Kultūra
Teātris un kino

VIDEO. Neraugoties uz šķēršļiem, jau septembrī pirmizrādi piedzīvos filma “Jelgava 94”0


Filmas “Jelgava 94” režisors Jānis Ābele.
Filmas “Jelgava 94” režisors Jānis Ābele.
Ekrānuzņēmums no TVplay.lv

Jura Podnieka studijas spēlfilma “Jelgava 94”, kas veidota, par pamatu ņemot Jāņa Joņeva romānu ar tādu pašu nosaukumu, jau nākammēnes tiks nodota skatītāju vērtējumam, vēsta LNT raidījums “900 sekundes”.

Romāns ir par jauna cilvēka sevis meklējumiem 90. gados un par vēlmi nostāties pretī ierastajai kārtībai un meklēt savu ceļu.

Filmas tapšanas sākumā galvenās lomas aktieris cieta negadījumā. Nācās meklēt jaunu aktieri un pārfilmēt jau safilmētās ainas. Tāpēc filma, kurai pirmizrāde bija paredzēta šā gada pavasarī, to piedzīvos 17. septembrī filmas galvenajā pilsētā – Jelgavā.

Režisors Jānis Ābele norāda, ka aizkavēšanos viņi centās pavērst savā labā. “No vienas puses, tā ir liela neveiksme, kad esi sācis ko darīt un pēkšņi tas apraujas, bet, no otras puses, centāmies izmantot to laiku, lai uzlabotu filmu, protams, tas bija rets gadījums,” bilst Ābele.

Režisors norāda, ka lielais vairums darbu ir paveikts. Pašlaik notiek skaņas pēcapstrāde un dažādu ainu teksta koriģēšana.

Aktrise Ieva Puķe filmā “Jelgava 94” spēlē galvenā varoņa Jāņa mammu vārdā Lāsma. Aktrise norāda, ka ainu ieskaņošana ir nepateicīgs darbs. Tas prasa daudz enerģijas un ne vienmēr izdodas kā gribētos, taču katra aina ir izaicinājums, kuru pārvarot noslēgumā ir gandarījums.

“Dabūt atpakaļ to sajūtu, kāda bija tad filmēšanā, kas ir ilgu laiku atpakaļ notikusi, nav tik vienkārši. Bet nu, kas nav vienkāršs, tas ir interesants,” saka Puķe.

Pēc pirmizrādes Jelgavā, kas gaidāma 17.septembrī, filma “Jelgava 94” nonāks arī pārējos Latvijas kinoteātros.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.