Ekonomika
Bizness

“Citadele”: Uzņēmējiem patīk nodokļu samaksas kārtība0

Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas uzņēmēji pirmo reizi pozitīvi vērtē nodokļu samaksas un administrēšanas kārtību, kamēr nodokļu likmes arvien tiek vērtētas pārliecinoši negatīvi, liecina “Citadele Index” jaunākais pētījums.

Nodokļu samaksas un administrēšanas kārtību Latvijas uzņēmēji kopš pagājušā gada septembra novērtējuši ar indeksu 7, kas ir pozitīvs vērtējums, salīdzinot ar iepriekšējos gados sniegto negatīvo, savukārt uzņēmēju vērtējums par nodokļu likmēm neuzlabojas, arvien tās vērtējot pārliecinoši negatīvi – ar indeksu -45.

“Citadele Index” liecina, ka nodokļu samaksas un administrēšanas kārtību vairums jeb 57% uzņēmēju novērtējuši kā drīzāk labu un 1% kā ļoti labu.

Savukārt 27% uzņēmēju domā, ka nodokļu samaksas un administrēšanas kārtība ir drīzāk slikta, bet 10% – ļoti slikta. 5% uzņēmēju par šo jautājumu vērtējuma nebija.

Tajā pašā laikā nodokļu likmes ilgstoši ir starp zemāk novērtētajiem ar uzņēmējdarbības vidi saistītajiem aspektiem – 54% uzņēmēju nodokļu likmes vērtē kā drīzāk sliktas un 26% – kā ļoti sliktas, kamēr nodokļu likmes kā drīzāk labas novērtējuši 16% uzņēmēju, bet 4% atbildējuši, ka grūti pateikt.

Saistītie raksti

“Domāju, ka pozitīvs novērtējums nodokļu administrēšanai primāri ir uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) reformas rezultāts. Jaunā samaksas kārtība atcēla UIN avansa maksājumus un palielināja uzņēmumu motivāciju uzrādīt patieso peļņu. Faktiski reformas rezultātā valsts uzņēmēju maciņos ir atgriezusi ap 400 miljoniem eiro gadā, ko iepriekš uzņēmēji avansā iemaksāja valsts budžetā, bet tagad to iespējams ieguldīt investīcijās uzņēmuma attīstībai. Savukārt nodoklis tagad jāmaksā no reāli saņemtās peļņas,” sacīja bankas “Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
FOTO. Tūrisma izstādi-gadatirgu “Balttour 2020” varētu apmeklēt apmēram 30 000 interesentu
14 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Asociācija: Norakstot Kargina un Krasovicka parādu, valstij jādzēš arī citu Latvijas iedzīvotāju bezcerīgie parādi 2
15 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Gala slēdziena vēl nav, bet atzinības jau dala – ārlietu resora darbinieki saņems Atzinības rakstus par Latvijas interešu aizstāvību “Moneyval” komisijā
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
“Esmu palicis dzīvs un varu liecināt par notikušo.” Saruna ar Ukrainas patriotiem
Intervija 8 stundas
LA
LA.LV
Sports
Deva goda vārdu, bet uzmeta – Elbakjans paver LBS prezidenta vēlēšanu aizkulises 2
10 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Viens meta ar alus pudeli, otrs – aizstāvējās un iedūra kaklā nazi…
10 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: “Dinamo” pārtrauc sausuma periodu, taču turpina zaudēt
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Irānā par Trampa nogalināšanu piedāvā 3 miljonus dolāru
8 stundas