Pasaulē
Citur

Vairāku ASV štatu iedzīvotāji masveidā saņem dīvainas ķīniešu sēklu paciņas0


Vairākos ASV štatos iedzīvotāji pēdējā laikā arvien biežāk pa pastu saņem dīvainus sūtījumus ar sēklām, ko viņi nav pasūtījuši.
Vairākos ASV štatos iedzīvotāji pēdējā laikā arvien biežāk pa pastu saņem dīvainus sūtījumus ar sēklām, ko viņi nav pasūtījuši.
Foto: SCANPIX/EPA/LETA

Vairākos ASV štatos iedzīvotāji pēdējā laikā arvien biežāk pa pastu saņem dīvainus sūtījumus ar sēklām, ko viņi nav pasūtījuši, varasiestādēm skaidrojot, ka ar šādiem sūtījumiem komersanti cenšas negodīgā ceļā uzlabot savus reitingus tīmekļa tirdzniecības vietnēs.

Varasiestādes vairākos štatos brīdinājušas iedzīvotājus nevērt vaļa sūtījumus ar sēklām, ko viņi nav pasūtījuši un kas varētu būt atsūtītas no Ķīnas.

“Mēs esam veikuši izpēti, un šķiet, ka šīs sēklas ir saistītas ar tīmekļa krāpniecību, lai negodīgā ceļā uzlabotu tirgotāju reitingus,” šonedēļ pavēstīja Ohaio štata Vaithausas policija.

Vairāku ASV štatu iedzīvotāji masveidā saņem dīvainas ķīniešu sēklu paciņas

Tirgotāji blēdīgo shēmu “izmanto, lai uzlabotu produkta reitingus un palielinātu redzamību tīmeklī, nosūtot lētus produktus saņēmējiem, kas par to neko nezina, un tad iesniedzot pozitīvus vērtējumus saņēmēju vārdā, slēpjoties aiz apstiprināta īpašnieka”, skaidroja policija.

“Kaut arī tiešā veidā tie nav bīstami, mēs vēlamies, lai cilvēki ar mums sazinās un pienācīgā veidā atbrīvojas no šīm sēklām.”

Amatpersonas Kanzasas, Luiziānas, Virdžīnijas un Vašingtonas štatos brīdinājušas iedzīvotājus par sēklu sūtījumiem un mudinājušas tās nestādīt.

Saistītie raksti
Dažas amatpersonas norādījušas, ka sēklas, pēc visa spriežot, tiek sūtītas no Ķīnas.

“Sūtījumos atrodamo sēklu veids šobrīd nav zināms, un tās varētu būt invazīvo augu sugu sēklas,” norādīja Virdžīnijas Lauksaimniecības un patērētāju pakalpojumu ministrija. “Pakas tiek nosūtītas pa pastu, un uz tām var būt ķīniešu rakstu zīmes.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
Latvijas Avīze
Latvijā
Beidzot iespēja atgūt naudu, pļāpīgais prokurors un izdegušie mācītāji. Nedēļas notikumu apskats
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
Policijas brutalitāte un neoficiālas uzvaras svinības. Baltkrievijā aizvadīta pirmā nakts pēc prezidenta vēlēšanām
27 minūtes
ML
Māra Lapsa
Latvijā
“Mēs esam aizguvuši no vāciešiem pedantisma gēnu un tajā ieslīgstam arvien dziļāk.” Dendrologs Andrejs Svilāns par latviešu daiļdārziem
Intervija 11 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijā sāks iepūst vēsāks gaiss. Sinoptiķu prognoze pirmdienai
55 minūtes
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli? 3
Intervija 16 stundas