VIDEO. “Es gadu sapņoju par ābolu…” Vēl 44 ukraiņu karavīri atgriezušies mājās no gūsta 34

Karagūstekņu apmaiņas rezultātā vēl 44 ukraiņu ieslodzītie tika atbrīvoti no gūsta un atgriezās mājās, Ukrainā. Starp viņiem ir 42 militārpersonas un divi civiliedzīvotāji.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

Atbrīvotie karavīri iepriekš cīnījās Mariupolē, Doņeckas, Hersonas, Harkovas, Luhanskas un Sumi apgabalos.

Viņu vidū ir daudz ievainoto, redzamas pazīmes pēc smagas spīdzināšanas. No gūsta atbrīvots arī militārais ķirurgs, kurš Mariupoles militārajā slimnīcā operēja ievainotos un organizēja masveida medicīnisko palīdzību. Vienam no atbrīvotajiem gūstekņiem, nodaļas komandierim, tā saucamā “tiesa” draudēja ar ilglaicīgu cietumsodu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gūstekņu atbrīvošanā iesaistītā Koordinācijas štāba vadītāja Jūlija Primaka vietnē “TikTok” dalījusies ar aizkustinošu video no Ukrainas gūstekņu atgriešanās mājās. Tajā redzami vairāki atbrīvotie kareivji, kas sasēduši sazaļojušā zālē un mielojas ar āboliem. Viens no viņiem atzīst, ka gadu sapņojis par ābolu, cits valda asaras un ir pateicības pilns par iespēju atgriezties mājās, savukārt nākamais atklāj, ka gūstā zaudējis 20 kilogramus.

Kopumā līdz 26.aprīlim no gūsta atbrīvoti jau 2279 ukraiņi. Koordinācijas štābs sadarbībā ar Valsts prezidenta kanceleju turpina darbu pie nākamo karagūstekņu apmaiņu sagatavošanas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.