Baletdejotāja Margarita Demjanoka.
Baletdejotāja Margarita Demjanoka.
Foto: LETA

VIDEO. Izcilā Latvijas baletdejotāja Margarita Demjanoka atklāti pastāsta, kā balerīnām izdodas būt tik slaidām 8

Interneta formāta sarunu raidījumā Dž.Spot “Sarunas par jūtīgām tēmām” studijā pie žurnālistes Ievas Adamss un režisora Dž.Dž.Džilindžera viesojās Latvijas labākā balerīna Margarita Demjanoka, kura pusotras stundas ilgajā sarunā pastāstīja gan savu neticamo stāstu, kā viņa 8 gadu vecumā skaidri zināja, ka vēlas kļūt par balerīnu, gan to, kā strādājusi Ķīnā un cik ilgs ir balerīnas karjeras laiks līdz brīdim, kad ir “jānoiet no skatuves”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm
Lasīt citas ziņas

2000.gadā Margarita kļuva par Nacionālā baleta vadošo solisti, bet 2003.gadā un 2011.gadā ieguvusi Spēlmaņu nakts balvu kategorijā “Labākā baleta māksliniece”. Apbalvota arī ar “Triju zvaigžņu ordeni”.

Sarunas gaitā Ieva Adamss jautāja māksliniecei, ko tad īsti balerīnas ēd (var noskatīties no raidījuma 28.tās minūtes).

CITI ŠOBRĪD LASA

Margarita smējās, ka uz šo jautājumu nav tik viegli atbildēt, jo nekad nav bijis tā, ka būtu bijusi kāda pareizā ēšana. “Varbūt ēdu, varbūt neēdu… Nav tāda pareizā ēšana,” – viņa atklāja, pastāstot par to, ka balerīnai ir ārkārtīgi svarīgi ieturēt ideālo svara starpība – balerīnai vienmēr jābūt 30 kg vieglākai par savu partneri.

“Tas ir sarežģīti. It kā es ēdu, it kā neēdu. Normāls cilvēks dzīvo citādāk. Es varu neēst trīs dienas un man būs ok. Tā ir pieredze,” – atklāja Margarita.

“Ja man katru dienu ir izrādes – es nevaru ēst pirms izrādes, jo man būs slikti, bet nevaru arī ēst pēc izrādes, jo man asinīs vēl aizvien ir adrenalīns. Agrākos gados es ēdu naktīs… Bet izrādes laikā, lai nebūtu pavisam slikti, man vajadzēja vienu divus apelsīnus. Un pēc izrādes pagulēt. Kādreiz man ļoti garšoja tie ātri vārāmie makaroni,” – viņa teica.

“Vai roltoni?” – neticīgi iesaucās Ieva. “Jā, roltoni!” – atbildēja Margarita.

Vēlāk sarunas laikā Margarita arī pastāstīja, ka dažkārt balerīnas esot devušās uz diskotēkām izdejoties tā, ka “kājas pa gaisu”, bet šiem gājieniem bijis ļoti savtīgs mērķis – viņas devušās uz turieni “notievēt”, jo zem džinsu biksēm vienmēr bijusi uzvilka vēl kārtiņa, lai “kārtīgi izsvīst”.

Visu interviju ar baletdejotāju Mariju vari noskatīties šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.