Kadrs no video

VIDEO: Krievijā pēkšņi upe kļuvusi koši sarkana 5

Krievijas Vides ministrija trešdien likusi veikt pārbaudi par iespējamu industriālu avāriju Krasnojarskas novada ziemeļos, kur Daldikanas upes ūdens pēkšņi kļuvis koši sarkans.

Zeme ir nolemta bojāejai: atklāts, kad un kāds būs pasaules gals
“Sākumā domāju, ka kļūda…” Pircējs pamatīgi samulsis par lasīto uz “Selgas” produkta iepakojuma
Veselam
Antivakseri tagad dziļi nožēlo?! Pētījumā atklāta sensacionāla informācija par Covid-19 vakcīnām 8
Lasīt citas ziņas

Ministrija saņēmusi vietējo iedzīvotāju sūdzības “par piesārņojumu Noriļskas reģiona Daldikanā, kur nezināmas ķimikālijas upes ūdeni padarījušas koši sarkanu”.

“Atbilstoši provizoriskajai informācijai iespējamais upes piesārņojuma iemesls varētu būt Noriļskas niķeļa rūpnīcas pulpas caurules saplīšana,” teikts paziņojumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā redzams aktīvistu tīmeklī izvietotajās fotogrāfijās, ūdens Krievijas ziemeļu upē, kas tek cauri mežu apvidum, ir koši sarkanā krāsā.

Uzņēmums “Norilsk Nickel”, kas ir pasaulē lielākais niķeļa un palādija ražotājs, apliecināja, ka ir redzēti attēli, tomēr uzstāja – nav nekādu liecību, ka uzņēmumā būtu notikusi noplūde.

“Mūsu filiāle reģionā nevar apstiprināt, ka būtu notikusi rūpniecisko atkritumu noplūde vai nejauša izmešana, kas varētu ietekmēt situāciju Daldikanas upē,” teikts “Norilsk Nickel” paziņojumā.

Kalnrūpniecības gigants apliecināja, ka uzrauga situāciju un ir nolēmis uz laiku apturēt ražošanu vienā no tā rūpnīcām.

“Norilsk Nickel” arī izplatījis fotogrāfijas, kas esot uzņemtas trešdien un kurās redzams, ka “upes krāsa šodien neatšķiras no parastās situācijas”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.