Berlīne. Foto – Mārtiņš Mednis

Vācijas konservatīvie apsver iespēju atbalstīt marihuānas legalizāciju 0

Vācijas kristīgie demokrāti (CDU) apsver iespēju krasi manīt līdzšinējo nostāju pret marihuānas legalizāciju.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā 10
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

“Marihuāna var tikt legalizēta personiskai lietošanai, protams, kontrolējot ražošanu un izplatīšanu,” intervijā mediju grupas “Madsack” ziņu redakcijai (RND) piektdien izteicies CDU pārstāvis iekšlietu politikas jautājumos Marians Vents.

“Atbrīvotie policijas un tiesu sistēmas resursi jāizmanto cīņai ar nelegālo tirdzniecību.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī valdības zāļu komisāre Daniela Ludviga ļāvusi noprast, ka konservatīvie varētu ieņemt liberālāku nostāju pret “zālīti”.

Ludviga, kas pārstāv CDU Bavārijas māsaspartiju Kristīgi sociālo savienību (CSU), sarunā ar laikrakstu “Neue Osnabrücker Zeitung” šonedēļ atzina: “Mums jāpārtrauc ideoloģizētās melnbaltās debates, jo tā uz priekšu netiksim.”

Viņa piebilda, ka narkotiku politika jābalsta praksē, izvēloties ceļu, kas ļaus vislabāk pasargāt pilsoņu, īpaši jauniešu, veselību un kas atbilstu veselajam saprātam.

Ludviga arī izteikusies, ka viņas partija jau gadiem domājusi par marihuānas legalizāciju.

“Protams, jūs nekļūsiet atkarīgs, to reizi pamēģinot, Tieši tāpēc mēs izvērtējām dažādus izplatīšanas projektus,” norādīja valdības komisāre.

Ludvigas izteikumi ir krasā pretstatā ar viņas priekšteces Marlēnes Mortleres nostāju.

Mortlere, kas arī pārstāv CSU, vēl pagājušajā gadā paziņoja, ka “pastāvīgās debates par [marihuānas] legalizāciju ved nepareizā virzienā. Tās pārliecina, īpaši jauniešus, ka marihuāna ir nekaitīga viela, kas vienkārši nav taisnība.”

Šobrīd marihuānas lietošana Vācijā legalizēta vienīgi medicīniskiem nolūkiem.

Tomēr praksē varasiestādes parasti neuzsāk tiesisko vajāšanu pret personām, kas pieķertas “zālītes” glabāšanā, ja tās apjoms nav pārsniedzis sešus gramus.

Kancleres Angelas Merkeles pārstāvētā CDU ir pēdējā no Vācijas lielajām partijām, kas līdz šim saglabājusi atbalstu stingri ierobežojošai narkotiku politikai, kamēr sociāldemokrāti (SPD), zaļie, Brīvo demokrātu partija (FDP) un galēji kreisā partija “Die Linke” (“Kreisie”) pauž atbalstu marihuānas legalizācijai.

Reklāma
Reklāma

Saskaņā ar pērn publicētajiem oficiālās statistikas datiem marihuānu lieto aptuveni četri miljoni vāciešu, bet starp jauniešiem vecumā no 18 līdz 25 gadiem 17% atzinuši, ka pēdējo 12 mēnešu laikā smēķējuši “zālīti”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.