Vai būs nepieciešama arī 4. vakcīna pret Covid-19? Skaidro epidemioloģe Ķīvīte-Urtāne 120

Pievieno LA.LV

Kādam TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītājam bija jautājums: vai būs nepieciešama arī 4. vakcīna pret Covid-19?
Komentāru sniedza Anda Ķīvīte-Urtāne, RSU asoc. profesore, epidemioloģe.

Kokteilis
Sievietes ar šiem vārdiem bieži dēvē par eņģeļiem: viņas iedvesmo, nomierina un vienmēr atbalsta
“Paldies varēsiet man teikt pēc tam!” Iespaidojoties no premjeres, Ralfs Eilands palūdzies Dievam dāvanā kaut ko Latvijai 13
Karš var beigties jebkurā brīdī: no Maskavas puses izskan mīklains paziņojums
Lasīt citas ziņas

Atbildot uz jautājumu, vai nav jau pienācis laiks noteikt derīguma termiņu Covid-19 sertifikātiem, epidemioloģer atbildēja, ka tas noteikti kādā brīdī notiks.

Taču šobrīd vēl neesot šādas nepieiešamības. Bet turpmāk būs jāvēro un jāvērtē, cik ilga būs balstsvakcīnas iedarbība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zinātnieku aplēses esot dažādas. Daļa zinātnieku uzskata, ka pēc pusgada vēl varētu nebūt vajadzība pēc 4.potes.

Bet ir vēl kāda versija, proti, ka nulles kovida iespēja neesot reāla, tāpēc, visticamāk, būs nepieciešama sezonāla vakcinācija. Līdzīgi kā pret gripu. Taču tās patlaban esot pārdomas, nevis galīgs spriedums vai atzinums.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.