Jānis Aišpurs festivālā "Summer Sound" ierodas ar helikopteru

VIDEO. Jānis Aišpurs sadzīvo ar veģetatīvo distoniju: “Tā sākās, kad man bija divdesmit gadi…” 58

Viesojoties raidījumā “Pasaki To Skaļi” mūziķis Jānis Aišpurs atklāj, kā viņš sadzīvo ar veģetatīvo distoniju. Viņš ir iemācījies savu ikdienu atbrīvot no lieka stresa un ikdienas gaitās nesteigties, darīt visu apzināti. Jānis ar šo diagnozi saskāries labu laiku pirms slavas un mūziķa dzīves.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Šarma karalienes: šī gada 10 iekārojamākās latviešu dāmas MI skatījumā
Kokteilis
Bijusī olimpietie apstiprina baumas: olimpiskie ciemati kļuvuši par intīmo izklaižu perēkli 63
“Lūdzu, nelaidiet savus bērnus kailus publiskās vietās! Te nav runa par apdegumu vai infekciju risku!” brīdina datu speciālists
Lasīt citas ziņas

Pēdējo gadu laikā atklāti par diagnozi – veģetatīvā distonija, runā daudzi pašmāju skatuves mākslinieki, nenoliedzot, ka sadzīvot ar to ir iespējams. Grupas “The Sound poets” līderis Jānis Aišpurs atklāj, ka mūziķa dzīvesveids nebūt nebija vainīgs, jo ar diagnozi saskāries jau agrā jaunībā.

“Mana veģetatīvā distonija nav saistīta ar skatuves dzīvi. Tā sākās, kad man bija divdesmit gadi.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā vienu no pamatprincipiem, lai pēc iespējas vieglāk sadzīvotu ar distoniju, eksperti min apzinātu dzīvošanu. Jānis arī atzīst, ka noteiktas lietas un grafiks viņam palīdz pārvarēt trauksmes un pilnvērtīgi baudīt dzīvi.

“Ar prātu un ar dzīves rituma mainīšanu, es spēju sadzīvot ar to. Piemēram, diendienā es praktizēju dziļās elpošanas, konkrēta garuma miegs, lai cik tas sterili neizklausītos, lēnāk runāt, lēnāk iet, lēnāk darīt lietas, lai tu sevi nevis uzvilktu, bet to tvaiku nolaistu. Tā ir apzinātība.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.