Kultūra
Mūzika un deja

Vārda un skaņas mijiedarbe dzejas un mūzikas vakarā koncertciklā “Iededz gaismu” Liepājā0

Publicitātes foto

15. decembrī viesnīcas “Promenade Hotel” Hika zālē, Liepājā turpināsies koncertcikls “Iededz gaismu” ar koncertu “Dzejas un mūzikas vakars”, kurā piedalīsies kamermūzikas apvienība “NYX Trio” un dzejniece Madara Gruntmane.

Kamermūzikas apvienība “NYX Trio” kopā ar dzejnieci Madaru Gruntmani aicina piedalīties īpašā vakarā, kura laikā tiks cildināta vārda un skaņas mijiedarbe. Jau kopš baroka laikmeta komponisti ir centušies savā mūzikā attēlot teksta nozīmi, un šī saspēle daudziem šķiet gana interesanta arī šodien. Uzcītīgi klausoties mūziku un apmeklējot trio mēģinājumus, liepājniece Madara Gruntmane ir radījusi dzejas rindas katram koncerta skaņdarbam – šajā vakarā tie vienosies vienas idejas un sajūtu izpausmēs gan lirikā, gan mūzikā.

Kamermūzikas apvienība “NYX Trio” dibināta 2011. gada rudenī. Tajā apvienojušās trīs pieredzējušas kamermūziķes – vijolniece Tatjana Ostrovska, flautiste Anete Toča un pianiste Ieva Sarja. Kopš dibināšanas trio ir intensīvi koncertējis Latvijā, kā arī uzstājies Londonā, Džersijā, Gērnsijā un Gibraltārā. 2016. gadā trio nosvinēja savu pastāvēšanas piecgadi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Šo gadu laikā ansamblim izveidojusies lieliska sadarbība ar daudziem mūsdienu latviešu komponistiem, un ansamblim veltīti vairāk kā desmit jaundarbu un aranžiju. Trio papildinājies meistarklasēs pie Gildholas Mūzikas un Drāmas skolas (Londona) profesores Žaklīnas Rosas.

Madara Gruntmane ir absolvējusi Liepājas Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolu un Baltijas Starptautisko akadēmiju kultūras projektu vadībā. Kopš 2010. gada vada radošo apvienību “I Did It” un darbojas kā kultūras pasākumu producente, ir daudzu Latvijā labi pamanītu projektu autore, kā arī guvusi plašu starptautisku pieredzi, piemēram, piedalījusies “The London Book Fair 2017”. Madaras Gruntmanes publikācijas atrodamas Satori.lv, “Latvju teksti”, “Kurzemes vārds”, viņa ir arī bagātinājusies pieredzē dažādās dzejas un rakstniecības meistarklasēs, un piedalījusies Dzejas dienās Rīgā un Liepājā. Madarai ir divi dzejas krājumi: “Narkozes” (2015), kas 2016. gadā tika nominēts Literatūras gada balvai par spilgtāko debiju un ieguva lasītāju simpātiju balvu, kā arī “Dzērājmeitiņa”(2018).

Koncertcikla “Iededz gaismu” pēdējais koncerts šogad notiks svētdien, 29. decembrī viesnīcas “Promenade Hotel” Hika zālē – koncerts “Gadumijas salonmūzika” ar liepājniekiem labi pazīstamo čellistu Ivaru Bezprozvanovu un pianistu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesoru Aldi Liepiņu. Jāatzīst, ka ar šo koncertu noslēgsies ne tikai šī gada koncertcikls, bet koncertcikls “Iededz gaismu” vispār.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Elmāra Seņkova jaunās trupas pirmā izrāde pētīs vecumdienas
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Kurzemē notiks īpašie filmas “Piļsāta pi upis” seansi
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Iepriekš neeksponētus Kuzņecova porcelāna priekšmetus izstādīs Durbes pilī
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Ramona Petraviča: Dosim iespēju cilvēkiem ar invaliditāti strādāt
Intervija 1 stunda
GN
Gints Narogs
Sports
Brāļi Šici: Veicām divus gandrīz ideālus braucienus
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien debesis apmāksies, daudzviet gaidāms lietus 1
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Zemestrīcē Turcijas austrumos vismaz 22 bojāgājušie, 1030 ievainoti
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kopš kiosku demontāžas sākšanas konstatēti deviņi jauni nelegālas cigarešu uzglabāšanas gadījumi Centrāltirgū 5
12 stundas