Latvijā
Kriminālziņas

Vēršas policijā par cietsirdību pret kažokzvēriem; publisko šausminošus foto23

Foto – “Dzīvnieku brīvība”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” vērsusies Valsts policijā, lūdzot uzsākt kriminālprocesus par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem piecās Latvijas zvēraudzētavās, kurās šā gada rudenī videomateriālos dokumentēti slimi, ievainoti un bez veterinārās aprūpes atstāti dzīvnieki, informē biedrībā. Uzmanību – nepatīkami skati!

Biedrības videomateriāli no 2012. un 2014. gada parāda šokējošus dzīvnieku turēšanas apstākļus un rada aizdomas par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem zvēraudzētavās AS “Grobiņa” Grobiņas novadā, ZS “Stirnas” Ropažu novadā, SIA “Onikss AB” Jelgavas novadā, SIA “Velvet Mink” Ventspils novadā un “Lāčplēsis ZF” Lielvārdes novadā.

“Ir pamats aizdomām, ka cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem vairākās zvēraudzētavās notiek ilgstoši un sistemātiski – jau 2013. gada februārī vērsāmies Valsts policijā ar iesniegumu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem sešās Latvijas zvēraudzētavās. Šī gada materiāli parāda, ka situācija nav mainījusies – acīmredzot nežēlība pret dzīvniekiem ir šīs industrijas norma,” uzsver biedrības “Dzīvnieku brīvība” priekšsēdētājs Aivars Andersons.

“Dzīvnieku brīvība” lūgusi Valsts policiju izvērtēt videomateriālos redzamos pierādījumus un zvēraudzētavās strādājošo personu darbības un bezdarbību atbilstoši Krimināllikuma 230. pantam, kā arī veikt visas nepieciešamās darbības, lai novērstu cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.

Biedrība vērš Valsts policijas uzmanību uz to, ka apstākļi minētajās zvēraudzētavās acīmredzami neatbilst Dzīvnieku aizsardzības likumā noteiktajām prasībām: nav nodrošināti dzīvnieku sugu fizioloģiskajām un etoloģiskajām vajadzībām atbilstoši apstākļi, nav laikus veikta dzīvnieku veselības aprūpe un viņi tiek pakļauti sāpēm un ilgstošām ciešanām.

Kadros redzami slimi, novājināti dzīvnieki un dzīvnieku līķi, kas sākuši sadalīties krātiņos kopā ar dzīviem un veseliem dzīvniekiem. Dzīvnieki cieš no dažādiem savainojumiem, ielaistām brūcēm, infekcijām un skeleta deformācijām. Redzami arī antisanitāri apstākļi: ekskrementu kaudzes, netīri sprostu režģi, migas un ūdens trauki, kā arī sprostu konstrukcijas, kas rada savainojumu risku dzīvniekiem. Daudziem dzīvniekiem nav pieejams dzeramais ūdens.

“Dzīvnieku brīvība” uzskata, ka ir pārkāpts Dzīvnieku aizsardzības likuma 5. pants un nodarījumā saskatāma cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem, kā rezultātā daudzi dzīvnieki ir sakropļoti, novārguši un miruši.

Saistītie raksti

Dzīvnieku aizsardzības likuma 12. panta pirmā daļa paredz, ka par šā likuma pārkāpumiem personas saucamas pie likumā noteiktās atbildības. Saskaņā ar Krimināllikuma 230. pantu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā vai sakropļots, vai par dzīvnieka spīdzināšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Pilna apmēra 2014. gada rudenī Latvijas zvēraudzētāvās uzņemtie video materiāli ar pierādījumiem par to autentiskumu skatāmi http://ej.uz/zver14

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1920. gada 28. maijā
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kā tieši Covid-19 krīzē iztērēti vairāki miljardi eiro? Opozīcijas deputāti pieprasa skaidrojumu 5
12 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
10 stundas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
5 stundas