Politisko procesu apskatnieks Jurģis Liepnieks.
Politisko procesu apskatnieks Jurģis Liepnieks.
Foto: ekrānuzņēmums no video.

VIDEO. “Par alkohola pudeles glabāšanu mājās cilvēki ir jāliek cietumā?” Liepnieks karstā diskusijā par marihuānas legalizāciju uzklūp ārstam – narkologam 41

Karsta diskusija TV3 sarunu raidījumā “Zilonis studijā” izvērtās starp politisko notikumu apskatnieku Jurģi Liepnieku un narkologu, bērnu psihiatru Artjomu Baharevu par tēmu “Par vai pret marihuānas legalizācijai”. Liepnieks, būdams pārliecināts marihuānas legalizācijas pārstāvis asi reaģēja uz ārsta komentāru, uzskatot, ka tas “nav loģisks”.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Par kādu sabiedrības sapratni un empātiju mēs varam runāt?” dati liecina, ka 36% Latvijas iedzīvotāju nevēlētos dzīvot kaimiņos ar čigāniem
“Svētdienas” braucēji uz ceļiem veic neprognozējamas darbības – šoferis ar 26 gadu pieredzi dalās kaitinošākajās situācijās, ko novērojis satiksmē 83
“Rindas nebija ne pirms, ne pēc manis, tomēr steidzināšanu jutu visas 8 minūtes,” paciente sūdzas par ārstes nevērību
Lasīt citas ziņas

Ārsts norādīja, ka nav pareizi salīdzināt lielāku un mazāku ļaunumu, jo no tā nesanākot nekāda loģika. Liepnieks jautāja: “Kāpēc nav loģikas salīdzināt dažādus ļaunumus? Kāpēc jums ir vienalga, ka cilvēki nodara lielāku vai mazāku ļaunumu?”.

Ārsts atbildēja, ka marihuānu lietot ir bīstami, jo tā būtiski ietekmē un pat izjauc cilvēka centrālās nervu sistēmas darbību. “Kad cilvēki sāk lietot augu, kas aug dažādās pasaules vietās, tās sastāvdaļas, kas ir marihuānā, tūkstošs reižu spēcīgāk tās iedarbojas uz centrālās nervu sistēmas svarīgākajām daļām, nekā tas notiek dabiski. Cilvēks lieto augu un praktiski mūsu dabīgā sistēma, kas ir ļoti sarežģīta un attīstās jau kopš bērnības, tiek izjaukta. Tā atslēdzas.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr Jurģis Liepnieks aizvien nelikās mierā un jautāja, kāpēc šajā raidījumā netiek runāts, piemēram, par alkohola ietekmi uz cilvēkiem: “Jūs uzskatāt, ka par alkohola lietošanu vai alkohola pudeles glabāšanu mājās cilvēki ir jāliek cietumā?”.

Artjoms atbildēja: “Es nevienā brīdī neteicu, ka cilvēki ir jāliek cietumā.”

Liepnieks: “Jūs tikko stāstījāt, cik marihuāna ir bīstama, bet varbūt parunāsim par lietām, kas ir daudzkārt kaitīgākas? Piemēram, alkohols?”.

Jurģa Liepnieka un narkologa Arjoma Bahareva diskusiju skaties šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.