“Anglijas kartupeļi “Ogres “Top” veikalā. Cena ar atlaidīti, lai pakonkurē ar vietējiem ražotājiem,” raksta Māris.
“Anglijas kartupeļi “Ogres “Top” veikalā. Cena ar atlaidīti, lai pakonkurē ar vietējiem ražotājiem,” raksta Māris.
Ekerānuzņēmums no soctīkla “Facebook”/Māris Ruks.

“Varētu domāt, ka Ogrē apēsts pēdējais Latvijas kartupelis!” Cilvēki apspriež Anglijas kartupeļus veikalā 97

“Anglijas kartupeļi Ogres “Top” veikalā. Cena ar atlaidīti, lai pakonkurē ar vietējiem ražotājiem? Man nav nekas pret britu kartupeļiem. Vai vācu, vai franču vai leišu…, bet man ir lielas pretenzijas pret valdības politiku Latvijas iekšējā tirgus atbalstam, liela nožēla par Zemkopības ministriju Krauzes vadībā. Par viņu attieksmi pret Latvijas vietējiem lauksaimniekiem,” tā soctīklā “Facebook” paudis Māris, savam ierakstam pievienojot foto ar kartupeļu maisiem no Anglijas.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo?
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 13
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
Lasīt citas ziņas

Māris turpina paust savu satraukumu: “Palasiet ZM [Zemkopības ministrijas] jaunumus: īpatni atvieglojumi tādiem, kas pārstrādāšot kukaiņus olbaltumu piedevām. Bet normālai pārtikai, kaut vai tiem pašiem kartupeļiem, nodoklis no 5% šogad jau palielināts uz 12% un joprojām Latvijā PVN pārtikai ir viens no augstākajiem ES‼️ Ar tendenci pieaugt. Un klāt vēl britu kartupeļi. Draugi, un kā jūs domājat, ar kādu mērķi britu kartupeļus tirgo vietējais “Top”? (pat ne “Lidl” vai “Maxima”),” tā savā ierakstā jautā Māris.

Māra foto “Facebook” redzams, ka 1 kg kartupeļu no Anglijas Ogres veikalā “Top!” fotogrāfēšanas brīdī maksāja 2,55 eiro, turklāt tobrīd prece nocenota uz 2,09 eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Māra ieraksts, kas publicēts janvāra beigās, guvis plašu atsaucību. Komentētāji steidza paust arī savu viedokli par kartupeļiem Latvijas veikalos un kur tos būtu jāpērk.

“Ignorējiet, daudzi zemnieki piedāvā un klāt pieved, pērciet no mazajiem tirgotājiem. Tik vienkārši,” tā Mārim iesaka Ina.

Pēteris komentē: “Par tādu cenu, lai viņi tos kartupeļus rij paši! Es pirkšu tirgū pie mūsu pašu zemniekiem.”

“Mēs Anglijā pērkam kartupeļus no Latvijas par 1€ kg, piegādā privātie! Interesanti, vai ne?” norāda Sandra. “Anglijas kartupeļi ir reti negaršīgi,” piebilsts Juris.

“Boikotējiet, nepērkot! Tikai tā!!!” tā Māra ierakstu komentē Iveta. “Angļu kartupeļi nav garšīgi. Vnk ignorējiet, pērciet no zemniekiem,” iesaka kāda sieviete.

Raimonds piebilst: “Tas tikai nozīmē to, ka pašiem jāaudzē savs kartupelis, burkāns, biete utt…”

“Tiešām interesanti, jo Anglija taču nav Eiropas Savienībā…Ziemassvētku dāvanas aizturēja gandrīz divus mēnešus, bet kartupeļiem “zaļais koridors”, varētu domāt, ka Ogrē apēsts pēdējais Latvijas kartupelis un vairāk nav kur ņemt…” tā norāda Rasma soctīklā “Facebook”.

“Tas saucas globālais tirgus vietējā izpildījumā jeb – spļaujam virsū īsajām pārtikas piegādes ķēdēm, galvenais, ka Panorāmā stāstām, ka dzīvosim zaļi un videi draudzīgi! Lai taču tiek tie britu kartupeļi tiem, kam nu ļoti gribas sajust “pasaules lauksaimnieku zaļo elpu”…” raksta Antra.

Reklāma
Reklāma

Māra komentē: “Nav garšīgi tie UK kartupeļi. Ūdeņaini. Jau vairākus gadus nepērku. Tad labāk saldos kartupeļus ēst UK.
Bet Latvijā noteikti Latvijā audzētos. Pirms vairākiem gadiem ASV dzīvojošs latvietis bija paņēmis dažus ļoti garšīgus Latvijā audzētus kartupeļus uz ASV. Iestādīja savā dārzā. Negaršojuši tik labi kā Latvijā audzētie. Latvija vislabākā vieta kartupeļu audzēšanai.”

“Un vēl tāda cena! Es pērku tikai no mūsu zemniekiem,” saka kāda sieviete. “Vismaz Rīgā nav tik viegli nopirkt Latvijas kartupeļus…Daudz pārpircēju, kvalitāte nu tāda…Ja nav lauku radu, jāpērk gan Ēģiptes, gan itāļu,” tā Māra ierakstu komentē Vilnis.

“Šeit ir pat no Āfrikas jaunie pleķainie kartupeļi (pavasarī ir bijuši Rimi no Ēģiptes),” piebilst Margarita.

“Sava zemīte, savi kartupelīši,” rezumē Arta.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.