Kultūra
Kultūrpolitika

Vērtēšanas laiks! Sākas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku skašu maratons0


Vislielākais konkurss jāiztur dejotājiem, jo no 20 833 pretendentiem svētku lielkoncertā varēs piedalīties tikai 16 800.
Vislielākais konkurss jāiztur dejotājiem, jo no 20 833 pretendentiem svētku lielkoncertā varēs piedalīties tikai 16 800.
Foto: Ieva Lūka / LETA

Ceturtdien, 13. februārī, ar Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivālu-konkursu “No baroka līdz rokam” Talsos aizsāksies intensīvākais laiks ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, LA.lv informēja svētku komunikāciju speciāliste Inga Vasiļjeva.

Skatēs tradicionāli tiek pārbaudīta koprepertuāra apguve un noskaidroti Svētku dalībnieki.

Plānots, ka skatēs piedalīsies vairāk kā 55 tūkstoši bērnu un jauniešu. Vislielākais dalībnieku skaits skatēs tiek plānots no Rīgas (12910), Daugavpils (2043), Valmieras (1821), Jelgavas novada (1589) un Liepājas pilsētas (1564).

Skates notiks visos Latvijas reģionos. Lai novērtētu svētku potenciālo dalībnieku sniegumu, kopējais žūrijas komisijas locekļu nobrauktais kilometru skaits būs teju 20 000 km.

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru nozares skates notiks divās kārtās: martā un aprīlī tiks novērtēta koru sagatavotības pakāpe un svētku repertuāra apguve.

Kori, kuri apguvuši repertuāru un piedalījušies kopmēģinājumos, tiek izvirzīti konkursa 2. kārtai, kas notiks no 8. līdz 30. aprīlim.

Konkursa 3. kārta – koru konkursa fināls – notiks 4. jūlijā Rīgā, Rīgas Latviešu biedrības namā un J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Kopā koru skatēs piedalīsies 379 koru 15 268 dziedātāji.

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” repertuāra apguves un dalībnieku atlases skates sāksies 4. martā Bauskā un noslēgsies 25. aprīlī Jelgavā.

Kolektīvus vērtēs VISC apstiprināta vērtēšanas komisija piecu dejas nozares speciālistu sastāvā. Kopā tautas deju skatēs piedalīsies 1023 kolektīvu ar 20 833 dalībniekiem.

“Gatavošanās svētkiem aktīvi noris jau otro gadu. Visiem skašu dalībniekiem šis ir atbildīgs laiks, kurā valda pozitīvs sacensību – svētku gars, vecākiem – satraukuma un līdzpārdzīvojuma pilni brīži, bet žūrijām tie ir divi spraigi mēneši,” stāsta Svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

Lielākais konkurss tradicionāli būs tautas deju nozarē – deju lielkoncertā Daugavas stadionā varēs piedalīties 16 800 jauniešu.

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks Rīgā no 6. līdz 12. jūlijam. Plānots, ka tajos piedalīsies vairāk nekā 35 000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm.

Saistītie raksti

Svētku laikā plānoti 60 pasākumi, to vidū 40 bezmaksas un 20 ar ieejas biļetēm, pārstāvot visas kultūrizglītības nozares.

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotājs – Valsts izglītības un satura centrs. Svētku lieldraugs – Swedbank. Svētku atbalstītājs Latvijas vides aizsardzības fonds.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.