru ir mēģināts panākt maldinošu priekšstatu, ka “PATA” ir šauras jomas uzņēmums, kas nodarbojas tikai ar kokmateriālu eksporta pakalpojumu sniegšanu Skandināvijas virzienā.

Tā nav patiesība – kokmateriālu eksports ir tikai viens no “PATA” uzņēmējdarbības virzieniem un nebūt ne tas nozīmīgākais.

“PATA” grupā ietilpst virkne uzņēmumu, tostarp biržā kotētā AS “PATA Saldus”, AS “PATA Strenči”, SIA “PATA Timber”, SIA “PATA Board”, SIA “PATA Energy”, SIA “PATA”.

“PATA” grupā ir nodarbināti vairāk nekā 500 darbinieku, iedzīvotāju ienākuma nodoklī un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās ik gadu nomaksājot vairāk nekā sešus miljonus eiro.

Esam vieni no lielākajiem mežsaimniecības uzņēmumiem Latvijā ar vairāk nekā 70 gadu pieredzi un vieni no lielākajiem kokrūpniecības izstrādājumu eksportētājiem uz vairāk nekā 25 valstīm: Vāciju, Austriju, Lielbritāniju, Čehiju, Īriju, Beļģiju, Franciju, Nīderlandi, Slovākiju, Slovēniju, Poliju, Japānu, Ķīnu, Lielbritāniju, Portugāli, Norvēģiju, Maroku, Koreju, Indiju, Izraēlu, Lietuvu, Igauniju, Zviedriju, Somiju, Dāniju.

“PATA” ir arī viens no lielākajiem nacionālā kapitāla meža īpašniekiem Latvijā ar lielāko specializētās kokvedēju tehnikas autoparku Baltijā. Turklāt, runājot par citiem “PATA” darbības virzieniem, “PATA” grupas uzņēmumi ražo daudzveidīgus koksnes izstrādājumu produktus, kas paredzēti celtniecībai, mēbeļu rūpniecībai, apdarei un iepakojumiem.

Tāpat “PATA” grupā ietilpst mazumtirdzniecības tīkls ar pieciem veikaliem Latvijā, filiālēm Lietuvā un Polijā – “PATA Timber”, kas ir vienīgais šāda koncepta veikalu tīkls Latvijā, kas specializējies tieši uz koksnes produktu pārdošanu.

Kā tas jau publiskajā telpā ir izskanējis, mums šobrīd ir radušās aizķeršanās ar vienu no grupas jaunākajiem investīciju projektiem – jaunās plātņu rūpnīcas izbūvi.

Un, kā jau tas ir pareizi norādīts, aizķeršanās ir radusies ar mums nesaistītu iemeslu dēļ, bet mēs aktīvi meklējam dažādus piemērotus risinājumus, lai rūpnīcas ieceri realizētu.

Nav nekāds noslēpums, ka lielu investīciju projektu īstenošanas gaitā mēdz rasties dažādi neparedzēti apstākļi un mēdz gadīties arī tā, ka šādu projektu realizācija var aizkavēties par 3–5 vai pat desmit gadiem.

Saistītie raksti

Mēs neesam īstermiņā domājošs uzņēmums un savu darbību veidojam ar ilgtspējas un ilgtermiņa mērķiem, tāpēc šī viena projekta aizkavēšanās neatstāj nozīmīgas izmaiņas grupas kopējā darbībā, ņemot vērā arī to, ka grupas ietvaros veiksmīgi darbojas jau vairākas citas ražotnes.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
Latvijas Avīze
Latvijā
Beidzot iespēja atgūt naudu, pļāpīgais prokurors un izdegušie mācītāji. Nedēļas notikumu apskats
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
Policijas brutalitāte un neoficiālas uzvaras svinības. Baltkrievijā aizvadīta pirmā nakts pēc prezidenta vēlēšanām
59 minūtes
LE
LETA
Dabā
Latvijā sāks iepūst vēsāks gaiss. Sinoptiķu prognoze pirmdienai
1 stunda
ML
Māra Lapsa
Latvijā
“Mēs esam aizguvuši no vāciešiem pedantisma gēnu un tajā ieslīgstam arvien dziļāk.” Dendrologs Andrejs Svilāns par latviešu daiļdārziem
Intervija 12 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli? 3
Intervija 16 stundas