Eirovīzija 2022: Pirmā pusfināla spilgtākie mirkļi
Eirovīzija 2022: Pirmā pusfināla spilgtākie mirkļi
Foto: AP/REUTERS/ SCANPIX/LETA

Šovakar startē Ventspils svētku trīsdienu programma “Atklājumi” ar Donu, Citiem Zēniem un Ivo Fominu 4

No šodienas līdz svētdienai Ventspilī svinēs pilsētas 732.dzimšanas dienu, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Šogad visu paaudžu ventspilniekus un pilsētas viesus priecēs bagātīga svētku programma “Atklājumi”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Svētku ieskaņā šodien plkst.19 koncertzāles “Latvija” amfiteātrī paredzēta svinīgā svētku atklāšanas ceremonija ar pilsētas domes balvu pasniegšanu un muzikālo programmu, kurā apvienosies grupa “Sudden Lights” un sieviešu koris “Venda”.

Pašvaldība nolēmusi Lielo balvu piešķirt 3×3 basketbolistam un Olimpiskajam čempionam Kārlim Paulam Lasmanim par izciliem sasniegumiem Ventspils sporta dzīvē un uzvaru 2021.gada Olimpiskajās spēlēs.

Savukārt pārējās balvas piešķirtas SIA “PB Finanses” valdes loceklei, uzņēmējai, fotogrāfei Agnesei Pastarei par ieguldījumu pilsētas saimnieciskajā un kultūras attīstībā, Ventspils vārda nešanu Latvijā un pasaulē, pašvaldības iestādes “Ventspils komunālā pārvalde” direktora vietniekam Edgaram Puriņam par ilggadēju aktīvu un neatlaidīgu darbu, nozīmīgu ieguldījumu Ventspils pilsētvides attīstībā, Ventspils tēla veidošanā un atpazīstamības veicināšanā Latvijā un pasaulē.

Balvu saņems arī pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” valdes priekšsēdētājs Gaitis Celms par ilggadēju ieguldījumu labiekārtošanas pakalpojumu pilnveidošanā un attīstīšanā Ventspils pilsētā, ģimenes ārste un pediatre Aija Grosbaha par ilggadēju un nesavtīgu darbu ventspilnieku veselības aprūpē, kompetenci un atsaucību darbā ar pacientiem.

Reklāma
Reklāma

Balvu nolemts pasniegt arī Ventspils loka šaušanas kluba “Odisejs” sporta organizatorei un Ventspils ukraiņu kultūras biedrības “Kobzar” valdes priekšsēdētājai Marijai Antonovai par ilggadēju ieguldījumu loka šaušanā Ventspilī un nesavtīgu palīdzības sniegšanu vietējai Ukrainas kopienai, tai skaitā krīzes situācijā nonākušajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, Valsts zemes dienesta Kurzemes reģionālās pārvaldes būvju daļas vadītājai Norai Kalmanei par augstu profesionālu ieguldījumu Valsts zemes dienesta sadarbībā ar Ventspils pilsētu un SIA “Verģi” valdes loceklim Ivaram Janekam par ilggadēju veiksmīgu uzņēmējdarbību zvejniecībā, panākumiem zivrūpniecības nozarē, ieguldījumu Ventspils ekonomikā un infrastruktūras attīstībā.

Sestdienas, 6.augusta, rīts sāksies ar svētku gājienu pa Lielo prospektu, kurā sevi prezentēs pilsētas uzņēmumi, iestādes, darba kolektīvi un domubiedru grupas.

Pēc neliela pārtraukuma Ostas ielas promenādē atgriezīsies Starptautiskais ziedu paklāju festivāls ar jubilejas tēmu “Dzimšanas dienas torte”. Turpat būs arī svētku koncerti, amatnieku tirgus, spēkavīru sacensības un atrakcijas jaunākajiem apmeklētājiem.

Uz svētku centrālās skatuves pie Vecā Spīķera uzstāsies popstudija “Jūras akmentiņi” un puišu grupa “The Stones”, dziedātāja Milana no Ukrainas un ventspilniece Katrīna Bindere.

Spēcīgās balss īpašnieks Rihards Saule skatuvi dalīs ar pašmāju talantiem grupu “Windy Temper”, savukārt, Ventspils bigbenda dalībnieki būs sagatavojuši neierastu programmu kopā ar dīdžeju duetu “Skrapneshi”.

Dizaina tirgus pulcēs vienkopus vairāk nekā 40 apģērba, rotu un aksesuāru darinātājus no visas Baltijas, kuru izstrādājumu iegādi saulaināku padarīs mūziķi no Gruzijas, Mali un Kenijas.

Lielajā laukumā norisināsies Digitālie svētki ar daudzveidīgām, interaktīvām un radošām aktivitātēm, tehnoloģiju paraugdemonstrējumiem, zinātnes eksperimentu šoviem un iluzionistu trikiem.

Mūziķis Kārlis Kazāks uzstājas ar priekšnesumu “Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvai 2012” veltītajā pasākumā Latvijas Nacionālajā teātrī, kurā paziņo piecus pretendentus uz balvu katrā no nominācijām.
Foto – Leta

Ventspils bibliotēku organizētie Grāmatu svētkos Rātslaukumā būs iespēja iepazīt jaunāko grāmatu izdevumus, godināt literātus un baudīt Kārļa Kazāka mūziku.

Savukārt Dzirnavu laukumā “Garšu cīņās” metīsies Latvijas labākie pavāri, sagādājot ne vienu vien gastronomisku pārsteigumu – no slāpeklī gatavota saldējuma līdz pat garākajam sendvičam.

Dažādas aktivitātes norisināsies Livonijas ordeņa pilī, Amatu mājā, Zinātnes centrā “Vizium”, teātra namā “Jūras vārti” un citviet. Būs iespēja apmeklēt Latvijas basketbola kausa finālu 3×3 basketbolā, bet ar auto audio iekārtām mērīties decibelu dragreisā. Mūzikas gardēžus svētku dienās gaidīs koncertzāle “Latvija” un Pārventas bibliotēka.

Publicitātes foto

Vienā no retajām reizēm šovasar klausītājus klātienē priecēs populārais pašmāju mūziķis Dons, kura koncerts promenādē mīsies ar grandiozu svētku uguņošanu, tās spilgtajiem toņiem debesīs un atspulgiem Ventā radot īpašu efektu.

Sestdienas nakts paies azartiskās dejās Reņķa dārzā, kur par apmeklētāju dejotprieku parūpēsies grupa “Citi zēni”, mūziķis Ivo Fomins, reperis Ozols un dīdžejs Rojs Rodžers.

Svētdien, 7.augustā, jau mierīgākās noskaņās jaunākos svētku svinētājus priecēs abas bērnu pilsētiņas. Piejūras brīvdabas muzejā grupas “Apvedceļš” mūzikas pavadībā varēs iepazīt senos amatus, bet ar itāļu pianista Federiko Albanēzes koncertu koncertzālē “Latvija” izskanēs spilgtiem atklājumiem piepildītās svētku dienas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.