Ekonomika
Darbs un nauda

Uzņēmums: Pieaudzis pieprasījums pēc kredītu apvienošanas un pārkreditācijas0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto no LA arhīva.

Latvijā kopš 13.marta ir pieaudzis pieprasījums pēc kredītu apvienošanas un pārkreditācijas par 94%, un Lietuvā par 153%, salīdzinot ar šī gada marta sākumu, liecina finanšu salīdzināšanas platformas “Altero.lv” dati.

Uzņēmums informēja, ka kopš ārkārtējās situācijas pasludināšanas saistībā ar Covid-19, “Altero.lv” 11 dienu laikā ir saņēmis 753 pieteikumus kredītu apvienošanai un pārkreditācijai.

Caur “Altero.lv” salīdzināšanas platformu lielākā kredītu apvienošanas pieteikumu daļa, kas tiek novirzīta aizdevējiem uz izskatīšanu, ir vidēji ar trīs un Lietuvā ar divām esošām kredītu saistībām uz vienu klientu. Vidējā apvienoto kredītu summa uz vienu pieteikumu Latvijā ir gandrīz 5000 eiro, Lietuvā līdz pat 7000 eiro.

Kredītu salīdzināšanas pieteikumu skaits marta otrajā pusē Latvijā pieauga par 36% un Lietuvā par 25%, kas liecina par sabiedrības interesi pārskatīt savas esošās kredītu saistības, un izskatīt citu aizdevēju šī brīža piedāvājumus, norādīja “Altero.lv”.

Uzņēmums informēja, ka auto kredīta un līzinga pieprasījums pavasarī parasti pieaug, savukārt šī gada marta otrajā pusē Latvijā tas piedzīvo kritumu par 28% un Lietuvā par 34%, salīdzinot ar pieteikumu skaitu mēneša sākumā.

“Mūsdienu sabiedrībā iedzīvotājiem var būt vairāki kredīti vienlaicīgi, piemēram, hipotekārais kredīts savā bankā, auto līzings pie cita aizdevēja, kredīts virtuves iekārtām pie trešā aizdevēja, un dārza tehnika jau pie ceturtā. Līdz ar to Latvijā un Lietuvā šobrīd var novērot, ka pieaug tā daļa sabiedrības, kas izskata kredītu apvienošanas un pārkreditācijas iespējas, lai samazinātu kredītu tekošos maksājumus,” skaidroja “Altero.lv” finanšu salīdzināšanas platformas līdzdibinātājs Artūrs Kostins.

“Altero.lv” finanšu salīdzināšanas platforma ir strauji augošs “start-up” uzņēmums Latvijā, kas dibināts 2016. gadā, un savu darbību Lietuvā uzsāka 2019.gadā. Kopš darbības sākuma jau vairāk nekā 100 000 “Altero” klientu ir salīdzinājuši kredītu piedāvājumus, un partneru skaits abās valstīs ir vairāk nekā 30 banku un nebanku aizdevēji.

“Altero” 2018.gadā strādāja ar 1,455 miljonu eiro apgrozījumu un guva 542 420 eiro peļņu, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma finanšu dati par 2019.gadu vēl nav publiskoti.

SIA “Altero” pamatkapitāls ir 26 000 eiro un uzņēmuma īpašnieki ir SIA “SG6” (39%), Igaunijas uzņēmums “Aktiva Finants” (25,62%), AS “Delfi” (25,48%) un Artūrs Kostins (10%).

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
VID saņemti jau 498 iesniegumi dīkstāves pabalsta izmaksai
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
“Latvijas finieris” pārfinansējis 20 miljonu eiro kredītu uz garāku termiņu divās Latvijas komercbankās
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Ārkārtējās situācijas laikā nebūs jāveic ūdensskaitītāju nomaiņa vai verifikācija 1
1 diena

Lasītākie

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Autobusiem jābūt pustukšiem. Reisu mazāk, ierobežojumu vairāk
48 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kompromisu māksla epidēmijas laikā
53 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. “Divi un divi”. Publiskās vietās turpmāk – uzturēšanās ierobežojums 1
15 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“airBaltic” atlaižamo saraksts kļūst garāks; Gauss sola visus paņemt atpakaļ
9 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Pietuvosies plašs ciklons, gaidāms nokrišņiem bagāts laiks: prognoze nedēļai
53 minūtes