Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO. Mirušā Nika māte: “Man ir ļoti lielas aizdomas, ka grib mainīt liecības, grib apiet taisnību…”0

Ekrānuzņēmums no TV3 raidījuma “Degpunktā” video.

Kriminālprocesa ietvaros Siguldas policija izmeklē autosportista Nika Elekša nāves apstākļus pagājušās nedēļas nogalē. Aculiecinieku versijas par liktenīgo kautiņu atšķiras, un daudzas notikušā detaļas joprojām ir neskaidras. Tāpēc bojāgājušā Nika ģimene centīsies tās noskaidrot, algojot neatkarīgus ekspertus, tāpēc šobrīd šim mērķim vāc līdzekļus, tā vēstīja TV3 raidījums “Degpunktā”.

Raidījums “Degpunktā” jau vēstīja par traģisku jaunā vīrieša bojāeju Siguldas pusē. Niks Eleksis, apmeklējot paziņas jubilejas svinības viesu namā ”Vālodzes”, iekļuva kautiņā un guva miesas bojājumus.

Puiša māte un citi piederīgie raidījumam stāsta, ka viņam uzbrucis ballītes dalībnieks, kurš strādā par ugunsdzēsēju.

“Tad, kad viņi ir ārā kāvušies, tad durvis bija aizslēgtas, lai nevar neviens traucēt. Kāda no ballītes dalībniecēm ir redzējusi, ka mans dēls aizsargājās ar solu, jo tas vīrietis esot bijis ļoti liels un muskuļots. Mans dēls ir ļoti trausls, bez pieredzes kautiņos,” tā ar asarām acīs stāsta Nika māte Sandra.

Arī Siguldas pašvaldības policija “Degpunktam” apstiprina, ka jubilejas svinībās piedalījušās valsts amatpersonas. “Šajā privātajā pasākumā ir piedalījušies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji. Tā ir oficiāla informācija. Bet par Valsts policijas vai pašvaldības policijas pārstāvjiem gan šādu ziņu nav,” raidījumam norāda Siguldas pašvaldības policijas priekšnieks Māris Riekstiņš.

Liecinieku versijas par kautiņa gaitu atšķiras, tādēļ tuviniekiem ir grūti saprast patieso notikumu gaitu.

“Man ir ļoti lielas aizdomas, ka šie cilvēki grib sadarboties – grib mainīt liecības, grib apiet taisnību. Katrs runā citādi! Ir dzirdēts ļoti daudz dažādu versiju – ka ir iekāpts mašīnā, ka ir izsaukta speciāli Nikam mašīna…un viņš ir aizbraucis mājās. Kāds kaut ko stāsta, ka ir redzējis, ka mans bērns ir iekāpis tieši kopā ar kautiņa otru dalībnieku vienā mašīnā,” tā raidījumam norāda Nika māte.

Niks pēc konflikta nozudis… Tuvinieki pieļauj iespēju, ka viņš no pasākuma ticis padzīts. Puisi pēc ilgstošas meklēšanas atrada guļam kādas privātmājas pagalmā – bez dzīvības pazīmēm.

Nika māte Sandra uzskata, ka policija, kas ieradās ”Vālodzēs” īsi pēc kautiņa, nav pildījusi savus pienākumus.

“Netika izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Man ir ļoti grūti teikt kāpēc, par to es arī esmu ļoti lielā šokā. Tas viss man liekas ļoti liela mistika,” turpina teikt Sandra.

Pašvaldības policijas priekšnieks skaidro, ka likumsargiem nebija pamata piespiedu kārtā Niku nodot mediķu aprūpē un inspektori likumiski visu darījuši pareizi. Policisti, ierodoties notikuma vietā, vērsušies pie kautiņā cietušā Nika, lai skaidrotu notikušā apstākļus. Sarunās ar likumsargiem Niks esot akcentējis, ka viņam nodarīti miesas bojājumi, taču noskaidrojies, “ka šis ir personīgu raksturu precedents.”

Valsts policija esot informēta, ka Nikam ir nodarīti miesas bojājumi, taču cietušais esot atteicies gan no mediķu palīdzības, gan arī iesnieguma rakstīšanas par notikušo.

“Likums tālāk neparedz, ka personu varētu piespiedu kārtībā uzņemt savā automobilī un nogādāt pie mediķiem,” saka Riekstiņš.

Nika tuvinieki gan ar nepacietību gaida policijas ekspertīzes rezultātus.

Oficiālā versija vēsta, ka Niks Eleksis miris nosalstot, taču radiniekiem ir aizdomas, ka strīdā gūtie miesas bojājumi bijuši smagāki, nekā norāda sākotnējā izmeklēšana, kas fiksējusi vien lauztu degunu.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Attālināto mācību dziedāšanas nodarbībā piedalīsies Renārs Kaupers
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
Zemnieku saimniecības īpašnieks pārsūdz notiesājošo spriedumu lietā par četru cilvēku nāvi Jaunbērzē
15 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valsts policija sabiedriskās kārtības nodrošināšanā sāk iesaistīt motoekipāžas
16 stundas

Lasītākie

SK
Skaties.lv
Latvijā
Levits: Mediji noteikti pieder pie stratēģiskajām nozarēm. Tāpat kā policija, robežsargi, medicīnas sistēma
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Politika epidēmijas laikā: neskatoties uz partiju ķildām, Kariņš un Levits tic valdības stabilitātei
7 stundas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Darbu Covid-19 izraisītās krīzes dēļ zaudējuši vairāki tūkstoši cilvēku. Bezdarbniekos arī bijušie RD deputāti
9 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
Raidījums: Reģionālās slimnīcas nav gatavas Covid-19 pandēmijai
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Latvijā modelē Covid-19 attīstības scenārijus. Ko māca pasaules pieredze?
8 stundas